Velikonoční prázdniny čtvrtek 28. března 2024.

Středoškolská odborná činnost aneb Ukaž svůj talent

Vloženo: 23.5.2019 | Zobrazeno: 603x | Zatím neupraveno
Letos na jaře se opět na průmyslové škole v Písku konala soutěž SOČ (Středoškolská odborná činnost), která měla 2 části – soutěžní a výstavní.Žáci naší školy zde prezentovali své výrobky, kterými potvrdili svoji zručnost v oboru Elektrotechniky či Informatiky. Kouzlo soutěže spočívá v tom, že se zde může předvést opravdu každý. V letošním roce se na výstavě objevovaly práce různých charakterů, od sladké "buchty" SOČ, která byla upečena speciálně pro soutěž, až po práci popisující Neurální sítě pro strojový překlad. Žáci nejprve obhajovali svoji práci ve školním kole a následně porota (složena vždy z odborníků z praxe a doplněna pedagogy) vybrala kandidáty do krajského kola SOČ.

Letos se ve školním kole umístil v oboru Elektrotechnika na 1. místě Stanislav Zemek (B3.I, obor Informační technologie), který předložil práci zabývající se Zabezpečením vlastního motocyklu. V oboru Učebních pomůcek se umístil na 1. místě Otakar Houdek (B4.I, obor Informační technologie) se svou Sadou  úloh pro výuku s MCU Cortex. Dále v  oboru Informatiky byla udělena celkem 3 místa. Na 1. místě se umístil Jan Ruman (A4.E), který vytvořil Neurální sítě pro strojový překlad, na 2. místě Petr Šejvl (B4.I) se svým Řešením algoritmických problémů, na 3. místě Roman Šíp (B4.I) s Algoritmickou analýzou jazyka. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k výborným výsledkům.

Jakub Muknšnábl, třída A4.E, obor Elektrotechnika