„Matematické jaro“ na SPŠ a VOŠ Písek pokračuje dalšími úspěchy

Vloženo: 27.5.2019 | Autor: trojan | Zobrazeno: 604x | Zatím neupraveno

Jarní období matematických soutěží pokračuje pro žáky Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy velice úspěšně.

Jak jsme již informovali, koncem března proběhla Celostátní matematická soutěž SPŠ a SOU. Do soutěžního centra v Českých Budějovicích vyjelo šest žáků naší školy. Vynikajícího výsledku dosáhl Jakub Haymann ze třídy B1.I, který se umístil na 7. místě z celé České republiky. Od lepšího umístění ho dělila pouze rychlost počítání, nikoli výsledky. Další žáci, Petr Volf ze třídy B1.I, Michal Švarc a Filip Zdráhal (oba z  C2. E), také nezůstali pozadu
a umístili se v první čtvrtině výsledkové listiny.

Začátkem dubna se konalo krajské kolo Matematické olympiády, kategorie B a C. Do něj postoupilo 8 žáků z naší školy. Nádherný výsledek se podařilo předvést Lukášovi Hubačovi z C1.E,  když obsadil 8. místo v kraji. Stejně úspěšný byl 14. Jakub Haymann. Ostatní se opět mezi gymnazisty neztratili.

Všem moc děkujeme, že takto reprezentují školu. A gratulujeme.

Mgr. Olga Procházková