Vyzvednutí svých věcí ze šatních skříněk
6.5.2020

Žáci, kteří si budou chtít vyzvednout své věci ze šatních skříněk, popř. z kmenových tříd, se mohou dostavit k vyzvednutí ve dnech PONDĚLÍ a STŘEDA od 7 do 13:30 hod.

Zvoňte prosím u hlavního vchodu na kancelář.

Microsoft Office 365 máme pro naše žáky už 2. rokem zdarma a připomínáme možnosti využití, včetně výčtu služeb
20.4.2020

Ve škole nabízíme už druhým rokem pro naše žáky služby MICROSOFT OFFICE 365 ZDARMA, a to po celou dobu studia na SPŠ a VOŠ Písek! Vždy na začátku školního roku tuto možnost avizujeme a teď pro jistotu znovu připomínáme, jaké služby můžete v rámci Office 365 využít zdarma.
APLIKACE:
Outlook, Word, Excel, Powerpoint, Onenone. Jedná se o webové verze aplikací, které je možné naistalovat celkem až na 5 zařízení.
SLUŽBY: ...
Exchange - služby e-mailového serveru;
Onedrive - cloudové úložiště s prostorem až 1024 GB;
Sharepoint - informace pro zaměstnance a studenty, jejich zapojení do dění na komunikačních a týmových webech na intranetu postaveném na SharePointu;
Teams - digitální centrum, kde najdete konverzace, obsah a aplikace, které vaše škola potřebuje pro lepší spolupráci a zapojení všech;
Sway - digitální nástroje určené k vyprávění příběhů;
Forms - dotazníky a kvízy s automatickým hodnocením;
Stream - služba videí pro podniky, díky které můžete ve své organizaci vytvářet, spravovat a bezpečně sdílet videa;
Flow - automatizace pracovních postupů v aplikacích i službách bez nutnosti psát kód;
Powerapps - vyvíjejte bez programování aplikace, které vám pomůžou rychle šířit potřebná data přes vlastní web a mobilní aplikace.
School Data Sync - správa tříd a Plánování pracovních rozvrhů a každodenních pracovních úkolů v Microsoft Teams;
Yammer - interní komunikační síť pro sdílení a komunikaci;
MS Azure Dev Tools for Teaching - sada cloudových nástrojů, vývojového softwaru, internet věcí, mobilní technologie, úložiště….

Aktualizovaný návod na připojení k VPN pro přístup na školní sdílené disky
30.3.2020
Návod na přístup VPN na školní síť je uveden zde

Průmyslovka v Temelíně

Vloženo: 17.2.2020 | Autor: trojan | Zobrazeno: 111x | Zatím neupraveno

Začátkem února jsme se vydali, my žáci 2. ročníku písecké průmyslové školy, na odbornou exkurzi do Jaderné elektrárny Temelín. Vyjížděli jsme autobusem za mrazivého rána s třídní učitelkou Mgr. Ludmilou Klavíkovou. Exkurze začala v zámečku, který slouží jako Infocentrum Jaderné elektrárny Temelín. Po nezbytně nutném bezpečnostním proškolení nám průvodkyně pustila film, ve kterém jsme se dozvěděli, jaký je základní princip fungování jaderné elektrárny. Pak jsme se rozdělili do skupin a postupně se vydali přes dechové zkoušky a bezpečnostní kontroly přímo do areálu elektrárny. Naše cesta vedla přes strojovnu s turbínami, k chladícím věžím a k tzv. plnorozsahovému simulátoru, který kopíruje aktuální technický stav elektrárny. Exkurze končila opět v zámečku, kde jsme se prostřednictvím dalšího filmu dozvěděli doplňující informace o štěpení uranu. S hlavou plnou nových vědomostí a zážitků jsme se vraceli zpět do Písku, někteří dokonce s představou, že by mohli v elektrárně jednou pracovat.

Lukáš H., Jarda D., Lukáš B., Adam M., SPŠ a VOŠ Písek, obor Elektrotechnika