Vyzvednutí svých věcí ze šatních skříněk
6.5.2020

Žáci, kteří si budou chtít vyzvednout své věci ze šatních skříněk, popř. z kmenových tříd, se mohou dostavit k vyzvednutí ve dnech PONDĚLÍ a STŘEDA od 7 do 13:30 hod.

Zvoňte prosím u hlavního vchodu na kancelář.

Microsoft Office 365 máme pro naše žáky už 2. rokem zdarma a připomínáme možnosti využití, včetně výčtu služeb
20.4.2020

Ve škole nabízíme už druhým rokem pro naše žáky služby MICROSOFT OFFICE 365 ZDARMA, a to po celou dobu studia na SPŠ a VOŠ Písek! Vždy na začátku školního roku tuto možnost avizujeme a teď pro jistotu znovu připomínáme, jaké služby můžete v rámci Office 365 využít zdarma.
APLIKACE:
Outlook, Word, Excel, Powerpoint, Onenone. Jedná se o webové verze aplikací, které je možné naistalovat celkem až na 5 zařízení.
SLUŽBY: ...
Exchange - služby e-mailového serveru;
Onedrive - cloudové úložiště s prostorem až 1024 GB;
Sharepoint - informace pro zaměstnance a studenty, jejich zapojení do dění na komunikačních a týmových webech na intranetu postaveném na SharePointu;
Teams - digitální centrum, kde najdete konverzace, obsah a aplikace, které vaše škola potřebuje pro lepší spolupráci a zapojení všech;
Sway - digitální nástroje určené k vyprávění příběhů;
Forms - dotazníky a kvízy s automatickým hodnocením;
Stream - služba videí pro podniky, díky které můžete ve své organizaci vytvářet, spravovat a bezpečně sdílet videa;
Flow - automatizace pracovních postupů v aplikacích i službách bez nutnosti psát kód;
Powerapps - vyvíjejte bez programování aplikace, které vám pomůžou rychle šířit potřebná data přes vlastní web a mobilní aplikace.
School Data Sync - správa tříd a Plánování pracovních rozvrhů a každodenních pracovních úkolů v Microsoft Teams;
Yammer - interní komunikační síť pro sdílení a komunikaci;
MS Azure Dev Tools for Teaching - sada cloudových nástrojů, vývojového softwaru, internet věcí, mobilní technologie, úložiště….

Aktualizovaný návod na připojení k VPN pro přístup na školní sdílené disky
30.3.2020
Návod na přístup VPN na školní síť je uveden zde

Průmkařiny v Polsku

Vloženo: 28.6.2019 | Autor: trojan | Zobrazeno: 371x | Zatím neupraveno

Zástupci redakce Průmkařin, školního časopisu SPŠ a VOŠ Písek, absolvovali přínosný vzdělávací program v Polsku

Od 7. 6 do 14. 6 2019 se zástupci redakčního týmu časopisu Průmkařiny (jmenovitě D. Dvořák, O. Polanecký, M. Jiříček a J. Kadeřábek) společně se členy parlamentů dětí a mládeže zúčastnili programu Erasmus+ v kategorii KA3 s názvem „Youth Councils Advisors and Activists”. Tento program má za úkol předávat zkušenosti, a to jak dobré, tak i ty špatné, aby se mladiství vyhnuli případným problémům. Dalším důležitým bodem bylo seznámit se s ostatními organizacemi a jejich činností. Přestože většina členů pocházela z parlamentů dětí a mládeže, nacházely se zde i jiné organizace, které se skládají z mladistvých jiných kolektivů či organizací, a právě náš časopis byl jasným příkladem. Sraz všech organizací probíhal v polsko-beskydské oblasti Brenna, konkrétně na místě, kde vám nádherná krajina s výhledem brala dech, kde se člověk mohl izolovat od okolního světa a mohl zde najít svůj klid. A právě díky tomuto prostředí měl člověk celou dobu během nabitého programu čistou mysl.
První den většina mezinárodních skupin dorazila do Brenny a po obědě jsme připravovali prezentaci naší činnosti ostatním participantům. Také jsme se pomocí intuitivního programu ve stylu řešení různých problémů týmově seznámili lépe s ostatními lidmi z jiných zemí, s jejich činností, se způsobem, jakým dosahují svých cílů, ale také s jejich osobností. Díky velkému množství volného času po odvedené práci jsme se mohli věnovat našim vlastním volnočasovým aktivitám, a měli tak možnost se ještě lépe seznámit takzvaně mimo program. Celý program byl postaven na neformálních aktivitách tak, aby se všichni zúčastnění mohli zapojit, kdykoliv se cítí připraveni. Využito bylo též flipchartu pro prezentování vlastních nápadů, návrhů a zlepšení. Jako příklad uvádím situaci, kdy se celá skupina rozdělila do malých skupin, ve kterých bylo úkolem navrhnout vlastní nápad, který by mohl být dotovaný z Evropské unie. Bylo potřeba sepsat, co vše budeme potřebovat jako zdroje, koho k tomu využijeme, jaká úskalí by nás mohla potkat, a následně řešení daných problémů prezentovat před celou skupinou. Už jen díky tomuto jste mohli zlepšit svou dovednost v prezentaci, což po pár dnech mezi známými tvářemi nebylo tak těžké, naučit se, jak se vyhnout problémům a jejich případnému řešení. Důležitá byla také stránka organizace a synchronizování se s týmem. Vždy bylo nutné nad vším přemýšlet, vymyslet nápad, následně ho rozvést, vyřešit problémy spojené s ním, najít jejich řešení a rozvést myšlenku realizace tohoto plánu.
Program byl pro náš tým velice přínosný. Naučili jsme se spoustu nových věcí, poznali nové lidi a otevřely se nám možnosti zapojit se do dalších projektů financovaných z EU.

Jan Kadeřábek, žák SPŠ a VOŠ Písek B2.I a člen redakce Průmkařin