V pátek 19. 4. 2024 od 15:30 proběhnou třídní schůzky rodičů.

Distanční vzdělávání od 12. 10. 2020

Vloženo: 8.10.2020 | Autor: trojan | Zobrazeno: 2071x | Zatím neupraveno
Krizovým opatřením vlády ČR ze dne 8. 10. 2020 se od pondělí 12. 10. 2020 omezuje provoz středních škol a vyšších odborných škol a konzervatoří podle školského zákona tak, že se zakazuje osobní přítomnost žáků na vzdělávání, s určitými výjimkami.

Konkrétně pro SPŠ a VOŠ Písek to znamená zavedení dále uvedených provozních a organizačních opatření. Ve škole se od pondělí 12. 10. 2020 zavádí na následujících 14 dnů, tj. od 12. 10. 2020 do 23. 10. 2020 následující provozní a organizační opatření, která respektují uvedené krizové opatření vlády a zohledňují provozní a personální možnosti školy, včetně epidemické situace ve škole:

1. Časové rozvržení vzdělávání distančním způsobem bude realizováno dle současně platného rozvrhu vyučovacích hodin.

2. Pro vzdělávání distančním on-line způsobem budou v souladu se školním řádem využívány zejména komunikační systémy Bakaláři a MS Teams, popř. jiné, s žáky předem dohodnuté komunikační kanály.

3. Prezenčně, tj. ve škole, bude dle platného rozvrhu vyučovacích hodin realizováno vzdělávání v předmětech Praktická cvičení (PRAE, PRAI, PRAP) a Elektrotechnická měření (ELM – cvičení v laboratořích). Mimo rozvrhem stanovené hodiny Praktických cvičení a Elektrotechnických měření nebude ve škole možná osobní přítomnost žáků. Upozorňujeme, že je nutné, aby si žáci v pátek 9. 10. 2020 nezapomněli vzít s sebou ze školy učebnice, sešity a další nezbytné pomůcky pro studium z domova.

Školská rada bude dne 13. 10. 2020 mimo jiné projednávat novelu školního řádu SPŠ i školního řádu VOŠ. V těchto novelizovaných školních řádech se blíže upřesňují podmínky pro vzdělávání distančním způsobem, podmínky pro omlouvání nepřítomnosti žáka nebo studenta ve vzdělávání distančním způsobem a principy hodnocení výsledků vzdělávání. Tyto novelizované školní řády budou následně zveřejněny ve škole i na webových stránkách školy a bude podle nich postupováno.

Podzimní prázdniny budou prodlouženy o dny, 26. 10. a 27. 10. 2020. Prakticky to znamená, že žákům SPŠ a VOŠ Písek skončí vzdělávání distančním způsobem 23. 10. 2020 a předpokládá se, že vzdělávání začne znovu až 2. 11. 2020. Zatím není jasné, zda vzdělávání začne prezenčním, či distančním způsobem.

Věřím, že se situace v dohledné době snad zlepší natolik, že budeme moci opět vyučovat naše žáky a studenty standardním způsobem.

Přeji všem pevné zdraví a hodně sil.

V Písku 8. 10. 2020 Ing. Jiří Uhlík ředitel