Průmyslovka svými štíty pomáhá dál, tentokrát v písecké Arkádě

Vloženo: 22.4.2020 | Autor: trojan | Zobrazeno: 1455x | Zatím neupraveno

S Arkádou naše škola spolupracuje přes dvacet let nejen ve formě programů pro žáky, ale i rychlou odbornou pomocí v různých krizových situacích. Proto nás napadlo, že bychom Arkádě mohli v době nemoci Covid-19 pomoci tentokrát my a nabídli jsme obličejové štíty, které vyrábí už několik týdnů náš budoucí maturant Michal Reiser. „Štíty jsme již začali využívat v individuálních konzultacích s klienty v rámci krizové pomoci. Prozatím je používáme jen my pracovníci (krizoví interventi, psychologové, sociální pracovníci), ale přemýšlíme i o zapůjčení klientům pro zvýšení naší ochrany v průběhu konzultace. Také zatím využíváme štíty v kombinaci s rouškou, avšak naši práci blokuje, že přes roušku nevidíme my ani klient emoce a výraz druhého, což ztěžuje průběh krizové intervence. Přemýšlíme i o využití štítů bez roušek - je to tedy pro nás velké usnadnění pro vykonávání naší práce. Jeden štít využívají kolegyně v K centru, kde pracují s lidmi ohroženými užíváním návykových látek a také se pohybují v terénu,“ říká Bc. Andrea Slabá z Arkády.

Mgr. Ludmila Klavíková, SPŠ a VOŠ Písek