Kotva
Souhlasím, že tento web smí ukládat cookies
 
Nepřehlédněte
Oznámení o omezení úředních hodin pro veřejnost a stanovení zvláštních pravidel pro styk s veřejností.
18.3.2020

Po dobu přerušení výuky na SPŠ a VOŠ Písek se od 18. 3. 2020 zahajuje zvláštní provoz kanceláře školy s omezením osobního kontaktu. Omezení spočívá především v nahrazení osobního kontaktu písemným, elektronickým či telefonickým ve všech případech, kdy je to možné. Úřední hodiny jsou stanoveny na středu, vždy od 9 do 11 hodin.

1. kolo přijímacího řízení na SPŠ
29.1.2020

Vyhlášení 1. kola přijímacího řízení na SPŠ

 
 
Zřizovatel

 
 
Škola doporučená zaměstnavateli

 
 
Partnerská škola

 
 
Mapa webu
A
A
A

Aktuální informace k přijímacímu řízení I.

Vloženo: 25.3.2020 | Zobrazeno: 78x | Zatím neupraveno
Vážení rodiče, vážení uchazeči o studium, dovolte mi, abych vám poděkoval za odevzdání přihlášky ke vzdělávání ve Střední průmyslové škole a Vyšší odborné škole v Písku a podal vám informace, které mám k dnešnímu dni dostupné z tiskových zpráv Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (dále jen MŠMT). MŠMT v souvislosti s aktuální situací okolo šíření nového koronaviru COVID-19 představilo určitý plán, jak by mohly proběhnout jednotné přijímací zkoušky na střední školy. Hlavní informací je, že termín výše uvedených zkoušek se bude odvíjet až od data, kdy bude zrušeno krizové opatření vlády ohledně uzavření základních a středních škol.

Jednotná přijímací zkouška na střední školy pro školní rok 2020/2021 by tak mohla proběhnout nejdříve 14 dnů ode dne obnovení osobní přítomnosti žáků při vzdělávání ve středních školách. Konkrétní termín zkoušek, který bude letos jen jeden, poté stanoví MŠMT. Obsah a forma přijímací zkoušky se nemění a stejně tak zůstanou beze změny kritéria přijímání stanovená ředitelem školy. Stále tak platí, že by zkouška proběhla i ve společné části – tedy jednotná zkouška - z písemného testu z českého jazyka a literatury a písemného testu z matematiky. Oproti minulým letům budou zkráceny termíny pro vyhodnocení výsledků zkoušky, aby se uchazeči o studium dozvěděli vzhledem k okolnostem výsledek co možná nejdříve.

Doporučujeme uchazečům sledovat web učený na přípravu uchazečů na jednotnou přijímací zkoušku z domova https://prijimacky.cermat.cz/aktuality/aktualita/256-priprava-na-jednotnou-prijimacizkousku-z-domova.

Jakmile obdržíme z MŠMT konkrétní informace se stanoveným termínem jednotné přijímací zkoušky, obdržíte od nás pozvánku s uvedením data, času, konkrétní učebny, kde se bude zkouška konat, pozvánka též bude obsahovat kritéria přijímacího řízení pro obor, do něhož jste nám odevzdali přihlášku. Aktuální informace z MŠMT jsou uvedeny zde http://www.msmt.cz/.

Na závěr i v této nelehké době bych vás chtěl ujistit, že jsem velmi rád, že jste se rozhodli pro naši střední školu, protože technické vzdělání v oblasti elektrotechniky a informačních technologií má velkou perspektivu. Naši absolventi jsou žádanými odborníky na trhu práce, velmi dobře nacházejí uplatnění v praxi nebo úspěšně pokračují ve studiu na vysokých školách.

Věřím, že v případě přijetí vašeho syna/dcery ke studiu se odevzdáním zápisového lístku rozhodnete pro naši školu. Budete-li mít jakýkoliv dotaz, obraťte se na nás, rádi vám odpovíme. Těším se na další spolupráci s vámi.

Ing. Jiří Uhlík
ředitel školy

SPŠ a VOŠ Písek
Karla Čapka 402
397 11 Písek
tel: 382 214 805, 382 221 051
e-mail: uhlik@sps-pi.cz
www.sps-pi.cz