Kotva
Souhlasím, že tento web smí ukládat cookies
 
Nepřehlédněte
Úřední dny (po dobu hlavních prázdnin)
29.6.2020

pondělí od 09.00 - 11.00 hod.

V ostatní dny škola pro veřejnost uzavřena. Případné návštěvy objednat na tel. č. 382 214 805-6 nebo 604 415 519.

Zápisové lístky
16.6.2020

Přijatí uchazeči  mohou odevzdat zápisové lístky do 23. 6. 2020, každý pracovní den v době od 7:30 do 16:00, v kanceláři školy.

Nepřijatí uchazeči mohou podat žádost o nové rozhodnutí do 3 pracovních dnů ode dne doručení rozhodnutí o nepřijetí.

Vyzvednutí svých věcí ze šatních skříněk
6.5.2020

Žáci, kteří si budou chtít vyzvednout své věci ze šatních skříněk, popř. z kmenových tříd, se mohou dostavit k vyzvednutí ve dnech PONDĚLÍ a STŘEDA od 7 do 13:30 hod.

Zvoňte prosím u hlavního vchodu na kancelář.

Microsoft Office 365 máme pro naše žáky už 2. rokem zdarma a připomínáme možnosti využití, včetně výčtu služeb
20.4.2020

Ve škole nabízíme už druhým rokem pro naše žáky služby MICROSOFT OFFICE 365 ZDARMA, a to po celou dobu studia na SPŠ a VOŠ Písek! Vždy na začátku školního roku tuto možnost avizujeme a teď pro jistotu znovu připomínáme, jaké služby můžete v rámci Office 365 využít zdarma.
APLIKACE:
Outlook, Word, Excel, Powerpoint, Onenone. Jedná se o webové verze aplikací, které je možné naistalovat celkem až na 5 zařízení.
SLUŽBY: ...
Exchange - služby e-mailového serveru;
Onedrive - cloudové úložiště s prostorem až 1024 GB;
Sharepoint - informace pro zaměstnance a studenty, jejich zapojení do dění na komunikačních a týmových webech na intranetu postaveném na SharePointu;
Teams - digitální centrum, kde najdete konverzace, obsah a aplikace, které vaše škola potřebuje pro lepší spolupráci a zapojení všech;
Sway - digitální nástroje určené k vyprávění příběhů;
Forms - dotazníky a kvízy s automatickým hodnocením;
Stream - služba videí pro podniky, díky které můžete ve své organizaci vytvářet, spravovat a bezpečně sdílet videa;
Flow - automatizace pracovních postupů v aplikacích i službách bez nutnosti psát kód;
Powerapps - vyvíjejte bez programování aplikace, které vám pomůžou rychle šířit potřebná data přes vlastní web a mobilní aplikace.
School Data Sync - správa tříd a Plánování pracovních rozvrhů a každodenních pracovních úkolů v Microsoft Teams;
Yammer - interní komunikační síť pro sdílení a komunikaci;
MS Azure Dev Tools for Teaching - sada cloudových nástrojů, vývojového softwaru, internet věcí, mobilní technologie, úložiště….

Aktualizovaný návod na připojení k VPN pro přístup na školní sdílené disky
30.3.2020
Návod na přístup VPN na školní síť je uveden zde
Oznámení o omezení úředních hodin pro veřejnost a stanovení zvláštních pravidel pro styk s veřejností.
18.3.2020

Po dobu přerušení výuky na SPŠ a VOŠ Písek se od 18. 3. 2020 zahajuje zvláštní provoz kanceláře školy s omezením osobního kontaktu. Omezení spočívá především v nahrazení osobního kontaktu písemným, elektronickým či telefonickým ve všech případech, kdy je to možné. Úřední hodiny jsou stanoveny na středu, vždy od 9 do 11 hodin.

1. kolo přijímacího řízení na SPŠ
29.1.2020

Vyhlášení 1. kola přijímacího řízení na SPŠ

 
 
Zřizovatel

 
 
Škola doporučená zaměstnavateli

 
 
Partnerská škola

 
 
Mapa webu
A
A
A

Soutěže


CISCO Networking Academy Games

Cílem organizace soutěže Networking Academy Games (dále jen NAG) je umožnit studentům škol prezentovat svoje znalosti a dovednosti z oblasti počítačových sítí, které získávají díky studiu v programu Cisco Networking Academy na své škole. Soutěž zároveň umožňuje ocenit nejlepší jednotlivce či skupiny studentů, podnítit jejich zájem o další studium síťových technologií a vyhledávat nové talenty.

Pro studenty tak v rámci soutěže vzniká jedinečná příležitost ukázat své schopnosti a porovnat je s ostatními, zviditelnit školu nebo se prezentovat individuálně, a to v konkurenci dalších studentů nejen na národní, ale i na mezinárodní úrovni, kam soutěž NAG svým organizačním rámcem zapadá.

Pro partnery a sponzory je motivací k organizaci soutěže hledat nové talenty v oblasti síťových technologií, které mohou následně včas oslovit s nabídkou na spolupráci při jejich dalším kariérním rozvoji. V této oblasti je organizace soutěže úzce propojena s dalšími aktivitami Cisco Networking Academy programu v ČR zaměřenými na budování a vzdělávání komunity studentů – budoucích síťových profesionálů. Jedná se hlavně o nadstavbové studentské programy CCIE inkubátor a Cisco Graduate program, které Cisco úspěšně rozvíjí ve spolupráci se svými partnery.

Soutěž NAG má více kategorií, žáci se v minulých letech zúčastnily kategorie NAG-HS3 (oblast konfigurace datových sítí – 3 členná družstva) a v kategorii NAG-IoT (oblast Intenetu věcí, 3 členná družstva). Více podrobností a výsledky z minulých ročníků najdete na webových stránkách http://www.netacad-games.cz/

 

T-PROFI – Talenty pro firmy

Odbornou soutěž Talenty pro firmy pořádá Hospodářská komora České republiky na podporu posilování polytechnické výuky v oblasti počátečního odborného vzdělávání v České republice vycházejícího z principu vzdělávání pro praxi. Více na: https://www.komora.cz/offer_and_demand/t-profi-talenty-firmy/

Každé družstvo se skládá z 2 až tří členů z druhého ročníku SŠ, 2 až tří členů pátého ročníku ZŠ a vedoucího týmu, který zastupuje firmu. Nejdříve probíhá krajské kolo, kterého se účastní a první postupuje do celostátního kola. Soutěž je zaměřena na rozvoj jemné motoriky (práce se stavebnicí Merkur) a algoritmizaci problému s využitím programování na mikropočítači Micro:bit. https://makecode.microbit.org/#editor

Výsledky a podrobnosti z minulých ročníků soutěže na SPŠ a VOŠ Písek najdete na: http://wiki.sps-pi.cz/index.php/T-profi

 

Mladý programátor

Soutěže tvořivé informatiky má školní, regionální a celostátní kolo. Je rozdělena do tří kategorií: A, B (Baltík) a C (volitelný programovací jazyk). Výsledky a podrobnosti z minulých ročníků soutěže najdete na https://soutez.tib.cz/souteze/mlady-programator

 

Krajská soutěž v programování

Soutěžní kategorie
Programování žáci – určená pro žáky ZŠ a žáky odpovídajících ročníků víceletých gymnázií
Programování mládež - určená pro žáky SŠ do 19 let včetně.
Programování webu - určená pro studenty SŠ do 19 let včetně a žáky ZŠ
Programování mikrořadičů - určená pro žáky ZŠ a SŠ do 19 let včetně

Nepostupová soutěžní kategorie – pouze v krajském kole
Užití aplikací MS Office – pro žáky ZŠ a SŠ do 19 let včetně

 

Počítačová soutěž je určená všem, kteří chtějí s ostatními poměřit své grafické nadání nebo programovací schopnosti (Java, PHP, HTLM, C++, C# a CSS).

Výsledky a podrobnosti z minulých ročníků soutěže najdete na http://www.m-tes.cz/index.php/souteze

 

IBM – IoT

Soutěž v tvorbě samostatných projektů v rámci IoT laboratoře, více na http://iotlaborator.cz/

Výsledka soutěžních projektů jsou prezentovány na největší světové přehlídce inovací a kreativity

Zapojení žáků do soutěže a výsledky z minulých ročníků je na http://wiki.sps-pi.cz/index.php/IBM-IoT