SPORTOVNĚ – TURISTICKÝ KURZ SPŠ A VOŠ PÍSEK

Sportovně turistický kurz 2019 - Informace

Mezinárodní matematická soutěž NÁBOJ 2019

Vloženo: 8.4.2019 | Zobrazeno: 200x | Zatím neupraveno
Mezinárodní matematická soutěž NÁBOJ 2019 je soutěž pro pětičlenné týmy středoškoláků, které reprezentují své školy. Celá soutěž trvá 120 minut a během nich se týmy snaží vyřešit co nejvíce úloh. Letos v březnu se nás pět prváků z písecké průmyslovky (Jakub Michálek, Vojtěch Novák, Martin Stropnický, Matěj Pour) rozhodlo vydat do Prahy a své matematické dovednosti vyzkoušet.

Soutěž nás přivítala sloganem „Nechte si to projít hlavou“, dlouhým seznamem účastníků, přičemž naprostá většina byla z gymnázií (jak jinak), a bagetou na uvítanou. Během dvou hodin řešení jsme se pokoušeli zvládnout co nejvíce úloh, ale jak to tak bývá, zasekávali jsme se na mrtvých bodech a něco jsme díky nepotřebě postupu řešili rýsováním. Zezačátku s lehkými úlohami bylo naše tempo řešení celkem rychlé, ale v poslední půlhodině jsme vyřešili asi jen jednu úlohu. Nakonec jsme zvládli 14 úloh, což nás řadilo se 79. místem přibližně do poloviny přihlášených týmů z celé České republiky.

Jestli vás tato soutěž zaujala, nezapomeňte navštívit jejich webovky, podívat se na podobné soutěže a korespondenční semináře, nebo se zeptat svých matikářů.

Lukáš Hubač, SPŠ a VOŠ Písek,  třída C1.E, obor Elektrotechnika