Vyzvednutí svých věcí ze šatních skříněk
6.5.2020

Žáci, kteří si budou chtít vyzvednout své věci ze šatních skříněk, popř. z kmenových tříd, se mohou dostavit k vyzvednutí ve dnech PONDĚLÍ a STŘEDA od 7 do 13:30 hod.

Zvoňte prosím u hlavního vchodu na kancelář.

Microsoft Office 365 máme pro naše žáky už 2. rokem zdarma a připomínáme možnosti využití, včetně výčtu služeb
20.4.2020

Ve škole nabízíme už druhým rokem pro naše žáky služby MICROSOFT OFFICE 365 ZDARMA, a to po celou dobu studia na SPŠ a VOŠ Písek! Vždy na začátku školního roku tuto možnost avizujeme a teď pro jistotu znovu připomínáme, jaké služby můžete v rámci Office 365 využít zdarma.
APLIKACE:
Outlook, Word, Excel, Powerpoint, Onenone. Jedná se o webové verze aplikací, které je možné naistalovat celkem až na 5 zařízení.
SLUŽBY: ...
Exchange - služby e-mailového serveru;
Onedrive - cloudové úložiště s prostorem až 1024 GB;
Sharepoint - informace pro zaměstnance a studenty, jejich zapojení do dění na komunikačních a týmových webech na intranetu postaveném na SharePointu;
Teams - digitální centrum, kde najdete konverzace, obsah a aplikace, které vaše škola potřebuje pro lepší spolupráci a zapojení všech;
Sway - digitální nástroje určené k vyprávění příběhů;
Forms - dotazníky a kvízy s automatickým hodnocením;
Stream - služba videí pro podniky, díky které můžete ve své organizaci vytvářet, spravovat a bezpečně sdílet videa;
Flow - automatizace pracovních postupů v aplikacích i službách bez nutnosti psát kód;
Powerapps - vyvíjejte bez programování aplikace, které vám pomůžou rychle šířit potřebná data přes vlastní web a mobilní aplikace.
School Data Sync - správa tříd a Plánování pracovních rozvrhů a každodenních pracovních úkolů v Microsoft Teams;
Yammer - interní komunikační síť pro sdílení a komunikaci;
MS Azure Dev Tools for Teaching - sada cloudových nástrojů, vývojového softwaru, internet věcí, mobilní technologie, úložiště….

Aktualizovaný návod na připojení k VPN pro přístup na školní sdílené disky
30.3.2020
Návod na přístup VPN na školní síť je uveden zde

Transsibiřská odysea na písecké průmyslovce

Vloženo: 30.9.2019 | Autor: trojan | Zobrazeno: 219x | Zatím neupraveno
V pondělí 23. 9. se žáci 1. ročníku písecké průmyslovky zúčastnili zajímavé besedy s Mgr. Inou Píšovou o československých legionářích a jejich putování na Sibiř. Cesta z Moskvy do konečné stanice Vladivostoku vede po nejdelší železnici světa (9 288 km), po transsibiřské magistrále. Po ní se do hlubin Sibiře vydala Ina, pravnučka československého legionáře Jana Kouby. Na své cestě z Moskvy do Vladivostoku měla v ruce pradědečkův deník, v němž si Jan po čtyři roky zaznamenával události z první světové války a svůj zápas o přežití v nekonečné pustině.

Inina expedice do mrazivé tajgy, sibiřských vesniček i vyprahlých plání východu se postupně stala nejen stopováním československých legií, ale především rozkrýváním jednoho velkého rodinného tajemství. Příběh jejího putování vyšel knižně pod názvem Transsibiřská odysea, stal se bestsellerem a získal cenu Hanzelky a Zikmunda za Cestopis roku 2018.
Ina Píšová (1985) podnikla sibiřskou výpravu na jaře roku 2017, tedy sto let od chvíle, kdy si Jan zapsal první řádek do svého deníku. Cesta z Moskvy do Vladivostoku jí trvala měsíc a postupně během ní vystřídala patnáct magistrálních vlaků. Podobným způsobem procestovala Indonésii, Čínu, Kubu a během svého studia na kalifornské Berkeley i severoamerické indiánské rezervace. Ina přednáší českou literaturu na Univerzitě Karlově a je tiskovou mluvčí Filozofické fakulty. Od transsibiřské expedice se však stále častěji vrací do jižních Čech, do Janova kraje, kde Inina rodina žije už několik století a kde teď Ina vychovává ročního syna Matěje.
O svém i pradědečkově putování na Sibiř vyprávěla autorka oceněného cestopisu velmi poutavě. Žáci ze SPŠ se dozvěděli mnoho nového nejen o legionářích, ale i o současném životě ve vzdálené krajině.

Mgr. Hana Maříková, učitelka humanitních předmětů