Soutěž AzureCup a zasloužená stříbrná příčka pro průmyslovku!

Vloženo: 17.10.2022 | Autor: trojan | Zobrazeno: 4088x | Zatím neupraveno

Koncem loňského školního roku proběhly finálové obhajoby soutěže AzureCup a žáci SPŠ a VOŠ Písek toho byli součástí. Jmenovitě jsme se účastnili ve složení Jan Vyhnánek, Kryštof Viktora a Dominik Titl, a dokonce se nám podařilo umístit se na druhém místě.
Na svém projektu s názvem Sandstorm, jako tým Píseční veteráni, jsme začali pracovat již začátkem března a po dobu tří měsíců jsme měli za úkol vytvořit svůj vlastní produkt na téma IoT, Big data, AI nebo třeba Zpracování open dat a následně jej představit expertům z oboru.
Rozhodli jsme se zpracovat malé zařízení, které bude měřit hodnoty Co2, tVOC, vlhkosti a teploty pro zdravé a pohodlné ovzduší v pracovních prostorách. Tato data jsme následně odeslali a zpracovali prostřednictvím cloudu Microsoft Azure. Pomocí ostatních služeb jsme přidali třeba funkci automatického upozornění na překročení hodnot a také inteligentního chat bota.
Po dobu vývoje nám byli nápomocni nejen naši učitelé, ale i společnost ALGORIT CZECH, jež se také nabídla s možností u nich v prostorách po určitou dobu data měřit a získat tak cenná data pro obhajobu projektu.
Spousta přihlášených projektů se nedostala ani k finálovým obhajobám, ale našemu týmu se to i přes mnoho úskalí podařilo. Obhajoby se konaly přímo v největším prezentačním sále budovy české pobočky společnosti Microsoft v Praze dne 21. června. Po prezentacích na nás pak čekalo pohoštění a možnost podívat se až na samotnou střechu budovy, ze které je krásný výhled na celou Prahu.

Dominik Titl, B3.I