Vyzvednutí svých věcí ze šatních skříněk
6.5.2020

Žáci, kteří si budou chtít vyzvednout své věci ze šatních skříněk, popř. z kmenových tříd, se mohou dostavit k vyzvednutí ve dnech PONDĚLÍ a STŘEDA od 7 do 13:30 hod.

Zvoňte prosím u hlavního vchodu na kancelář.

Microsoft Office 365 máme pro naše žáky už 2. rokem zdarma a připomínáme možnosti využití, včetně výčtu služeb
20.4.2020

Ve škole nabízíme už druhým rokem pro naše žáky služby MICROSOFT OFFICE 365 ZDARMA, a to po celou dobu studia na SPŠ a VOŠ Písek! Vždy na začátku školního roku tuto možnost avizujeme a teď pro jistotu znovu připomínáme, jaké služby můžete v rámci Office 365 využít zdarma.
APLIKACE:
Outlook, Word, Excel, Powerpoint, Onenone. Jedná se o webové verze aplikací, které je možné naistalovat celkem až na 5 zařízení.
SLUŽBY: ...
Exchange - služby e-mailového serveru;
Onedrive - cloudové úložiště s prostorem až 1024 GB;
Sharepoint - informace pro zaměstnance a studenty, jejich zapojení do dění na komunikačních a týmových webech na intranetu postaveném na SharePointu;
Teams - digitální centrum, kde najdete konverzace, obsah a aplikace, které vaše škola potřebuje pro lepší spolupráci a zapojení všech;
Sway - digitální nástroje určené k vyprávění příběhů;
Forms - dotazníky a kvízy s automatickým hodnocením;
Stream - služba videí pro podniky, díky které můžete ve své organizaci vytvářet, spravovat a bezpečně sdílet videa;
Flow - automatizace pracovních postupů v aplikacích i službách bez nutnosti psát kód;
Powerapps - vyvíjejte bez programování aplikace, které vám pomůžou rychle šířit potřebná data přes vlastní web a mobilní aplikace.
School Data Sync - správa tříd a Plánování pracovních rozvrhů a každodenních pracovních úkolů v Microsoft Teams;
Yammer - interní komunikační síť pro sdílení a komunikaci;
MS Azure Dev Tools for Teaching - sada cloudových nástrojů, vývojového softwaru, internet věcí, mobilní technologie, úložiště….

Aktualizovaný návod na připojení k VPN pro přístup na školní sdílené disky
30.3.2020
Návod na přístup VPN na školní síť je uveden zde

Středoškolská odborná činnost aneb Ukaž svůj talent

Vloženo: 23.5.2019 | Zobrazeno: 329x | Zatím neupraveno
Letos na jaře se opět na průmyslové škole v Písku konala soutěž SOČ (Středoškolská odborná činnost), která měla 2 části – soutěžní a výstavní.Žáci naší školy zde prezentovali své výrobky, kterými potvrdili svoji zručnost v oboru Elektrotechniky či Informatiky. Kouzlo soutěže spočívá v tom, že se zde může předvést opravdu každý. V letošním roce se na výstavě objevovaly práce různých charakterů, od sladké "buchty" SOČ, která byla upečena speciálně pro soutěž, až po práci popisující Neurální sítě pro strojový překlad. Žáci nejprve obhajovali svoji práci ve školním kole a následně porota (složena vždy z odborníků z praxe a doplněna pedagogy) vybrala kandidáty do krajského kola SOČ.

Letos se ve školním kole umístil v oboru Elektrotechnika na 1. místě Stanislav Zemek (B3.I, obor Informační technologie), který předložil práci zabývající se Zabezpečením vlastního motocyklu. V oboru Učebních pomůcek se umístil na 1. místě Otakar Houdek (B4.I, obor Informační technologie) se svou Sadou  úloh pro výuku s MCU Cortex. Dále v  oboru Informatiky byla udělena celkem 3 místa. Na 1. místě se umístil Jan Ruman (A4.E), který vytvořil Neurální sítě pro strojový překlad, na 2. místě Petr Šejvl (B4.I) se svým Řešením algoritmických problémů, na 3. místě Roman Šíp (B4.I) s Algoritmickou analýzou jazyka. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k výborným výsledkům.

Jakub Muknšnábl, třída A4.E, obor Elektrotechnika