V pátek 19. 4. 2024 od 15:30 proběhnou třídní schůzky rodičů.

Aktuální informace ke způsobu vzdělávání od 14. října 2020

Vloženo: 13.10.2020 | Autor: trojan | Zobrazeno: 848x | Zatím neupraveno
Na základě usnesení Vlády ČR ze dne 12. října 2020 č. 1022 o přijetí krizového opatření, dostupném zde, se s platností od středy 14. října 2020, až do úterý 27. října 2020, zakazuje osobní přítomnost žáků SPŠ a studentů VOŠ ve škole. Distanční vzdělávání ale potrvá jen do 23. října 2020. Podrobnosti k tomu lze nalézt na webových stránkách MŠMT zde. Dne 28. října 2020 je státní svátek a ve dnech 29. a 30. října 2020 jsou podzimní prázdniny. Osobní přítomnost žáků a studentů ve škole by tak mohla být obnovena až 2. listopadu 2020.

Současně s tímto krizovým opatřením se mění prezenční způsob vzdělávání v předmětech Praktická cvičení (PRAE, PRAI, PRAP) a Elektrotechnická měření (ELM – cvičení v laboratořích) na distanční způsob vzdělávání.

Žádám žáky, zákonné zástupce a studenty, aby denně sledovali informace v systému Bakaláři, včetně případných změn v rozvrzích vyučovacích hodin apod. Případné omlouvání neúčasti žáka nebo studenta na distančním způsobu vzdělávání lze v souladu se školním řádem také realizovat přes systém Bakaláři.

Zároveň znovu zdůrazňuji, že distanční způsob vzdělávání je pro žáky a studenty podle školského zákona povinný.

Děkuji rodičům, že nyní udržují kontakt se školou on-line způsobem, a jsem také vděčný za podporu školy v této nelehké době.

Ing. Jiří Uhlík, ředitel