Vyzvednutí svých věcí ze šatních skříněk
6.5.2020

Žáci, kteří si budou chtít vyzvednout své věci ze šatních skříněk, popř. z kmenových tříd, se mohou dostavit k vyzvednutí ve dnech PONDĚLÍ a STŘEDA od 7 do 13:30 hod.

Zvoňte prosím u hlavního vchodu na kancelář.

Microsoft Office 365 máme pro naše žáky už 2. rokem zdarma a připomínáme možnosti využití, včetně výčtu služeb
20.4.2020

Ve škole nabízíme už druhým rokem pro naše žáky služby MICROSOFT OFFICE 365 ZDARMA, a to po celou dobu studia na SPŠ a VOŠ Písek! Vždy na začátku školního roku tuto možnost avizujeme a teď pro jistotu znovu připomínáme, jaké služby můžete v rámci Office 365 využít zdarma.
APLIKACE:
Outlook, Word, Excel, Powerpoint, Onenone. Jedná se o webové verze aplikací, které je možné naistalovat celkem až na 5 zařízení.
SLUŽBY: ...
Exchange - služby e-mailového serveru;
Onedrive - cloudové úložiště s prostorem až 1024 GB;
Sharepoint - informace pro zaměstnance a studenty, jejich zapojení do dění na komunikačních a týmových webech na intranetu postaveném na SharePointu;
Teams - digitální centrum, kde najdete konverzace, obsah a aplikace, které vaše škola potřebuje pro lepší spolupráci a zapojení všech;
Sway - digitální nástroje určené k vyprávění příběhů;
Forms - dotazníky a kvízy s automatickým hodnocením;
Stream - služba videí pro podniky, díky které můžete ve své organizaci vytvářet, spravovat a bezpečně sdílet videa;
Flow - automatizace pracovních postupů v aplikacích i službách bez nutnosti psát kód;
Powerapps - vyvíjejte bez programování aplikace, které vám pomůžou rychle šířit potřebná data přes vlastní web a mobilní aplikace.
School Data Sync - správa tříd a Plánování pracovních rozvrhů a každodenních pracovních úkolů v Microsoft Teams;
Yammer - interní komunikační síť pro sdílení a komunikaci;
MS Azure Dev Tools for Teaching - sada cloudových nástrojů, vývojového softwaru, internet věcí, mobilní technologie, úložiště….

Aktualizovaný návod na připojení k VPN pro přístup na školní sdílené disky
30.3.2020
Návod na přístup VPN na školní síť je uveden zde

SOČ

Autor: admin|

Středoškolská odborná činnost je soutěží talentovaných středoškoláků v řešení odborných problémů v 18 vědních oborech. Nejúspěšnější řešitelé jsou často vybíráni k účasti na obdobných mezinárodních soutěžích. Cílem této soutěže je vést talentované žáky k samostatnému a tvořivému přístupu při řešení odborných problémů. Soutěž probíhá zpravidla ve třech kolech a uskutečňuje se formou soutěžních přehlídek nejlepších individuálních nebo kolektivních prací, které žáci osobně obhajují před porotou.

Pro vítěze celostátních kol se nabízí postup do nadnárodní soutěže EU Contest

HARMONOGRAM

ÚNOR – registrace a připrava „posteru“ do prázdného vzoru. Poster obsahuje kromě základních údajů i informace více přibližující charakter soutěžního exponátu (podrobnější popis, fotogafie, obrázky, schémata zapojení, odkazy na www stránky apod.)

Veškeré elektronické materiály (poster, prezentace, obrázky, programy…) ukládat na školní síť vytvořeného adresáře v N:/janousek/SOC/Registrace/ podle předpisu: třída_příjmení_jmeno_název\*.* Např. N:/janousek/SOC/Registrace/B3_Novak_Petr_Tester portu/*.* Data zde uložená budou použita při prezentaci, při zpracování výsledků soutěže a neposledně pomohou i jednotlivým porotám při rozhodování.

BŘEZEN – písemně odevzdat hotové práce SOČ svým vedoucím. Forma zpracování je podobná metodickému pokynu pro dokumentaci k Maturitní práci. Pokud soutěžící či jeho vedoucí nepředpokládá postup do krajského kola, stačí „poster“.

DUBEN začátek – proběhne školní přehlídka prací SOČ formou:

1. VÝSTAVNÍ, která bude spočívat v předvedení praktické tvořivosti. Žáci přinesou výrobek s dokumentací – postačí „poster“ (nejčastěji nejlepší povinné práce ze všech našich oddělení skupiny PRA )

2. SOUTĚŽNÍ – 15 minutová (10 minut prezentace + 5 minut na dotazy poroty) obhajoba odborné práce

• K prezentaci lze využít: PC v učebně s dataprojektorem a prezentérem, další dataprojektor pro připojení vlastního notebooku, laserové ukazovátko, v prezentačním sále navíc i interaktivní ukazovátko + bezdrátový mikrofon.
  • Je doporučeno na prezentace pozvat zástupce těch firem, kterým je práce určena. Je totiž dobrý zvykem, že tyto firmy se na oplátku stávají „partnerem“ školy v oblasti sponzorování různých školních aktivit (soutěže, vybavení učeben, sponzorské předměty, finanční dary do nadačního fondu atd.)
  • Tříčlenná porota na základě hodnocení od vedoucího práce, dokumentace, posteru a prezentace práce vyhodnotí. Ohodnotí odbornou úroveň práce žáka a jeho vlastní přínos v řešení problematiky. Stanoví pořadí v jednotlivých sekcích a vybere práce na postup do krajského kola.

Z práce a její prezentace musí být patrné:

• Včasnost plnění všech povinností ( konzultace, odevzdání posteru, el. dokumentace, písemná práce …)
  • Předvedené znalosti a dovednosti jsou nad rámec učiva ve škole
  • Tvůrčí podíl autora na práci (originalita, vhodnost řešení)
  • Přínos předkládané práce pro školu, autora, firmu atd. (využití v praxi…)
  • Pracnost získání výsledků práce
  • Kvalita zpracování výsledků, vhodnost použité metodiky, funkčnost
  • Formální náležitost dokumentace
  • Přesvědčivá obhajoba + odpovídající reakce na otázky poroty či publika ( 10 + 5 minut )

KVĚTEN začátek – probíhají krajské přehlídky SOČ (všimněte si, že studenti naší školy jsou velice úspěšní)

ČERVEN konec – proběhne celostátní přehlídka prací