„Matematické jaro“ na SPŠ a VOŠ Písek

Vloženo: 1.4.2019 | Autor: trojan | Zobrazeno: 464x | Zatím neupraveno
V období jara se koná vždy několik matematických soutěží. Žáci Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy tyto nabídky využívají v plné míře.

Na pátek 22. 3. 2019 připadly hned dvě soutěže. Dva týmy školy jely na mezinárodní matematickou soutěž týmů Náboj 2019. Juniory zastupovali žáci z prvních ročníků – Jakub Michálek, Vojtěch Novák (oba B1.I), Martin Stropnický (A1.E), Lukáš Hubač (C1.E), Matěj Pour (D1.P). Umístili se v polovině startovního pole. S naprosto stejným výsledkem skončil i seniorský tým, složený ze zkušených počtářů Romana Šípa, Petra Šejvla, Standy Kučery (B4.I), Jana Rumla (A4.E) a Pavla Štěpánka (B3.I).

Zároveň v tento den probíhal oblíbený Matematický Klokan. Soutěže se zúčastnilo 24 žáků v kategorii Junior a 11 v kategorii Senioři. Nejlepšími Juniory byli Jakub Skorunka, Viktor Borský a Samuel Zelenka. V kategorii starších žáků obsadili první místa Jan Kříž, Patrik Hučko a Jan Fedor.

Další pátek 29. 3. 2019 vyjedou žáci opět za ziskem úspěchů v Celostátní matematické soutěži SPŠ a SOU. Tentokrát do Českých Budějovic, kam se chystají 2 žáci z každého ročníku.

Následující úterý, 2. 4. 2019, se koná krajské kolo Matematické olympiády. Do něj postoupili: Jakub Haymann, Vojtěch Novák (B1.I), Martin Stropnický (A1.E), Lukáš Hubač (C1.E), Jakub Král, Milan Jiříček, Ondřej Polanecký a Richard Kropáček (B2.I).

Krajské kolo nejstarší kategorie již proběhlo. Z naší školy v něm soutěžili 4 žáci. Ze 42 soutěžících byli jedinými „průmyslováky“, na což jsme si již zvykli. Kryštof Piorecký (B3.I) skončil na 16. – 17. místě, Petr Staňo a Jan Valeš (B3.I) se dělili o 23. – 24. místo a těsně za nimi se umístil Petr Šejvl (B4.I).

Všem úspěšným soutěžícím gratulujeme a ostatním držíme palce.

Mgr. Olga Procházková

SPŠ a VOŠ Písek