KRAJSKÉ FINÁLE STŘEDOŠKOLSKÉHO ATLETICKÉHO POHÁRU - JIHOČESKÝ KRAJ

Vloženo: 13.10.2022 | Zobrazeno: 2191x | Zatím neupraveno
Naši studenti se po úspěšném postupu představili na krajském kole atletického poháru středních škol. Konkurence byla obrovská. Poháru se účastnilo celkem 5 družstev dorostenců a stejný počet dorostenek. Našimi soupeři byla družstva SPŠ Tábor, Gymnázium Vítězslava Nováka J. Hradec, Gymnázium Strakonice, Střední zdravotnická škola ČB.

Oproti tomu naši studenti nemají možnost atletiku trénovat, jelikož nemáme dostupné vybavení a ani přístup na atletický stadion. Bylo tedy nutné některé disciplíny ještě těsně před samotným závodem vyzkoušet.
Soutěž se bodovala dle atletických tabulek – tedy dosažený výkon dostal své body. Dvě družstva s největším počtem bodů poté postupovala do celorepublikového kola, které se letos koná v Břeclavi. Závod byl zahájen sprinty a skokem dalekým, kde nás reprezentovali O. Nový, J. Rajskub, P. Prančl a T. Slavík.
Kluci dělali, co mohli, a obsadili zhruba střed startovního pole. Následoval vrh koulí, kde se představili J. Jaroš a L. Kostohryz. Jakubovi se koule nepodařila, jak by si přál, Lukáš byl ve formě. Kluci také skončili ve středu startovního pole. Následovala výška a běh na 400 m, kde nás reprezentoval O. Nový, J. Stejskal a L. Kostohryz. Ondra je jako jediný ze skupiny aktivním atletem a bylo to znát. Jen škoda, že jeho disciplínou je hod oštěpem. Všichni chlapci se opravdu činili a obsadili jsme 6., 12. a 15. místo. Ve výškařském sektoru startoval P. Prančl a B. Kubeš. Byla škoda, že chlapci nastoupili bez přípravy, jelikož se jejich technika každým skokem zlepšovala. Skončili shodně na výšce 152 cm, což je velice slušný výkon. Posledním individuálním během byl závod na 1500 m, kde nastoupil Š. Talpa, F. Hadáček a J. Malát. Šimon vydal ze sebe úplně všechno a má můj obdiv. Filip a Jakub trochu přepálili začátek a na konci už neměli sílu a ani morálku zabrat. Vše ale napravili v závěrečných štafetách na 4 x 200 m. Zde jsme nastoupili ve dvou týmech. Rozběhli jsme velice slušně, ale problémem byly předávky. Kromě Ondry viděli štafetový kolík všichni poprvé v životě, a tak jsme před samotnou disciplínou nacvičovali předávání, samotné držení a start s kolíkem. Kluci byli šikovní, jen ztratili drahocenné vteřiny na každé předávce, a to se u štafet nedá dohonit.

Celkově jsme skončili na pátém nepostupovém místě (na 4. místo nám scházelo jen 22 bodů), ale jako jediní jsme měli v týmu pouze jednoho atleta a ten ještě nastupoval v disciplínách, které mu nejsou vlastní. Kluci pro tým udělali, co mohli, a rozhodně se mezi atlety neztratili a naši školu reprezentovali vzorně.

Celkové výsledky: 1. SPŠ Tábor s 9 064 body, 2. Gymnázium Vítězslava Nováka J. Hradec s 8 661 body, 3. Gymnázium Strakonice s 7 303 body, 4. Střední zdravotnická škola ČB. s 6869 body, 5.SPŠ a VOŠ Písek 6847 bodů.

PhDr. Petra Krásová, učitelka TEV