Kotva
Souhlasím, že tento web smí ukládat cookies
 
Nepřehlédněte
Den otevřených dveří
22.9.2020

Den otevřených dveří proběhne ve škole v pondělí 23. listopadu 2020. Průběh akce bude přizpůsoben aktuální epidemiologické situaci.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
9.9.2020
Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci a rekordním nárůstům nových případů nákazy Covid-19 bude dle aktuálního oznámení ministra zdravotnictví od zítřka povinnost nosit roušky ve vnitřních prostorách budov v celém Česku. Závazné podrobnosti ohledně škol nebyly zatím zveřejněny. Téměř s jistotou se ale dle vyjádření ministra školství předpokládá nošení roušek ve společných prostorech a chodbách školy, tj. i při vstupu do školy. Vedení školy doporučuje žákům, studentům i zaměstnancům školy průběžně sledovat sdělovací prostředky a zítra si do školy roušku určitě přinést. /Zveřejněno dle informací obecně známých ke 12. hodině dne 9. září 2020./
Upozornění
2.9.2020

Škola důrazně upozorňuje zaměstnance školy, žáky, studenty, zákonné zástupce žáků a ostatní veřejnost, že osoby, které vykazují jakékoliv příznaky infekčního onemocnění, nesmí do školy vstoupit!

 
 
Zřizovatel

 
 
Škola doporučená zaměstnavateli

 
 
Partnerská škola

 
 
Mapa webu
A
A
A

Žáci ze SPŠ a VOŠ Písek se připojili k projektu s názvem Kameny zmizelých

Vloženo: 29.1.2020 | Autor: trojan | Zobrazeno: 183x | Zatím neupraveno

Dosavadní týmy, které se vydávají po stopách židovských rodin v protektorátním Písku, jsou složené ze žáků středních a základních škol a začátkem ledna byly rozšířeny o další. Pod vedením svých pedagogů se připojili žáci a žákyně z průmyslovky a z píseckého gymnázia. S již zkušenějšími žáky ze SZeŠ Písek budou společně sledovat několik židovských rodin, jejichž členové byli v době okupace nuceni opustit své domovy, do kterých už se (s výjimkou Anny Budilové) nikdy nevrátili. Tyto absurdní a hrůzné momenty historie mají připomínat právě ony kameny, tzv. Stolpersteiny, o které by měl člověk klopýtnout (stolpern), zastavit se a zamyslet se nad osudem Písečanů židovského původu v letech 1939 - 45.

Kamenů je v Písku vsazeno zatím celkem 9 a slavnostně byly vloženy do chodníků v září loňského roku. Na 3 místech je po 3 kamenech a žáci z jednotlivých středních škol si lokality rozdělili a kameny koncem ledna ošetří a vyčistí. 

27. leden je vyhlášen jako Den památky obětí holokaustu a studenti tímto symbolickým činem chtějí na významný den poukázat. Nutno podotknout, že na celém projektu se podílí vedle zástupců škol také několik významných institucí a dík patří nejen studentům, ale i všem, kteří umožňují do historie nahlížet a na smutné osudy lidí vzpomenout. 

Žáci z průmyslovky už kameny dne 28. 1. očistili a jejich další aktivitou bude návštěva okresního archivu s cílem shromáždit materiál ke sledovaným rodinám.

Fotky SPŠ a VOŠ Písek