V pátek 19. 4. 2024 od 15:30 proběhnou třídní schůzky rodičů.

Naši žáci obsadili 1. místo v krajské soutěži T-PROFI - Talenty pro firmy

Vloženo: 19.11.2019 | Autor: trojan | Zobrazeno: 1285x | Zatím neupraveno

T-PROFI - Talenty pro firmy je soutěž určená pro týmy složené ze tří středoškoláků 2. ročníku, tří žáků 5. třídy základní školy a kapitána z partnerské firmy školy. Týmy mají 2,5 hodiny na sestavení předem neznámé stavby ze stavebnice Merkur a její naprogramování. Soutěž začíná krajským kolem, před kterým se pro úspěch musí řádně trénovat. Soutěžící z písecké průmyslovky, Vašek Houdek, Jakub Haymann a Pavel Pewner, se letos zúčastnili krajského kola soutěže T-Profi v Českých Budějovicích, kde spolu s kapitánem z firmy Kern-Liebers a žáky ze základní školy Šindlovy Dvory  naprogramovali stavebnici Merkur pomocí vývojové desky Micro:Bit. Úspěchu předcházely dva týmové tréninky.  Vlastní soutěž pak byla hodně dramatická. Po 2,5 hodinách společné intenzivní práce a prodloužení, které trvalo 30 minut, a následně dalších 15 minut, se s téměř bezchybným modelem umístili na 1. místě v Jihočeském kraji a postoupili do celostátního kola. Přejeme tomuto týmu mnoho úspěchů i nadále.

Lukáš Hubač, 2. ročník SPŠ a VOŠ Písek