CISCO Networking Academy Games
Cílem organizace soutěže Networking Academy Games (dále jen NAG) je umožnit studentům škol prezentovat svoje znalosti a dovednosti z oblasti počítačových sítí, které získávají díky studiu v programu Cisco Networking Academy na své škole. Soutěž zároveň umožňuje ocenit nejlepší jednotlivce či skupiny studentů, podnítit jejich zájem o další studium síťových technologií a vyhledávat nové talenty.
Pro studenty tak v rámci soutěže vzniká jedinečná příležitost ukázat své schopnosti a porovnat je s ostatními, zviditelnit školu nebo se prezentovat individuálně, a to v konkurenci dalších studentů nejen na národní, ale i na mezinárodní úrovni, kam soutěž NAG svým organizačním rámcem zapadá.
Pro partnery a sponzory je motivací k organizaci soutěže hledat nové talenty v oblasti síťových technologií, které mohou následně včas oslovit s nabídkou na spolupráci při jejich dalším kariérním rozvoji. V této oblasti je organizace soutěže úzce propojena s dalšími aktivitami Cisco Networking Academy programu v ČR zaměřenými na budování a vzdělávání komunity studentů – budoucích síťových profesionálů. Jedná se hlavně o nadstavbové studentské programy CCIE inkubátor a Cisco Graduate program, které Cisco úspěšně rozvíjí ve spolupráci se svými partnery.
Soutěž NAG má více kategorií, žáci se v minulých letech zúčastnily kategorie NAG-HS3 (oblast konfigurace datových sítí – 3 členná družstva) a v kategorii NAG-IoT (oblast Intenetu věcí, 3 členná družstva). Více podrobností a výsledky z minulých ročníků najdete na webových stránkách http://www.netacad-games.cz/
T-PROFI – Talenty pro firmy
Odbornou soutěž Talenty pro firmy pořádá Hospodářská komora České republiky na podporu posilování polytechnické výuky v oblasti počátečního odborného vzdělávání v České republice vycházejícího z principu vzdělávání pro praxi. Více na: https://www.komora.cz/offer_and_demand/t-profi-talenty-firmy/
Každé družstvo se skládá z 2 až tří členů z druhého ročníku SŠ, 2 až tří členů pátého ročníku ZŠ a vedoucího týmu, který zastupuje firmu. Nejdříve probíhá krajské kolo, kterého se účastní a první postupuje do celostátního kola. Soutěž je zaměřena na rozvoj jemné motoriky (práce se stavebnicí Merkur) a algoritmizaci problému s využitím programování na mikropočítači Micro:bit. https://makecode.microbit.org/#editor
Výsledky a podrobnosti z minulých ročníků soutěže na SPŠ a VOŠ Písek najdete na: http://wiki.sps-pi.cz/index.php/T-profi
Mladý programátor
Soutěže tvořivé informatiky má školní, regionální a celostátní kolo. Je rozdělena do tří kategorií: A, B (Baltík) a C (volitelný programovací jazyk). Výsledky a podrobnosti z minulých ročníků soutěže najdete na https://soutez.tib.cz/souteze/mlady-programator
Krajská soutěž v programování
Soutěžní kategorie
Programování žáci – určená pro žáky ZŠ a žáky odpovídajících ročníků víceletých gymnázií
Programování mládež - určená pro žáky SŠ do 19 let včetně.
Programování webu - určená pro studenty SŠ do 19 let včetně a žáky ZŠ
Programování mikrořadičů - určená pro žáky ZŠ a SŠ do 19 let včetně
Nepostupová soutěžní kategorie – pouze v krajském kole
Užití aplikací MS Office – pro žáky ZŠ a SŠ do 19 let včetně
Počítačová soutěž je určená všem, kteří chtějí s ostatními poměřit své grafické nadání nebo programovací schopnosti (Java, PHP, HTLM, C++, C# a CSS).
Výsledky a podrobnosti z minulých ročníků soutěže najdete na http://www.m-tes.cz/index.php/souteze
IBM – IoT
Soutěž v tvorbě samostatných projektů v rámci IoT laboratoře, více na http://iotlaborator.cz/
Výsledka soutěžních projektů jsou prezentovány na největší světové přehlídce inovací a kreativity
Zapojení žáků do soutěže a výsledky z minulých ročníků je na http://wiki.sps-pi.cz/index.php/IBM-IoT
Copyright © 2018 - 2024 | SPŠ a VOŠ Písek &   Vitalex Computers - Tvorba školních webů
Prohlášení o přístupnosti | CookiesStruktura informací na stránkách byla vytvořena podle specifikace W3C HTML 5 a vizuálně naformátována kaskádovými styly (CSS 3) – vzhled stránek a jejich funkčnost jsou podřízeny možnostem handicapovaných uživatelů. Dodržení výše zmíněných norem by mělo zajistit správné zobrazení obsahu stránek ve většině používaných prohlížečů a na většině zobrazovacích zařízení.
Tyto webové stránky jsou částečně v souladu s EN 301 549 V2 1.2 a standardem WCAG 2.1 z důvodu nedostatečně přístupného obsahu anebo výjimek uvedených níže.
Na internetových stránkách jsou informace nabízeny i v podobě dokumentů formátu DOC, DOCX, XLS, XLSX a PDF, a to zejména z důvodů, že obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát HTML nepodporuje, nebo jsou příliš velké, proto pak doporučujeme jejich stažení. Formáty DOC a PDF jsou také vhodnější pro tisk. K prohlížení těchto dokumentů je možné zdarma stáhnout Word Viewer a Acrobat Reader. V některých webových prohlížečích je integrována aplikace, jež slouží k prohlížení výše uvedených formátů dokumentů.
Redakční systém Univers CMS může při zpracování testu k „Prohlášení o přístupnosti“ vykazovat jisté chybové hlášky typu „Použití atributů ´alt´ na ´img´ elementech.
Pro vypracování prohlášení byl použit zákon č. 99/2019 Sb. a metodický pokyn MVČR k tomuto zákonu, normy EN 301 549 V2 1.2 a mezinárodně uznávaný standard Web Content Accessibility Guidelines – WCAG 2.1.