Lyžařské výcvikové kurzy

7. – 11. 1. 2019 – C1.E + D1.P 21. – 25. 1. 2019 – A1.E + B1.I

Workshopy
19.10.2018

Máš zájem studovat na naší průmyslové škole? Chceš si vyzkoušet práci v našich odborných učebnách? Pak zaregistruj na info@sps-pi.cz svou účast na TECHNICKÝCH WORKSHOPECH!

Kariérové poradenství

Vloženo: 22.1.2018 | Zobrazeno: 487x | Zatím neupraveno

Základní oblasti činnosti kariérového poradenství na SPŠ a VOŠ Písek

• vedení žáka při objevování profesních a vzdělávacích možností; motivace žáka k sebepoznání
  • vedení žáka k orientaci ve  světě práce; vyhledávání informací, jejich vyhodnocení; praktická příprava žáků při vstupu na trh práce  (příprava na pracovní pohovor, konzultace při zpracování životopisu)
  • informační pomoc při výběru dalšího studia po absolvování SŠ
  • psychodiagnostika studijních a profesních předpokladů žáka
  • poradenství pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami a žáky ohrožené předčasným odchodem ze vzdělávání
  • zprostředkování  poradenství v oblasti mobility a profesních příležitostí v zahraničí
  • metodická a informační podpora pedagogů, spolupráce s třídním učiteli
  • poradenství pro zákonné zástupce, rodiče
  • propagace služeb kariérového poradce ve škole
  • spolupráce s  institucemi, organizacemi a firmami, např. s Úřady práce ČR a poradenskými pracovišti; realizace exkurzí, prezentací

Od února 2018 probíhá na SPŠ a VOŠ Písek aktivita v rámci projektu Učíme se s radostí, číslo projektu CZ.03.3.X/0.0/0.0/16_35/0007571 Školní kariérový poradce – personální podpora SŠ. Tuto aktivitu realizuje výchovná poradkyně Mgr. Ludmila Klavíková.