Absolutoria 2019

Vloženo: 24.6.2019 | Autor: trojan | Zobrazeno: 426x | Zatím neupraveno

Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola v Písku nabízí na vyšší odborné škole vzdělání v oblasti Informačních, komunikačních a automatizovaných systémů.

V dnešní době, kdy jsou stále častěji v denním i odborné tisku a na internetu zmiňovány pojmy jako Průmysl 4.0, Internet věcí či Inteligentní domácnost, lze říci, že nabídka vzdělání na Vyšší odborné škole v sobě zahrnuje jednotlivé odborné oblasti, které tyto pojmy využívají. Studenti se učí návrh a konfiguraci datových sítí s možností absolvovat CISCO a MikroTik akademii, programování, tvorbu webových aplikací (webové stránky a e-shopy), digitální komunikační systémy, projektování v elektrotechnice a řídicích systémech v CAD/CAE – ePLAN, programovat automatizační úlohy z oblasti průmyslové automatizace a strojového vidění. Při vzdělání je kladen velký důraz na praktickou stránku výuky jednak v odborných učebnách školy, jednak při praxi ve firmách, se kterými škola spolupracuje.

Výstupem jsou kvalitně zpracované absolventské práce. Ty byly v rámci letošního Absolutoria úspěšně obhájeny. Letošní úspěšní absolventi, kteří se spokojeně usmívají na fotografii, podali u Absolutoria velice dobré výsledky (všichni prospěli, z toho polovina s vyznamenáním).

Uplatnění najdou většinou jako správci datových sítí, programátoři, tvůrci webových aplikací, technici a programátoři automatizovaných a zabezpečovacích systémů.

Ing. Miroslav Paul, zástupce ředitele pro VOŠ