Aktuální informace k přijímacímu řízení II.

Vloženo: 27.3.2020 | Zobrazeno: 1676x | Zatím neupraveno
Vážení rodiče, vážení uchazeči o studium, ještě jednou bych vás chtěl ujistit, že Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy (dále jen MŠMT) avizované zrušení 2. termínu jednotných přijímacích zkoušek (dále jen JPZ) na střední školy v žádném případě neznamená, že nepočítáme s uchazeči, kteří si naši školu SPŠ a VOŠ Písek uvedli v přihlášce na druhém místě pro druhý termín JPZ.

Výsledky, kterých váš syn/dcera dosáhne po absolvování 1. termínu JPZ (didaktického testu z českého jazyka a literatury a didaktického testu z matematiky), budou po vyhodnocení Cermatem předány na obě školy, na které jste podali přihlášky ke studiu.
Zároveň pro zrychlení vyhodnocení přijímacího řízení bude možnost Odvolání proti rozhodnutí ředitele školy o nepřijetí nahrazena tzv. Institutem nového rozhodnutí podle správního řádu, který umožní, aby postupně se uvolňující místa v pořadníku přijatých uchazečů mohla být obratem nabídnuta uchazečům pod čarou. Jakmile obdržíme přesné informace z MŠMT, budeme vás o procesu přijímacího řízení obratem informovat.
Chápu, že příprava na JPZ z domova je pro vás i vaše děti velice náročná. Na našich webových stránkách je vám k dispozici v záložce „Uchazeči“ odkaz na testová zadání k přípravě na JPZ https://prijimacky.cermat.cz/menu/testova-zadani-k-procvicovani

Pro řešení ilustračních testů doporučuji následující postup:
Nejprve se uchazeč seznámí se zadáním v testovém sešitě (není nutné jej tisknout), poté do vytištěného záznamového archu zaznamená své odpovědi, následně zkontroluje své řešení s klíčem správných řešení. Na test z CJL potřebuje pouze psací potřeby, na test z MAT psací potřeby a rýsovací potřeby, kalkulačka není dovolena. Důležité je vědět, že na test z českého jazyka a literatury je vyhrazena doba 60 minut a na test z matematiky doba 70 minut. Uchazeči se speciálními vzdělávacími potřebami budou mít prodloužen časový limit pro konání testů dle doporučení ze školského pedagogického zařízení.
Pokud budete mít dotazy ohledně vyplnění testu nebo postupu řešení, napište nám, naši kolegové, vyučující CJL nebo MAT, vám rádi odpoví, vysvětlí, co bude potřeba. Nebojte se zeptat a obrátit se na nás.
Jsem přesvědčen o tom, že přijímacími zkouškami vaše děti projdou úspěšně a následně budou na naši školu přijati, v každém případě budu rád za vaše náměty a reakce. Přeji vám a vašim dětem hodně zdraví a silné nervy!

Ing. Jiří Uhlík
SPŠ a VOŠ Písek