Vyzvednutí svých věcí ze šatních skříněk
6.5.2020

Žáci, kteří si budou chtít vyzvednout své věci ze šatních skříněk, popř. z kmenových tříd, se mohou dostavit k vyzvednutí ve dnech PONDĚLÍ a STŘEDA od 7 do 13:30 hod.

Zvoňte prosím u hlavního vchodu na kancelář.

Microsoft Office 365 máme pro naše žáky už 2. rokem zdarma a připomínáme možnosti využití, včetně výčtu služeb
20.4.2020

Ve škole nabízíme už druhým rokem pro naše žáky služby MICROSOFT OFFICE 365 ZDARMA, a to po celou dobu studia na SPŠ a VOŠ Písek! Vždy na začátku školního roku tuto možnost avizujeme a teď pro jistotu znovu připomínáme, jaké služby můžete v rámci Office 365 využít zdarma.
APLIKACE:
Outlook, Word, Excel, Powerpoint, Onenone. Jedná se o webové verze aplikací, které je možné naistalovat celkem až na 5 zařízení.
SLUŽBY: ...
Exchange - služby e-mailového serveru;
Onedrive - cloudové úložiště s prostorem až 1024 GB;
Sharepoint - informace pro zaměstnance a studenty, jejich zapojení do dění na komunikačních a týmových webech na intranetu postaveném na SharePointu;
Teams - digitální centrum, kde najdete konverzace, obsah a aplikace, které vaše škola potřebuje pro lepší spolupráci a zapojení všech;
Sway - digitální nástroje určené k vyprávění příběhů;
Forms - dotazníky a kvízy s automatickým hodnocením;
Stream - služba videí pro podniky, díky které můžete ve své organizaci vytvářet, spravovat a bezpečně sdílet videa;
Flow - automatizace pracovních postupů v aplikacích i službách bez nutnosti psát kód;
Powerapps - vyvíjejte bez programování aplikace, které vám pomůžou rychle šířit potřebná data přes vlastní web a mobilní aplikace.
School Data Sync - správa tříd a Plánování pracovních rozvrhů a každodenních pracovních úkolů v Microsoft Teams;
Yammer - interní komunikační síť pro sdílení a komunikaci;
MS Azure Dev Tools for Teaching - sada cloudových nástrojů, vývojového softwaru, internet věcí, mobilní technologie, úložiště….

Aktualizovaný návod na připojení k VPN pro přístup na školní sdílené disky
30.3.2020
Návod na přístup VPN na školní síť je uveden zde

Opatření vyhlášená ředitelem školy

Vloženo: 16.3.2020 | Zobrazeno: 711x | Zatím neupraveno
V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu v ČR a nebezpečím šíření nového druhu koronaviru, v souladu s opatřeními přijatými Bezpečnostní radou státu, platnými opatřeními Vlády ČR a příslušných ministerstev, zřizovatele školy a dalších orgánů, jejichž působnost má přímý vliv na činnost Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy Písek, Karla Čapka 402, vyhlašuji s platností od 16. 3. 2020 následující opatření:

1.        Standardní vyučování žáků a studentů ve škole je až do odvolání zrušeno a bude realizováno náhradními formami a metodami. Žáci a studenti nemají prázdniny a budou vzděláváni převážně distanční formou.
  2.        Učitelé příslušných vyučovacích předmětů postupně zprostředkují žákům a studentům studijní materiály a další podpory k samostudiu v elektronické podobě nebo budou provádět on-line výuku, převážně v týdenních intervalech.
  3.        Jako základní společný systém pro fungování distanční výuky bude sloužit program Bakaláři, do kterého mají všichni žáci a učitelé přístup, např. přesměrováním z webových stránek školy.
  4.        Výukové materiály jsou žákům pro distanční vzdělávání a on-line výuku k dispozici v používaných systémech (Moodle, EduBase, disk n + VPN).  AKTUALIZOVANÝ Návod na přístup VPN na školní síť je uveden zde.
  5.        Třídnické záležitosti budou řešit příslušní třídní učitelé formou telefonické či mailové komunikace. Kontakty na ostatní učitele naleznete na webových stránkách školy www.sps-pi.cz v záložce Kontakty.
  6.        V nezbytných případech bude vystavování různých potvrzení či jiných dokladů realizováno převážně elektronickou formou nebo poštou.
  7.        Zrušení naplánovaných nebo připravovaných akcí -  mezi akce, které zrušili sami pořadatelé a později i opatření Bezpečnostní rady státu patří např. Jaderná maturita, celostátní kolo soutěže T-Profi včetně přípravy, soutěž SOČ, divadelní představení, atd. Pokud bude standardní školní vyučování obnoveno, přednost bude mít výuka probíhající ve škole. Zrušeny jsou i odborné praxe žáků ve firmách, které ještě neproběhly. Dle současného stavu informací, nebudou žáci tyto nerealizované odborné praxe nahrazovat.
  8.        Do odvolání se nebudou konat exkurze, výlety, návštěvy divadel, kin a jiných akcí. Žáci nebudou uvolňováni na mimoškolní akce, tréninky, soutěže nebo dovolené s rodiči. Až bude obnoveno standardní školní vyučování, bude mít naprostou přednost před všemi ostatními akcemi.

Výše uvedená opatření ředitele školy jsou zpracována dle informací a skutečností známých k 14.00 hodině dne 16. 3. 2020 a mohou být doplněna či změněna dle dalšího aktuálního vývoje situace v České republice.

V Písku 16. 3. 2020

Ing. Jiří Uhlík, v.r.