UPÍŘI VE ŠKOLE

Vloženo: 29.5.2019 | Autor: trojan | Zobrazeno: 679x | Zatím neupraveno

Stále více lidí se rozhoduje pro dárcovství krve. Díky tomu také vznikl projekt Upíři ve škole, který dává možnost studentům středních škol pomoci druhým. Na tomto projektu se samozřejmě s velikou ochotou podílí i Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola v Písku, konkrétně moji spolužáci ze třídy B3.I.Když vám vezmou krev, zrovna příjemné to není. Jaký je tedy smysl odběrů krve? „Chtěl jsem si hlavně vyzkoušet, jaké je to, když vám vezmou půl litru krve,“ vyjádřil se Ondra. Trochu jiný názor má však Michal: „Dělal jsem to hlavně pro dobrou věc. Těší mě představa, že mohu někomu zachránit život.“ Sami autoři projektu se vyjadřují tak, že nabádají studenty k větší odpovědnosti a dávají jim najevo že už i oni, ačkoliv jim třeba teprve bylo osmnáct, jsou občany, kteří mohou pomoci. Pomoci potřebným a někomu zachránit i život!

Jakub Pavelka, třída B3.I, obor Informační technologie