V pátek 19. 4. 2024 od 15:30 proběhnou třídní schůzky rodičů.

Opatření vyhlášená ředitelem školy

Vloženo: 16.3.2020 | Zobrazeno: 5485x | Zatím neupraveno
V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu v ČR a nebezpečím šíření nového druhu koronaviru, v souladu s opatřeními přijatými Bezpečnostní radou státu, platnými opatřeními Vlády ČR a příslušných ministerstev, zřizovatele školy a dalších orgánů, jejichž působnost má přímý vliv na činnost Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy Písek, Karla Čapka 402, vyhlašuji s platností od 16. 3. 2020 následující opatření:

1.        Standardní vyučování žáků a studentů ve škole je až do odvolání zrušeno a bude realizováno náhradními formami a metodami. Žáci a studenti nemají prázdniny a budou vzděláváni převážně distanční formou.
  2.        Učitelé příslušných vyučovacích předmětů postupně zprostředkují žákům a studentům studijní materiály a další podpory k samostudiu v elektronické podobě nebo budou provádět on-line výuku, převážně v týdenních intervalech.
  3.        Jako základní společný systém pro fungování distanční výuky bude sloužit program Bakaláři, do kterého mají všichni žáci a učitelé přístup, např. přesměrováním z webových stránek školy.
  4.        Výukové materiály jsou žákům pro distanční vzdělávání a on-line výuku k dispozici v používaných systémech (Moodle, EduBase, disk n + VPN).  AKTUALIZOVANÝ Návod na přístup VPN na školní síť je uveden zde.
  5.        Třídnické záležitosti budou řešit příslušní třídní učitelé formou telefonické či mailové komunikace. Kontakty na ostatní učitele naleznete na webových stránkách školy www.sps-pi.cz v záložce Kontakty.
  6.        V nezbytných případech bude vystavování různých potvrzení či jiných dokladů realizováno převážně elektronickou formou nebo poštou.
  7.        Zrušení naplánovaných nebo připravovaných akcí -  mezi akce, které zrušili sami pořadatelé a později i opatření Bezpečnostní rady státu patří např. Jaderná maturita, celostátní kolo soutěže T-Profi včetně přípravy, soutěž SOČ, divadelní představení, atd. Pokud bude standardní školní vyučování obnoveno, přednost bude mít výuka probíhající ve škole. Zrušeny jsou i odborné praxe žáků ve firmách, které ještě neproběhly. Dle současného stavu informací, nebudou žáci tyto nerealizované odborné praxe nahrazovat.
  8.        Do odvolání se nebudou konat exkurze, výlety, návštěvy divadel, kin a jiných akcí. Žáci nebudou uvolňováni na mimoškolní akce, tréninky, soutěže nebo dovolené s rodiči. Až bude obnoveno standardní školní vyučování, bude mít naprostou přednost před všemi ostatními akcemi.

Výše uvedená opatření ředitele školy jsou zpracována dle informací a skutečností známých k 14.00 hodině dne 16. 3. 2020 a mohou být doplněna či změněna dle dalšího aktuálního vývoje situace v České republice.

V Písku 16. 3. 2020

Ing. Jiří Uhlík, v.r.