První místo pro píseckou průmyslovku! Tentokrát v soutěži RS Challege, kde zvítězil tým žáků z A4.E.

Vloženo: 23.3.2022 | Autor: trojan | Zobrazeno: 1958x | Zatím neupraveno
Zástupci firmy Rohde & Schwarz uveřejnili na svém fb následující zprávu: Ve dnech 15. až 18. 3. 2022 proběhla soutěž RS Challege pro žáky 3. a 4. ročníků elektro oborů středních odborných a průmyslových škol.
Výherci soutěže pro svou školu získají 20 000 Kč a Rohde & Schwarz elektro stavebnici. V letošním roce se do soutěže přihlásilo celkem 12 družstev ze 7 škol, převážně z Jihočeského kraje. Úkolem bylo v co nejkratším čase sestavit dle návodu MP3 přehrávač. Žáci museli porozumět dokumentaci, pájet, šroubovat, montovat a hlavně si zorganizovat postup práce, spolupracovat a komunikovat.
Nejlépe se se zadaným úkolem popasovalo družstvo s názvem „A4“ ze Střední průmyslové školy Písek, kterému se podařilo přístroj zprovoznit v rekordním čase 1:01:40.
Gratulujeme a všem děkujeme za účast. - Rohde & Schwarz

A první dojmy našich soutěžících, kteří si vítěznou trofej vybojovali, na sebe nenechaly dlouho čekat.

Celou akci okomentoval žák A4.E Pavel Pewner:

"V úterý 15. 3. 2022 se dva týmy studentů ze čtvrtého ročníku zúčastnily soutěže firmy Rohde & Schwarz ve Vimperku. RS Challege byla určena žákům 3. a 4. ročníků elektro oborů středních odborných a průmyslových škol a jejím cílem bylo v co nejkratším čase sestavit a zprovoznit elektronické zařízení. To se povedlo studentům z prestižní třídy A4.E. Součástí soutěže byla také prohlídka závodu a oběd v závodní jídelně, kde všichni soutěžící dostali smažený sýr s bramborem. Mohu poznamenat, že jídlo bylo velice chutné. Všichni si na závěr odnesli mnoho propagačních předmětů pořadatelské firmy."