IKAP III – Šablony III

Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Písek, Karla Čapka 402 se zapojuje v projektovém období 2014 – 2020 v rámci výzvy č. 02_19_78_OP VVV do projektu realizace „Implementace Krajského akčního plánu Jihočeského kraje III“

1.      Název projektu: Implementace Krajského akčního plánu Jihočeského kraje III (IKAP JčK III)

1.      Registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/19_078/0018246

1.      Příjemce: Jihočeský kraj

1.      Partner s finančním příspěvkem: „Střední průmyslová škola a vyšší odborná škola, Písek, Karla Čapka 402“

1.      Termín fyzické realizace projektu: 1. 1. 2021 – 31. 10. 2023

1.      Zapojení do realizace aktivit projektu probíhá v období od 01. 12. 2021 do 30. 06. 2023.

1.      Webový odkaz na internetové stránky projektu IKAP JčK III - https://ikap.kraj-jihocesky.cz/

1.      Stručný popis klíčové aktivity č. 7: Podpora škol a školských poradenských zařízení formou               jednotkových nákladů (Šablony III) a zapojení Vaší školy do této klíčové aktivity:

Střední průmyslová škola a vyšší odborná škola, Písek, Karla Čapka 402“ je zapojena do tohoto projektu jako partner s finančním příspěvkem a podílí se na realizaci klíčové aktivity č.7: Podpora škol a školských poradenských zařízení formou jednotkových nákladů (Šablony III). Cílem klíčové aktivity je zvýšení kvality vzdělávání formou podpory vybraných aktivit středních škol jednotkovými náklady, naplňující opatření definovaná v Krajském akčním plánu Jihočeského kraje II a školních akčních plánech jednotlivých škol.

1.      Jednotlivé aktivity Projektu, „Implementace Krajského akčního plánu Jihočeského kraje III“, registrační číslo CZ.02.3.68/0.0/0.0/19_078/0018246, který je spolufinanco­ván Evropskou unií, vedoucí ke splnění cílů projektu jsou realizovány podle jednotli­vých šablon, které byly zvoleny z nabídky výzvy projektu a jsou specifikovány ve schvá­lené projektové žádosti. Jednotlivé šablony projektu byly voleny s ohledem na plnění školního akčního plánu, který má škola zpracovaný a který byl schválen 31. 03. 2019. Důraz je kladen na spolupráci se zaměstnavateli, další vzdělávání pedagogických pra­covníků, podporu žáků postižených školním neúspěchem a kariérovým poradenstvím. Podpořené budou tyto aktivity (šablony):
  2.      Podaktivita 7b: Zapojení odborníka z praxe do výuky na SŠ/VOŠ,
  3.      Podaktivita 7c: Tandemová výuka na SŠ/VOŠ,
  4.      Podaktivita 7d: Doučování žáků SŠ ohrožených školním neúspěchem,
  5.      Podaktivita 7e: Stáže pedagogů SŠ/VOŠ u zaměstnavatelů,
  6.      Podaktivita 7f: Personální podpora - Koordinátor spolupráce školy a zaměstna­vatele,
  7.      Podaktivita 7g: Personální podpora – Školní kariérový poradce”

Za realizační tým projektu na SPŠ a VOŠ, Písek: Ing. Jiří Uhlík, Ing. Miroslav Paul, Mgr. Olga Procházková