RSS kanál Přidat do oblíbených Mapa stránek

SPŠ a VOŠ Písek na Facebooku

Bakaláři

  • SPŠ a VOŠ Písek
  • Karla Čapka 402
  • 397 11 Písek
  • Tel.: +420 382 214 805
  • Email: info@sps-pi.cz
  • ID datové schránky: ny7xq9u

Kde nás najdete?

Karla Čapka 402, Písek 397 01 Počasí Písek - Slunečno.cz

S:Pro uchazeče

uchazeci_ilu_export

Obory vzdělávání

Dále by vás mohlo zajímat

Přijímací řízení

Informace pro veřejnost

27.6.2017

2. kolo přijímacího řízení na VOŠ pro školní rok 2017/2018

přihlášky ke studiu podávejte do 25. srpna 2017

Zápis ke studiu na Vyšší odborné škole do všech ročníků se koná 4. září od 9:00.

Úřední dny (po dobu hlavních prázdnin)

středa od 09.00 – 11.00 hod.

Ve dnech 19. 7. a 30. 8. úřední den i v odpoledních hodinách od 13.00 – 15.00 hod.

V ostatní dny škola pro veřejnost uzavřena. Případné návštěvy objednat na tel. č. 382 214 805-6.

Setkání s rodiči budoucích žáků prvního ročníku

5.6.2017

Setkání s rodiči žáků budoucích tříd prvního ročníku se uskuteční ve středu 7. 6. od 15:00 v jednotlivých třídách, kde se představí rodičům třídní učitelé – Ing. Kulanda v A1.E, Ing. Mgr. Široký v B1.I a Mgr. Novotná v C1.E. Parkování bude umožněno na školním hřišti.

Workshopy a DOD

2.2.2017

Ve středu 1. 2. 2017 proběhla od 8:00 do 15:00 sada třech workshopů pro uchazeče o studium na SPŠ a VOŠ Písek.
Při workshopu pod názvem „Ovládej zásuvku hlasem“ se seznámili účastníci s programováním IoT, naprogramovali zásuvku Netio k reakcím na hlasové povely. „Fotoateliér světla“ ukázal zájemcům pomocí digitální fotografie zachycení detailu předmětu ovlivněného světelnými podmínkami. Účastníci měli k dispozici školní fotoaparáty i tiskárnu a měli možnost poodhalit základy produktové fotografie. Workshop „Stavebnice“ seznamoval s elektrickým obvodem a „Elektrický obvod“ umožnil zapojit elektrický obvod a ověřit jeho zákonitosti. Workshop „Vypínač a žárovka“ umožnil uchazečům nasvítit a zhasnout z několika míst a „Co umí tranzistor“ vysvětlil, jak zapojit tranzistor a sluchátko. Současně se ve středu 1. 2. konal také DOD, který se uskuteční pro zájemce ještě 16. 2. 2017.

W1

O vysokou účast návštěvníků DOD se postaraly „Hrátky s technikou na průmyslovce“

16.11.2016

V pondělí 14. 11. proběhl na naší škole tradiční DOD a návštěvníkům byly otevřeny veškeré učebny, laboratoře, dílny i ateliéry. Novinkou letošního DOD nazvaného „Hrátky s technikou na průmyslovce“ byla spolupráce a účast všech žáků, kteří se aktivně podíleli na zdárném průběhu DOD. Naši žáci návštěvníkům a uchazečům o studium na SPŠ a VOŠ Písek podávali fundovaný výklad o předmětech a učebnách, a to při provázení školou celkem třemi směry, kde zastávali funkci průvodců oranžovou, modrou a červenou trasou. Uchazeči a jejich rodiče navíc získávali v určitých časových intervalech od vedení školy veškeré potřebné informace ke studiu na SPŠ a VOŠ Písek včetně důležitých faktů o přijímacích zkouškách a systému přijetí na jednotlivé obory. Všem návštěvníkům děkujeme za vysokou účast, našim žákům a pedagogům za výborně připravenou a povedenou akci a širokou veřejnost zveme na další Dny otevřených dveří organizované v době školní výuky ve dnech 5. 12. 2016, 10. 1. 2017, 1. 2. 2017, 16. 2. 2017. Prohlídka školy bude umožněna vždy v 10:00 a  ve 14:00, v jiný čas po předchozí domluvě.

DOD1

DOD3

DOD2

Literární soutěž o cenu Filipa Venclíka

13.9.2016

Hotelová škola Radlická
vyhlašuje ve školním roce 2016/2017
16. ročník LITERÁRNÍ SOUTĚŽE O CENU FILIPA VENCLÍKA
na téma KYBERŠIKANA KURVA BOLÍ
Kyberšikanu definujeme jako zneužití anonymity virtuálního prostředí k takovým činnostem, které mají někoho záměrně ohrozit, ublížit mu.
Oproti šikaně tváří v tvář má kyberšikana mnohem větší dosah, čímž ještě více zhoršuje prožívání oběti. Pokud je oběť šikanována ve třídě, svědkem pomluv, nadávek a ztrapňování je jen ta třída. Pokud se to dostane na internet, je svědkem stejného chování i několika desítek tisíc lidí. Obrana je nemožná. Proč? Oběť není vždy schopná vystopovat agresora. Útoky se prostřednictvím internetu šíří mnohem rychleji než v realitě. Probíhají bez přestávek, oběť je šikanována 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.
Obětí kyberšikany se často stávají jedinci, kteří jsou na internetu nebo mobilním telefonu závislí. Sociální kontakty navazují především ve virtuálním světě, ve skutečném světě nemají příliš kamarádů.
A jaké jsou nejčastější motivy kyberagresora?
> Snaží se ovládat druhé prostřednictví strachu, touží po moci.
> Je znuděný a hledá zábavu.
> Bere právo do svých rukou.
> Má tendenci odpovídat ve vzteku nebo frustraci. Někdy může být obětí klasické šikany.
> Má sklon vystupovat na internetu jako někdo jiný, neuvědomuje si závažnost svého jednání. Jeho motivem jsou dva hlavní důvody:
* MŮŽU
* JE TO LEGRACE
Smyslem tohoto ročníku Literární soutěže o cenu Filipa Venclíka je posílit empatii mezi námi všemi, hlavně mezi žáky středních škol.
Posíláme vám toto téma, abyste o bolesti, kterou kyberšikana způsobuje, přemýšleli a napsali. Najděte odvahu a umělecké prostředky, kterými uchopíte zadané téma a vyjádříte svůj názor. Přejeme si, abychom mohli ocenit umělecky originální, citově silné a literárně hodnotné příspěvky.
Podmínky soutěže
Soutěž je určena pro studenty všech typů středních škol v ČR ve věku 15 – 20 let.
Téma: Kyberšikana kurva bolí
Kategorie: Vypsány jsou 3 kategorie:
1. kategorie: POVÍDKA
2. kategorie: BÁSEŇ
3. kategorie: ESEJ nebo NOVINOVÝ ČLÁNEK

Úprava prací: Každá práce by měla obsahovat plné jméno autora, telefonické spojení a e-mailovou adresu, adresu jeho školy a zařazení do jedné z výše uvedených kategorií. Rozsah prací
v kategorii povídka a esej nebo novinový článek je omezen – max. 5 stran textu formátu A4.
Kategorie báseň je omezena na 1 až 2 básně. Uvítali bychom práce přepsané na PC.
Prosíme o zaslání 5 kopií dané práce (kopírování příspěvků je pro nás velkou zátěží).
Své literární příspěvky nezasílejte elektronickou poštou.

Začátek soutěže: 30. 9. 2016
Uzávěrka soutěže: do soutěže budou přijaty práce, které budou nejpozději do 5. 1. 2017
zaslány na adresu: Hotelová škola Radlická Radlická 115, 158 00 PRAHA – Jinonice

Kontakt: PhDr. Běla Popovičová – tel. 251172162, 725679954 (bela.popovicova@seznam.cz)

Vyhlášení vítězů soutěže: Vítězové jednotlivých kategorií budou oceněni na slavnostním vyhlášení výsledků Literární soutěže o cenu Filipa Venclíka, na které budou všichni účastníci soutěže pozváni. Pozvánky s programem zašleme na adresu vaší školy či na vaši e-mailovou adresu. Předpokládaný termín slavnostního vyhlášení výsledků je březen 2017.

Žáci 1. ročníku SPŠ absolvovali adaptační kurzy

9.9.2016

Pro žáky 1. ročníku byly v uplynulém týdnu připraveny adaptační kurzy. Akce, při níž se žáci navzájem seznamují, určitě splnila svůj cíl, a naši noví žáci se tak aktivně zapojili do dění na SPŠ a současně poznali prostředí, kde budou trávit následující čtyři roky.
Kurzy probíhaly následovně:
5. – 6. 9. adaptační kurz A1.E (pod dohledem třídní učitelky Mgr. Olgy Procházkové a pana učitele L. Štěpána)
6. – 7. 9. adaptační kurz B1.I (pod dohledem třídní učitelky Mgr. Jindřišky Chudáčkové a Mgr. Milana Průdka)
7. – 8. 9. adaptační kurz C1.E (pod dohledem třídního učitele Mgr. Rádra  a Mgr. Mileny Kouďové).

Ad4

ADB4

ADC5

ADC4

Kolektiv pracovníků SPŠ a VOŠ přeje všem krásné léto!

30.6.2016

Sbor

Sportovní den se vydařil a 1. místo obsadili žáci z A3.E

29.6.2016

Sportovní den na SPŠ a VOŠ Písek proběhl ve středu 29. 6. 2016 v dopoledních hodinách. Žáci měřili síly v deseti disciplínách, mezi kterými nechyběly např. tradiční nohejbal, odbíjená, fotbal, košíková, přetah lanem, šipky, pětiskok a další. Vítězné 1. místo obsadili žáci ze třídy A3.E, skvělé 2. místo patřilo žákům z C1.E, což přineslo vcelku překvapení a mimořádnou situaci, protože prváci tak často nevyhrávají. Krásné 3. místo získala třída C2.E. Gratulujeme všem vítězům a všem žákům i učitelům přejeme krásné letní prázdniny.

SD1

SD2

Starší příspěvky » 
CEZ
Nahoru Doporučit stránku
Skupina ČEZ Jihočeská hospodářská komora České vysoké učení technické FEL ZČU Cesnet Cisco UNIV Webarts Studio FC Písek IHC Písek