Přijímací řízení na VOŠ
4.9.2019

Přijímací řízení ke studiu na Vyšší odborné škole probíhá do 31. 10. 2019.

OPVVV

Vloženo: 23.1.2018 | Autor: admin| Zobrazeno: 2305x | Zatím neupraveno

Učíme se s radostí

Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Písek, Karla Čapka 402 v projektovém období 2014 – 2020 v rámci výzvy „Podpora škol formou projektů formou zjednodušeného vykazování – Šablony pro SŠ a VOŠ I“ realizuje Projekt „Učíme se s radostí“.

Registrační číslo projektu CZ.03.3.X/0.0/0.0/16_035/0007571. Realizace projektu probíhá v období od 01. 12. 2017 do 30. 11. 2019.

Hlavním cílem projektu je podpořit střední a vyšší odbornou školu v následujících oblastech: osobnostně profesní rozvoj pedagogů prostřednictvím dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, vzájemného setkávání a sdílení zkušeností pedagogů; pomoci škole při společném vzdělávání žáků/studentů, a to s možností personálního posílení o koordinátora spolupráce školy a zaměstnavatele, školního kariérového poradce. Dále jsou podporovány aktivity spolupráce škol a zaměstnavatelů, využití cizích jazyků ve výuce, aktivity rozvíjející ICT a doučování  žáků  ohrožených  školním  neúspěchem.  Naplnění  hlavního  cíle  projektu je uskutečňováno v rámci specifických cílů, které si škola zvolila:

1)Zlepšení  kvality  vzdělávání  a  výsledků  žáků  v klíčových  dovednostech  (46,25  % nákladů rozpočtu projektu)

2)Zvýšení kvality vzdělávání a odborné přípravy včetně posílení jejich relevance pro trh práce (50,04 % nákladů rozpočtu projektu)

3)Sociální integrace dětí a žáků včetně začleňování romských dětí do vzdělání (3,71 % nákladů rozpočtu projektu)

Jednotlivé aktivity vedoucí ke splnění cílů projektu jsou realizovány podle jednotlivých šablon, které byly zvoleny z nabídky výzvy projektu a jsou specifikovány ve schválené projektové žádosti.

Za realizační tým projektu:                 Ing. Miroslav Paul, Mgr. Olga Procházková