Ve středu 15. 5. 2024 zveřejní škola výsledky JPZ.

Naši bývalí studenti za kamerou dobývají svět

Vloženo: 26.4.2024 | Autor: bartuska | Zobrazeno: 85x | Zatím neupraveno
Publikum píseckého kina Portyč ve čtvrtek vpodvečer ovládl, a bezesporu potěšil, dokument s názvem Mistr Dragoun. Film mapuje život a tvorbu významného píseckého malíře pana Františka Romana Dragouna a odkrývá krásu malířovy duše.

Za snímkem stojí tvůrčí skupina čtyř mladých mužů v čele s režisérem Josefem Kotalíkem, synem majitele Galerie Dragoun, a tým je sestaven až na jednoho ze samých průmyslováků!  Na pódiu totiž při slavnostní předpremiéře uváděli dokument tři absolventi písecké průmyslovky. Spolu s Josefem Kotalíkem se na snímku podílel Milan Kotalík a Jakub Levý, který stál za kamerou. A i když u vystudovaného oboru elektro naši bývalí žáci nezůstali, tak nás jako jejich učitele upřímně moc těší, jak úspěšní muži z nich vyrostli. Film byl totiž jedním slovem skvělý a „naši kluci“ kultivovaně, profesionálně a vtipně komentovali, jak film vznikal.
Gratulujeme k  úspěchu a přejeme co nejvíce dalších stejně vydařených filmů.
Mgr. Hana Maříková, Mgr. Ludmila Klavíková a PhDr. Josef Havlan