Aktualizovaný návod na připojení k VPN pro přístup na školní sdílené disky
30.3.2020
Návod na přístup VPN na školní síť je uveden zde

Kariérové poradenství

Vloženo: 21.1.2018 | Zobrazeno: 2652x | Zatím neupraveno

Základní oblasti činnosti kariérového poradenství na SPŠ a VOŠ Písek

• vedení žáka při objevování profesních a vzdělávacích možností; motivace žáka k sebepoznání
  • vedení žáka k orientaci ve  světě práce; vyhledávání informací, jejich vyhodnocení; praktická příprava žáků při vstupu na trh práce  (příprava na pracovní pohovor, konzultace při zpracování životopisu)
  • informační pomoc při výběru dalšího studia po absolvování SŠ
  • psychodiagnostika studijních a profesních předpokladů žáka
  • poradenství pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami a žáky ohrožené předčasným odchodem ze vzdělávání
  • zprostředkování  poradenství v oblasti mobility a profesních příležitostí v zahraničí
  • metodická a informační podpora pedagogů, spolupráce s třídním učiteli
  • poradenství pro zákonné zástupce, rodiče
  • propagace služeb kariérového poradce ve škole
  • spolupráce s  institucemi, organizacemi a firmami, např. s Úřady práce ČR a poradenskými pracovišti; realizace exkurzí, prezentací

Od února 2018 probíhá na SPŠ a VOŠ Písek aktivita v rámci projektu Učíme se s radostí, číslo projektu CZ.03.3.X/0.0/0.0/16_35/0007571 Školní kariérový poradce – personální podpora SŠ. Tuto aktivitu realizuje výchovná poradkyně Mgr. Ludmila Klavíková.