Vyzvednutí svých věcí ze šatních skříněk
6.5.2020

Žáci, kteří si budou chtít vyzvednout své věci ze šatních skříněk, popř. z kmenových tříd, se mohou dostavit k vyzvednutí ve dnech PONDĚLÍ a STŘEDA od 7 do 13:30 hod.

Zvoňte prosím u hlavního vchodu na kancelář.

Microsoft Office 365 máme pro naše žáky už 2. rokem zdarma a připomínáme možnosti využití, včetně výčtu služeb
20.4.2020

Ve škole nabízíme už druhým rokem pro naše žáky služby MICROSOFT OFFICE 365 ZDARMA, a to po celou dobu studia na SPŠ a VOŠ Písek! Vždy na začátku školního roku tuto možnost avizujeme a teď pro jistotu znovu připomínáme, jaké služby můžete v rámci Office 365 využít zdarma.
APLIKACE:
Outlook, Word, Excel, Powerpoint, Onenone. Jedná se o webové verze aplikací, které je možné naistalovat celkem až na 5 zařízení.
SLUŽBY: ...
Exchange - služby e-mailového serveru;
Onedrive - cloudové úložiště s prostorem až 1024 GB;
Sharepoint - informace pro zaměstnance a studenty, jejich zapojení do dění na komunikačních a týmových webech na intranetu postaveném na SharePointu;
Teams - digitální centrum, kde najdete konverzace, obsah a aplikace, které vaše škola potřebuje pro lepší spolupráci a zapojení všech;
Sway - digitální nástroje určené k vyprávění příběhů;
Forms - dotazníky a kvízy s automatickým hodnocením;
Stream - služba videí pro podniky, díky které můžete ve své organizaci vytvářet, spravovat a bezpečně sdílet videa;
Flow - automatizace pracovních postupů v aplikacích i službách bez nutnosti psát kód;
Powerapps - vyvíjejte bez programování aplikace, které vám pomůžou rychle šířit potřebná data přes vlastní web a mobilní aplikace.
School Data Sync - správa tříd a Plánování pracovních rozvrhů a každodenních pracovních úkolů v Microsoft Teams;
Yammer - interní komunikační síť pro sdílení a komunikaci;
MS Azure Dev Tools for Teaching - sada cloudových nástrojů, vývojového softwaru, internet věcí, mobilní technologie, úložiště….

Aktualizovaný návod na připojení k VPN pro přístup na školní sdílené disky
30.3.2020
Návod na přístup VPN na školní síť je uveden zde

Průmyslovka svými štíty pomáhá dál, tentokrát v písecké Arkádě

Vloženo: 22.4.2020 | Autor: trojan | Zobrazeno: 367x | Zatím neupraveno

S Arkádou naše škola spolupracuje přes dvacet let nejen ve formě programů pro žáky, ale i rychlou odbornou pomocí v různých krizových situacích. Proto nás napadlo, že bychom Arkádě mohli v době nemoci Covid-19 pomoci tentokrát my a nabídli jsme obličejové štíty, které vyrábí už několik týdnů náš budoucí maturant Michal Reiser. „Štíty jsme již začali využívat v individuálních konzultacích s klienty v rámci krizové pomoci. Prozatím je používáme jen my pracovníci (krizoví interventi, psychologové, sociální pracovníci), ale přemýšlíme i o zapůjčení klientům pro zvýšení naší ochrany v průběhu konzultace. Také zatím využíváme štíty v kombinaci s rouškou, avšak naši práci blokuje, že přes roušku nevidíme my ani klient emoce a výraz druhého, což ztěžuje průběh krizové intervence. Přemýšlíme i o využití štítů bez roušek - je to tedy pro nás velké usnadnění pro vykonávání naší práce. Jeden štít využívají kolegyně v K centru, kde pracují s lidmi ohroženými užíváním návykových látek a také se pohybují v terénu,“ říká Bc. Andrea Slabá z Arkády.

Mgr. Ludmila Klavíková, SPŠ a VOŠ Písek