Přijímací řízení na SPŠ Písek v roce 2024

Vloženo: 15.1.2024 | Zobrazeno: 1233x | Zatím neupraveno
Vážení uchazeči o studium, letošní podoba přijímacího řízení je pro nás všechny nová. Ale jelikož si přejeme, abychom vše úspěšně zvládli, připravili jsme Vám stručný přehled základních informací, které budete pro správné a včasné podání přihlášky na naši školu potřebovat.

A. Na jaké obory se lze v naší škole přihlásit?

Nabízíme 3 obory čtyřletého denního maturitního studia:

1. 18-20-M/01 Informační technologie - přijímáme 30uchazečů, nepožadujeme lékařský posudek
  2. 26-41-M/01 Elektrotechnika, zaměření ŠVP Elektrotechnika - přijímáme 60 uchazečů, požadujeme lékařský posudek
  3. 26-41-M/01 Elektrotechnika, zaměření ŠVP Počítačové projektování - přijímáme 30 uchazečů, požadujeme lékařský posudek

B. Jakým způsobem a do kdy lze přihlášku podat?

1. Elektronicky prostřednictvím systému DIPSY (www.dipsy.cz) na základě přihlášení identitou občana (např. bankovní identitou).
  2. V podobě výpisu vytištěného ze systému DIPSY (www.dipsy.cz) bez přihlášení.
  3. Na tiskopisu (https://www.msmt.cz/file/61728/).

Přihlášky se podávají střední škole v termínu od 1. do 20. února 2024.

C. Koná se v naší škole jednotná přijímací zkouška?

Ano, koná, formou písemného testu z českého jazyka a literatury a z matematiky. Testy proběhnou 12. a 15. dubna 2024 na škole, kterou Vám určí Cermat. Vše potřebné se ale včas dozvíte z pozvánky, která Vám bude odeslána nejpozději 14 dnů před konáním přijímací zkoušky. V naší škole se žádná jiná školní přijímací zkouška nekoná.

D. Bude naše škola vyhodnocovat prospěch ze základní školy?

Ano, budeme vyhodnocovat průměrný prospěch za poslední 2 roky (3 vysvědčení) základní školy. Budeme proto potřebovat od Vás dodat výpis prospěchu, který Vám připraví nejlépe Vaše základní škola.

E. Pomůže uchazečům úspěch v soutěži nebo olympiádě?

Ano, pomůže. Pokud jste v krajském a vyšším kole obsadili první až třetí místo v určené soutěži nebo olympiádě, připočteme Vám do celkového hodnocení 10 bodů. Seznam soutěží a olympiád, které lze u nás započítat naleznete v kritériích ve Vyhlášení prvního kola přijímacího řízení, které zveřejníme do konce ledna 2024 na našem webu www.sps-pi.cz.

F. Kde najdu další důležité informace k letošním přijímačkám?

G. Pokud si přesto nebudu vědět rady, mohu někam napsat nebo zavolat?

Určitě ano. Vaše dotazy se budeme snažit zodpovědět nejlépe formou mailového dotazu na info@sps-pi.cz nebo telefonicky na čísle 382 214 805.

Všechny další podrobnosti a kritéria přijímacího řízení Vám brzo zveřejníme v dokumentu „Vyhlášení prvního kola přijímacího řízení do prvního ročníku vzdělávání ve střední škole Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy, Písek, Karla Čapka 402“.