Soutěže « SPŠ a VOŠ Písek
RSS kanál Přidat do oblíbených Mapa stránek

SPŠ a VOŠ Písek na Facebooku

Bakaláři

  • SPŠ a VOŠ Písek
  • Karla Čapka 402
  • 397 11 Písek
  • Tel.: +420 382 214 805
  • Email: info@sps-pi.cz
  • ID datové schránky: ny7xq9u

Kde nás najdete?

Karla Čapka 402, Písek 397 01 Počasí Písek - Slunečno.cz

Soutěže

Průmkařiny získaly 2. místo v krajském kole soutěže školních časopisů a postupují do celostátního kola

27.4.2018

Dnes, 27. 4. 2018, se v Českých Budějovicích konalo krajské kolo již 8. ročníku soutěže školních časopisů. Jako minulý rok, tak i letos jsme s naším časopisem Průmkařiny obhájili krásné druhé místo! Porazili jsme tak i časopis písecké lesnické školy, který se dlouho držel na první příčce. Letos jeho místo zaujal časopis ze Střední zdravotnické školy v Českých Budějovicích.

Průmkařiny se svým 2. místem tak postupují do kola celostátního, které by se mělo konat na podzim v Brně tohoto roku, a jako další odměnou nám bylo přiděleno několik dárků a drobností od sponzorů a pořadatelů a samozřejmě fakt, že si se svým časopisem vedeme dobře a jednou se třeba ocitneme na první příčce. Pořád máme co zlepšovat!

Vyhlášení mělo svůj doprovodný program na celé dopoledne. Hostem byl reportér Tomáš Poláček, který vyprávěl o svých cestách, o své práci a jak se k různým námětům na články dostává, co ho baví a co by měl správný žurnalista vědět, když chce psát. Protože umět psát v této branži není opravdu všechno, co se od novináře očekává.

Jako v pořadí druhá byla přednáška paní Pavly Slípkové, která nám představovala soutěž, kde si středoškoláci mohou navrhnout projekt, který by chtěli zrealizovat, vypracují jeho předlohu, vypočítají náklady a poté je odesílají do EUROCENTRA, kde se vyberou ty nejlepší, nejoriginálnější a nejlépe realizovatelné, které postoupí do dalšího kola, kde účastníci mohou vyhrát hodnotné ceny jako notebooky, kamery, externí disky a další. Některé z projektů mohou být také touto cestou zrealizované.

Na závěr nás čekal už jen film Planeta Česko od Mariána Poláka, která ukazuje krásy české přírody, na které mnohdy i my sami zapomínáme.

Barbora Chválová, studentka V1, SPŠ a VOŠ Písek, Průmkařiny

Pr

Skvělý úspěch našich žáků v soutěži Talenty pro firmy – v celostátním kole obsadili 2. místo!

25.4.2018

T-Profi

Ve čtvrtek 19. dubna proběhlo v Praze v hotelu Aquapalace Praha národní finále soutěže Talenty pro firmy. Tým SPŠ a VOŠ Písek si postup do finále vybojoval podzimním vítězstvím v krajském kole a v kole celostátním obsadil skvělé 2. místo!
Soutěž měla tři části:
- Stavba funkčního stroje ze stavebnice Merkur
- Programování Micro:bitu
- Vypracování matematicko-fyzikálních úloh
Začínalo se fotografováním týmů a přípravou, což zahrnuje obsazování stolů, vybalování výbavy a organizace v jednotlivých týmech. Následně v 11:00 byla soutěž slavnostně odstartována zmáčknutím stopek nastavených na čas
2 hodiny a 30 minut.
První věc, která nás po odstartování zajímala, bylo zadání (překvapivě J ).
„Co vůbec budeme stavět? Kolik je tam programování?“ Na tyto otázky jsme nalezli odpověď v návodu. Pro zbytek soutěže jsme se rozdělili následovně: Čtyři z nás se věnovali stavbě lanovky (tu jsme měli postavit) a další dva programování Micro:bitu, což se ukázalo jako velmi jednoduché, protože víceméně stačilo opsat program z návodu.
Během stavby jsme se museli potýkat s několika problémy. Nejprve jsme se domnívali, že nesvítí ledky, načež jsme zjistili, že svítí, ale jen velmi slabě. Následně nám chyběly nějaké součástky, také došly šroubky, a dokonce jsme odhalili i chybu v návodu. I přes všechna tato úskalí se nám podařilo lanovku úspěšně sestavit, obsahy a objemy v úlohách dopočítat a hotový výrobek odevzdat porotě. Jako jediný tým jsme to stihli před koncem oněch 150 minut.
Po odevzdání výrobku jsme šli na oběd, kam se později postupně trousily i další týmy. Následně jsme se odebrali zpět do sálu, abychom poklidili stůl, dali si kávu a několikrát složili Rubikovu kostku. O něco později nám bylo oznámeno, že zanedlouho proběhne vyhlášení. S utíkajícími minutami v nás rostla nedočkavost a napětí.
Vyhlašovali pouze první tři místa. Jak jsme se po několika dramatických odmlkách dozvěděli, obsadili jsme druhé místo. První se umístil Středočeský kraj.
Po vyhlášení jsme se sbalili, nasedli do již čekajícího autobusu a zhruba v 16:00 jsme opouštěli Prahu. Zbytek cesty domů se nesl v duchu veselých vzpomínek na soutěž, sdílení fotografií, pořizování nových fotografií a rozsypávání TicTaců.

Pavel Štěpánek, B2.I

fotky1

fofotky2

Úspěchy našich žáků v soutěži Rohde & Schwarz Challenge

26.2.2018

Čtyři pětičlenné týmy žáků 3. a 4. ročníku SPŠ a VOŠ Písek se zúčastnily soutěže v sestavení digitálního rádiového přijímače pořádané vimperskou nadnárodní firmou Rohde & Schwarz pod názvem Rohde & Schwarz Challenge. Blahopřejeme družstvu studijního oboru Elektronika ze třídy C4.E, které mělo zatím mezi ostatními středními školami druhý nejlepší čas, a družstvu A3.E, které jako druhé uvedlo přijímač do chodu. Oceňujeme účast družstva B4.I studijního oboru Informační technologie, kterým se rádio podařilo rovněž sestavit.
Ing. Břetislav Bakala, metodik ICT

RR

R1

Školní kolo olympiády z matematiky

12.12.2017

V úterý 12. 12. 2017 od 8:00 probíhá v přednáškovém sále školy školní kolo matematické olympiády kategorie A.

Účastníci jsou vybráni z několika tříd -
A3E: Ruman, Svěchota, Hruška, Vyoral, Gajdušek,
B3I: Kučera, Šejvl, Šíp
C3E: Fedor, Horák, Hučko
A4E: Sellner, Viktora
C4E: Heinzl, Poslušný, Hejl, Sivera.

Soutěžícím přejeme hodně přesných výpočtů a o výsledcích budeme brzy informovat.

Školní kolo olympiády z českého jazyka – VÝSLEDKY

27.11.2017

V úterý 28. 11. při 3. a 4. vyučovací hodině se bude konat v přednáškovém sále školy školní kolo olympiády z českého jazyka. Účastníci se shromáždí v 9:40 před přednáškovým sálem. O dohled se postarají Mgr. Maříková a Mgr. Klavíková

Přinášíme informace o výsledcích, které jsou uvedeny do 5. místa -

1. místo vyhrál Petr Šejvl ze třídy B3.I, zvítězil s 29 body a postupuje do okresního kola, které se bude konat dne 29. 1. 2018 od 9:00 v DDM Písek.
2. místo obsadil Petr Staňo z B2.I s počtem bodů 26 a postupuje do okresního kola, které se bude konat dne 29. 1. 2018 od 9:00 v DDM Písek.
3. místo získal Jan Ruman z A3.E s počtem bodů 25,
4. místo – Josef Ouředník (23 b.),
5. místo - Mareš Matěj (22 b.).

Všem účastníkům děkujeme za účast a úspěšným řešitelům za výborné výsledky. O přihlášení do okresního kola budeme postupující včas informovat..

Pochvala žákům SPŠ při organizaci soutěže Náboj Junior 2017

26.11.2017

Dne 24. 11. 2017 jsme spoluorganizovali týmovou matematickou soutěž Náboj junior 2017.
Jedná se o soutěž pro ZŠ a velice intenzivně pomáhali níže uvedení žáci naší školy a dle slov Mgr. Procházkové byli naši žáci naprosto skvělí.
Jedná se o žáky - ze třídy B3.I – Hanousek, Zima, Kučera, Rychlík, Havlíček, Necuda, Čarek, z C3.E: Hejl, Černohous, z B2.I: Kollros, Ouředník, z A2.E: Havle, Kříž.
Všem bychom chtěli touto cestou poděkovat a pochválit je.

T-profi 1. místo

24.11.2017

Tři žáci naší průmyslové školy se ve čtvrtek zúčastnili soutěže Talenty pro firmy na veletrhu Vzdělání a řemeslo 2017 v Českých Budějovicích. Cílem bylo sestrojit funkční zařízení ze stavebnice Merkur, docílit spolupráce a poprat se s nástrahami, které si na ně připravili organizátoři. Tým firmy Kern-Liebers CR, spol. s.r.o. byl tvořen našimi třemi žáky Jakubem Pavelkou, Pavlem Štěpánkem a Kryštofem Pioreckým ze třídy B2.I. Dále pak třemi žáky ze Základní školy Šindlovy Dvory. Aničkou, Kristiánem a Standou z páté třídy. Poprali se celkem s deseti týmy. Z toho tři byli z Dolního Bavorska. Skončili na krásném prvním místě, z čehož vyplývá, že postupují do celostátního kola, které proběhne v dubnu. Držíme jim palce!

2017-11-23 VaR soutěž T-Profi 21 - vyhlášení 1

2017-12-13_Diplom 1.místo KERN Liebers  - PDF-XChange Viewer_000660

Vytvořil: Jakub Pavelka B2

Žáci SPŠ se zúčastnili MSV v Brně

14.10.2017

Žáci 3. ročníků oboru Elektrotechnika se zúčastnili ve středu 11. 10. 2017 Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV) v Brně. Při prohlídce expozic firem měli možnost vidět aplikace elektrotechniky, automatizace a informačních systémů ve strojírenských zařízeních. Žáci byli dopředu instruováni, na co se mají z hlediska výuky zaměřit. Součástí MSV byla soutěž v programování CNC strojů, které se zúčastnili dva žáci školy. Rovněž zajímavé bylo setkání s bývalými žáky naší školy, kteří již zastávají významné funkce ve vystavujících firmách.

MSV

MSV2

Přírodovědný klokan

13.10.2017

Dne 11. 10. 2017 se konala soutěž Přírodovědný klokan. Zúčastnili se žáci z B1.I – Ondřej Polanecký, který získal 64 bodů, a Luboš Severin, který obdržel 43 bodů.

Výsledky krajského kola matematické olympiády

21.5.2017

V krajském kole matematické olympiády se našim žákům velmi dařilo.

V kategorii B (2. ročník) se zúčastnili: Stanislav Kučera B2.I – umístil se na 12. místě a Petr Šejvl B2.I – 24. místo (z celkového počtu 38 soutěžících).

V kategorii C (1. ročník) se zúčastnil: Kryštof Piorecký B1.I – skončil na vynikajícím 9. místě z 22 soutěžících.

Našim úspěšným studentům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci.

Starší příspěvky » 
CEZ
Nahoru Doporučit stránku
Skupina ČEZ Jihočeská hospodářská komora České vysoké učení technické FEL ZČU Cesnet Cisco UNIV Webarts Studio FC Písek IHC Písek OP VVV