Technologický workshop

Vloženo: 5.12.2023 | Zobrazeno: 357x | Zatím neupraveno
V pátek 24. listopadu se 13 studentů ze třídy C3.E Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy Písek zúčastnilo workshopu v novém píseckém bytovém komplexu v Pražské ulici. Na začátku nám pan Toman z firmy TV-import a pan Pařízek z firmy M-tech, s.r.o. představili hlavní elektroinstalaci, zapojení a rozvod anténního signálu v bytovém komplexu a ukázali nám přístroje, které budeme používat.

První částí byla prohlídka hlavní rozvodové skříně, kde bylo propojeno mnoho stykačů, přepěťových ochran, jističů a proudových chráničů. Po této ukázce nám pan Toman představil skříň s anténním zesilovačem a multiplexorem. K anténní skříni vedl kabel z antény na střeše, která byla zaměřena na vysílač na Kleti. Poté jsme byli  seznámeni s měřícími přístroji X-Finder 3 od firmy AMIKO, které se používají k měření kvality televizního a rozhlasového signálu.

Po krátké instruktáži k měřícím přístrojům následovala ukázka měření, které jsme následně sami prováděli. Z týmu třinácti lidí byl vybrán jeden, který vytvořil protokol na základě měření poskytnutých spolužáky. Měření probíhalo tak, že jsme při vstupu do bytu hledali anténní zásuvku. Po jejím nalezení jsme provedli samotné měření pomocí anténního kabelu, který spojoval zásuvku s měřícím přístrojem.

Po propojení jsme čekali, až se hodnota signálu stabilizuje. Pokud byla hodnota v pořádku, vyfotili jsme přístroj a poslali fotografii na email studentovi u počítače, který ji následně zpracoval do protokolu. Pokud byla naměřená hodnota neuspokojivá, pan Toman zajistil opravu anténní zásuvky a provedli jsme opětovné měření podle stejného postupu.

Po provedení měření ve všech 56 bytech a zpracování protokolu byl protokol odeslán panu Tomanovi k přepracování do modernější šablony, čímž jsme ukončili náš workshop.

Hrdlička Zbyněk C3.E

Foto: Flaška Adam C3.E