Vyzvednutí svých věcí ze šatních skříněk
6.5.2020

Žáci, kteří si budou chtít vyzvednout své věci ze šatních skříněk, popř. z kmenových tříd, se mohou dostavit k vyzvednutí ve dnech PONDĚLÍ a STŘEDA od 7 do 13:30 hod.

Zvoňte prosím u hlavního vchodu na kancelář.

Microsoft Office 365 máme pro naše žáky už 2. rokem zdarma a připomínáme možnosti využití, včetně výčtu služeb
20.4.2020

Ve škole nabízíme už druhým rokem pro naše žáky služby MICROSOFT OFFICE 365 ZDARMA, a to po celou dobu studia na SPŠ a VOŠ Písek! Vždy na začátku školního roku tuto možnost avizujeme a teď pro jistotu znovu připomínáme, jaké služby můžete v rámci Office 365 využít zdarma.
APLIKACE:
Outlook, Word, Excel, Powerpoint, Onenone. Jedná se o webové verze aplikací, které je možné naistalovat celkem až na 5 zařízení.
SLUŽBY: ...
Exchange - služby e-mailového serveru;
Onedrive - cloudové úložiště s prostorem až 1024 GB;
Sharepoint - informace pro zaměstnance a studenty, jejich zapojení do dění na komunikačních a týmových webech na intranetu postaveném na SharePointu;
Teams - digitální centrum, kde najdete konverzace, obsah a aplikace, které vaše škola potřebuje pro lepší spolupráci a zapojení všech;
Sway - digitální nástroje určené k vyprávění příběhů;
Forms - dotazníky a kvízy s automatickým hodnocením;
Stream - služba videí pro podniky, díky které můžete ve své organizaci vytvářet, spravovat a bezpečně sdílet videa;
Flow - automatizace pracovních postupů v aplikacích i službách bez nutnosti psát kód;
Powerapps - vyvíjejte bez programování aplikace, které vám pomůžou rychle šířit potřebná data přes vlastní web a mobilní aplikace.
School Data Sync - správa tříd a Plánování pracovních rozvrhů a každodenních pracovních úkolů v Microsoft Teams;
Yammer - interní komunikační síť pro sdílení a komunikaci;
MS Azure Dev Tools for Teaching - sada cloudových nástrojů, vývojového softwaru, internet věcí, mobilní technologie, úložiště….

Aktualizovaný návod na připojení k VPN pro přístup na školní sdílené disky
30.3.2020
Návod na přístup VPN na školní síť je uveden zde

Aktuální informace k přijímacímu řízení II.

Vloženo: 27.3.2020 | Zobrazeno: 214x | Zatím neupraveno
Vážení rodiče, vážení uchazeči o studium, ještě jednou bych vás chtěl ujistit, že Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy (dále jen MŠMT) avizované zrušení 2. termínu jednotných přijímacích zkoušek (dále jen JPZ) na střední školy v žádném případě neznamená, že nepočítáme s uchazeči, kteří si naši školu SPŠ a VOŠ Písek uvedli v přihlášce na druhém místě pro druhý termín JPZ.

Výsledky, kterých váš syn/dcera dosáhne po absolvování 1. termínu JPZ (didaktického testu z českého jazyka a literatury a didaktického testu z matematiky), budou po vyhodnocení Cermatem předány na obě školy, na které jste podali přihlášky ke studiu.
Zároveň pro zrychlení vyhodnocení přijímacího řízení bude možnost Odvolání proti rozhodnutí ředitele školy o nepřijetí nahrazena tzv. Institutem nového rozhodnutí podle správního řádu, který umožní, aby postupně se uvolňující místa v pořadníku přijatých uchazečů mohla být obratem nabídnuta uchazečům pod čarou. Jakmile obdržíme přesné informace z MŠMT, budeme vás o procesu přijímacího řízení obratem informovat.
Chápu, že příprava na JPZ z domova je pro vás i vaše děti velice náročná. Na našich webových stránkách je vám k dispozici v záložce „Uchazeči“ odkaz na testová zadání k přípravě na JPZ https://prijimacky.cermat.cz/menu/testova-zadani-k-procvicovani

Pro řešení ilustračních testů doporučuji následující postup:
Nejprve se uchazeč seznámí se zadáním v testovém sešitě (není nutné jej tisknout), poté do vytištěného záznamového archu zaznamená své odpovědi, následně zkontroluje své řešení s klíčem správných řešení. Na test z CJL potřebuje pouze psací potřeby, na test z MAT psací potřeby a rýsovací potřeby, kalkulačka není dovolena. Důležité je vědět, že na test z českého jazyka a literatury je vyhrazena doba 60 minut a na test z matematiky doba 70 minut. Uchazeči se speciálními vzdělávacími potřebami budou mít prodloužen časový limit pro konání testů dle doporučení ze školského pedagogického zařízení.
Pokud budete mít dotazy ohledně vyplnění testu nebo postupu řešení, napište nám, naši kolegové, vyučující CJL nebo MAT, vám rádi odpoví, vysvětlí, co bude potřeba. Nebojte se zeptat a obrátit se na nás.
Jsem přesvědčen o tom, že přijímacími zkouškami vaše děti projdou úspěšně a následně budou na naši školu přijati, v každém případě budu rád za vaše náměty a reakce. Přeji vám a vašim dětem hodně zdraví a silné nervy!

Ing. Jiří Uhlík
SPŠ a VOŠ Písek