RSS kanál Přidat do oblíbených Mapa stránek

SPŠ a VOŠ Písek na Facebooku

Bakaláři

  • SPŠ a VOŠ Písek
  • Karla Čapka 402
  • 397 11 Písek
  • Tel.: +420 382 214 805
  • Email: info@sps-pi.cz
  • ID datové schránky: ny7xq9u

Kde nás najdete?

Karla Čapka 402, Písek 397 01 Počasí Písek - Slunečno.cz

Soutěže

Pozn. Více informací o soutěžích včetně statistik najdete na wiki.sps-pi.com

Archiv do roku 2010 najdete na old.sps-pi.cz

Přehled účasti tříd v soutěžích:

poc-prog_007

Výsledky krajského kola matematické olympiády

21.5.2017

V krajském kole matematické olympiády se našim žákům velmi dařilo.

V kategorii B (2. ročník) se zúčastnili: Stanislav Kučera B2.I – umístil se na 12. místě a Petr Šejvl B2.I – 24. místo (z celkového počtu 38 soutěžících).

V kategorii C (1. ročník) se zúčastnil: Kryštof Piorecký B1.I – skončil na vynikajícím 9. místě z 22 soutěžících.

Našim úspěšným studentům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci.

Tým ZDRAVÁ MYSL vybojoval 2. místo v Závodu dračích lodí

15.5.2017

Tým ZDRavá MYSL si nenechal ujít ani letos silný sportovní zážitek při Závodu dračích lodí a opět bojoval. Vítězství sice přenechal týmu z Obchodní akademie Písek, ale skvělé 2. místo přineslo našemu družstvu (složenému ze žákyň z písecké ZDRávky a žáků z průMYSLovky) také velkou radost. Tým Gymnázia Písek skončil na 3. místě. Oblíbená akce se pravidelně koná v rámci Cipískoviště a je vyhledávanou páteční atrakcí.

ZDRavá MYSL

Časopis Průmkařiny získal 2. místo a postup do celostátního kola

3.5.2017

Dne 28. 4. jsme se zúčastnili stejně jako každý rok soutěže Školní časopis roku 2017. Porota vybírala v krajském kole ze 33 školních časopisů z 25 základních a středních škol v Jihočeském kraji celkem v 7 kategoriích a slavnostní vyhodnocení se konalo v reprezentativní zasedací místnosti krajského zastupitelstva na Krajském úřadě v Českých Budějovicích. Na slavnostní vyhlášení výsledků krajského kola se letos vydal Jakub Pavelka a Pavel Štěpánek – žáci z B1.I a nejmladší členové redakce našeho časopisu. Tentokrát se nám podařilo zabodovat a s podzimním a vánočním číslem jsme společně vybojovali druhé místo, což je pro nás obrovský úspěch, protože stříbrná příčka přinesla postup do celostátního kola, které se koná na podzim v Brně.
Bára Chválová, šéfredaktorka Průmkařin

Celé redakční radě školního časopisu Průmkařiny gratulujeme!

800px-Redakcni_rada_aktu

Nutno podotknout, že velkou zásluhu na současném úspěchu Průmkařin má vedle redaktorů především jejich vedoucí Bára Chválová, protože jako stoprocentní šéfredaktorka věděla ve všech číslech o každém písmenku, poctivě články psala a kompletovala společně s fotodokumentací, příspěvky sháněla, upravovala a do jednotlivých rubrik zařazovala, a jak známo, redaktoři mívají obvykle s včasným odevzdáváním problém. Zanedlouho vyjde poslední číslo, které bude v závěru školního roku pojato jako dvojčíslo a stále ještě v režii Báry (i přes její maturitní přípravy a zkoušky). V Bářině slově na závěr se dozvíte, proč a s jakým nasazením do Průmkařin současná šéfredaktorka vstupovala a přikládáme malou ukázku.

„…Nejprve bych se zaměřila na samostatný časopis. Šla jsem do něj, jakmile mi to tehdejší šéfredaktor Michal Hošna nabídl, a zůstala jsem tady po celé čtyři roky. Ano, někteří si říkají, že je to jen práce navíc, nic z toho nemají nebo nebudou dělat něco jen tak.

Já měla jistou výhodu, že mě psaní bavilo a už od mých osmi let baví. Za tu dobu jsem se posunula neskutečně daleko, a i když to ještě chvíli potrvá, mám několik dlouhodobých projektů, které chci jednou ukončit a snad i poslat do světa. Ale říká se, že nejhorší je něco roky psát a pak příběh ukončit a už se k němu nemoct dostat.

Když jsem po roce a půl časopis převzala, přestala jsem do něj stíhat i psát. A ne, nepřestalo mě bavit ho tvořit. Vést lidi (kterým se občas dost nechce cokoliv dělat) a vytvářet výsledek v podobě dalšího čísla je také věc, kterou dělám ráda. A že to někdy bylo na poslední chvíli!…“

Rádi bychom Báře za její práci v Průmkařinách moc poděkovali a doufáme, že se pomyslné žezlo dostane do stejně zodpovědných rukou. Adepti se naštěstí našli a nejníže umístěná fotka je toho důkazem.

Prumk

průmk2Jakub Pavelka a Pavel Štěpánek

SOČ 2017

26.4.2017

Školní kolo SOČ (středoškolská odborná činnost) je každoročně plánováno na první středu v měsíci dubnu.

SOC_2017

Výsledky školního kola:

2017-04-11_SOČ 2017 - rozpis_ - PDF-XChange Viewer_000819

Krajské kolo se uskutečnilo 26.4.2017 v DDM v Českých Budějovicích a zde jsou výsledky.

2017-04-30_SOČ 2017 – MediaWiki SPŠ a VOŠ Písek_000835

Za prezentaci prací děkujeme.

více:

Výsledky mezinárodní soutěže Náboj 2017

19.4.2017

Matematická soutěž Náboj 2017 se konala v Praze dne 7. 4. 2017. Jedná se o týmovou soutěž, kdy soutěží 5 žáků z 1. a 2. ročníku a 5 žáků z 3. a 4. ročníku.

Vzhledem k tomu, že nebyl zájem ze strany starších studentů, soutěžili v jejich kategorii i žáci z B2.I (Šejvl a Ouředník).

Naši chlapci ze SPŠ a VOŠ Písek dopadli opět velmi pěkně.

Junioři ve složení Kříž A1.E, Piorecký, Valeš  B1.I, Ruman A2.E, Kučera B2.I skončili na 51. místě ze 137 týmů v rámci ČR, v mezinárodním porovnání byli 207/449.

Jejich starší spolužáci – Šejvl, Ouředník B2.I, Hejl, Černohous, Turek C3.E – byli v ČR 115/138, mezinárodní srovnání 324/405.

Opět se zde setkali téměř se samými gymnazisty. „Průmyslováků“ bylo zanedbatelné množství.

Nezbývá než pogratulovat a doufat, že jim zájem vydrží i do příštích let.

Mgr. O. Procházková

Krajské kolo matematické olympiády v Českých Budějovicích

10.4.2017

V úterý 11. 4. 2017 proběhne Krajské kolo matematické olympiády v Českých Budějovicích. O výsledcích budeme informovat a účastníkům ze SPŠ a VOŠ Písek přejeme hodně úspěchů a přesných výpočtů.

Žáci z B3.I bodovali v národním kole soutěže NAG

30.3.2017

Jako již tradičně se i letos zúčastnili žáci Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy Písek národního kola soutěže v konfiguraci počítačových sítí „Networking Academy games“ pořádaného minulý týden v Hradci Králové. Pod vedením učitele odborných předmětů Ing. Břetislava Bakaly reprezentovali školu žáci třetího ročníku oboru Informační technologie – Josef Sochacký, Simon Radeljak a Petr Tůma. Našim žákům gratulujeme, protože z dvaceti tříčlenných družstev se umístili na pěkném 9. místě. Své zkušenosti ze soutěže plánují využít i v příštím ročníku, ale hlavně si uvědomují, že nově nabyté dovednosti jsou velmi cenné pro jejich další studium a uplatnění v odborné praxi. Více o soutěži na http://www.netacad-games.cz/kategorie-hs3.

Sochacky-Tuma-Radeljak

Krajské kolo matematické olympiády

9.1.2017

Dne 10. 1. 2017 se koná v Českých Budějovicích Krajské kolo MO. Žáci se dopraví na akci a zpět sami.a účastníkům přejeme mnoho úspěchů.

Šteňo Michal B3
Šperl Jakub B3
Hejl Martin C3
Mišoň Jan B4
Němeček Otakar B3
Sellner Ondřej A3
Tůma Petr B3
Viktora Tomáš A3

Památník Terezín vyhlašuje literární a výtvarnou soutěž na téma Je minulost stále živá?

6.1.2017

Památník Terezín vyhlašuje na rok 2017 XXIII. ročník literární a XXI. ročník výtvarné soutěže – Memoriálu Hany Greenfieldové se společným tématem
Je minulost stále živá?

V roce 2017 si připomínáme 70. výročí vzniku Památníku Terezín, jehož hlavním posláním je připomínat zločiny nacistického režimu v souvislosti s existencí židovského ghetta v Terezíně, věznice gestapa v terezínské Malé pevnosti a pobočky koncentračního tábora Flossenbürg v Litoměřicích.
Jsou tyto zločiny již jen minulostí? Je tato minulost přítomna jen na pietních místech či v muzejních expozicích připomínajících oběti nacismu? Nebo je stále s námi, a to nejen ve vzpomínkách přeživších, vyprávěních jejich potomků, školních učebnicích, studiích odborníků, krásné literatuře, výtvarném umění, hraných i dokumentárních filmech, ale nověji třeba i v komiksech? Hrozí nám podobná nebezpečí, kterým byli vystaveni naši předci na přelomu třicátých a čtyřicátých let minulého století? Jestliže ano, lze je odvrátit? Může se vůbec lidská společnost z minulosti poučit v dlouhodobé časové perspektivě?
Zamyslete se nad výše uvedenými otázkami a vytvořte výtvarné či literární práce, které nám zašlete na níže uvedenou adresu. Můžete si samozřejmě položit i otázky vlastní, které se také s vyhlášeným tématem úzce pojí. Při zpracování Vám ponecháváme možnost volby jakékoliv umělecké formy a techniky.
Věkové kategorie výtvarné soutěže:
I. žáci 1. – 5. ročníků ZŠ
II. žáci 6. – 9. ročníků ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií
III. studenti gymnázií, SŠ a SOU

Věkové kategorie literární soutěže:
I. žáci 6. – 9. ročníku ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií
II. studenti čtyřletých gymnázií a 5.- 8. ročníků víceletých gymnázií, SŠ a SOU
Podmínky účasti a časové rozvržení soutěží:
Práce musí být předány nebo odeslány na níže uvedenou kontaktní adresu nejpozději do 18. dubna 2017. U každé musí být uveden čitelně název díla, jméno autora (autorů) a jeho věk, kategorie, datum narození, adresa bydliště, e-mailová adresa autora (případně kontakt na rodiče), adresa navštěvované školy, ročník (třída) a jméno vedoucího pedagoga. Každý účastník (žák, student) zasílá pouze jednu práci do každé ze soutěží. Literární práce mohou být zaslány elektronicky, výtvarné pouze fyzicky. Počet zasílaných děl z jedné organizace – školy ovšem není nijak omezen. Pořadatel si vyhrazuje právo na využití zaslaných prací pro další nekomerční výstavy, charitativní akce a pro jejich reprodukce v tisku. Zaslané práce se nevracejí. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhne 7. června 2017 v Terezíně. Výherci získají řadu věcných cen i peněžní odměny. Tvůrci oceněných prací i školy, které navštěvují, budou samozřejmě v dostatečném předstihu o výsledku soutěží informováni.
Peněžní odměny (ze sponzorského daru Hany Greenfieldové):
1. místo 500 Kč, 2. místo 400 Kč, 3. místo 300 Kč, 4. – 5. místo 200 Kč, 6. – 8. místo 100 Kč.
Uděleny budou i zvláštní Ceny dr. Erika Poláka, financované Terezínskou iniciativou.
Kontaktní adresa:
Památník Terezín Vzdělávací oddělení – Mgr. Pavel Straka
Principova alej 304 411 55 Terezín tel.: 416 724 563, e-mail: straka@pamatnik-terezin.cz

Náboj Junior 2016

29.11.2016

V pátek 25. 11. 2016 se na SPŠ a VOŠ konala mezinárodní týmová soutěž pro ZŠ – Náboj Junior 2016. Na soutěžní místo na naší škole dorazilo 14 týmů. Naše škola byla již podruhé spolupořadatelem této soutěže a opět se organizace i soutěž vydařila. Letos s dokonce vynikajícími výsledky. Všechny informace o soutěži, konání v příštím roce a samozřejmě fotky a výsledky naleznete na https://junior.naboj.org/ .

Starší příspěvky » 
CEZ
Nahoru Doporučit stránku
Skupina ČEZ Jihočeská hospodářská komora České vysoké učení technické FEL ZČU Cesnet Cisco UNIV Webarts Studio FC Písek IHC Písek