RSS kanál Přidat do oblíbených Mapa stránek

SPŠ a VOŠ Písek na Facebooku

Bakaláři

  • SPŠ a VOŠ Písek
  • Karla Čapka 402
  • 397 11 Písek
  • Tel.: +420 382 214 805
  • Email: info@sps-pi.cz
  • ID datové schránky: ny7xq9u

Kde nás najdete?

Karla Čapka 402, Písek 397 01 Počasí Písek - Slunečno.cz

S:Pro uchazeče

uchazeci_ilu_export

Obory vzdělávání

Dále by vás mohlo zajímat

Přijímací řízení

Informace pro veřejnost

18.9.2017

Výsledky 3. kola přijímacího řízení na VOŠ

Informace pro rodiče žáků 1. ročníků

28.8.2017

Informace pro rodiče žáků 1. ročníků

27.6.2017

4. kolo přijímacího řízení na VOŠ pro školní rok 2017/2018

Setkání s rodiči budoucích žáků prvního ročníku

5.6.2017

Setkání s rodiči žáků budoucích tříd prvního ročníku se uskuteční ve středu 7. 6. od 15:00 v jednotlivých třídách, kde se představí rodičům třídní učitelé – Ing. Kulanda v A1.E, Ing. Mgr. Široký v B1.I a Mgr. Novotná v C1.E. Parkování bude umožněno na školním hřišti.

Workshopy a DOD

2.2.2017

Ve středu 1. 2. 2017 proběhla od 8:00 do 15:00 sada třech workshopů pro uchazeče o studium na SPŠ a VOŠ Písek.
Při workshopu pod názvem „Ovládej zásuvku hlasem“ se seznámili účastníci s programováním IoT, naprogramovali zásuvku Netio k reakcím na hlasové povely. „Fotoateliér světla“ ukázal zájemcům pomocí digitální fotografie zachycení detailu předmětu ovlivněného světelnými podmínkami. Účastníci měli k dispozici školní fotoaparáty i tiskárnu a měli možnost poodhalit základy produktové fotografie. Workshop „Stavebnice“ seznamoval s elektrickým obvodem a „Elektrický obvod“ umožnil zapojit elektrický obvod a ověřit jeho zákonitosti. Workshop „Vypínač a žárovka“ umožnil uchazečům nasvítit a zhasnout z několika míst a „Co umí tranzistor“ vysvětlil, jak zapojit tranzistor a sluchátko. Současně se ve středu 1. 2. konal také DOD, který se uskuteční pro zájemce ještě 16. 2. 2017.

W1

O vysokou účast návštěvníků DOD se postaraly „Hrátky s technikou na průmyslovce“

16.11.2016

V pondělí 14. 11. proběhl na naší škole tradiční DOD a návštěvníkům byly otevřeny veškeré učebny, laboratoře, dílny i ateliéry. Novinkou letošního DOD nazvaného „Hrátky s technikou na průmyslovce“ byla spolupráce a účast všech žáků, kteří se aktivně podíleli na zdárném průběhu DOD. Naši žáci návštěvníkům a uchazečům o studium na SPŠ a VOŠ Písek podávali fundovaný výklad o předmětech a učebnách, a to při provázení školou celkem třemi směry, kde zastávali funkci průvodců oranžovou, modrou a červenou trasou. Uchazeči a jejich rodiče navíc získávali v určitých časových intervalech od vedení školy veškeré potřebné informace ke studiu na SPŠ a VOŠ Písek včetně důležitých faktů o přijímacích zkouškách a systému přijetí na jednotlivé obory. Všem návštěvníkům děkujeme za vysokou účast, našim žákům a pedagogům za výborně připravenou a povedenou akci a širokou veřejnost zveme na další Dny otevřených dveří organizované v době školní výuky ve dnech 5. 12. 2016, 10. 1. 2017, 1. 2. 2017, 16. 2. 2017. Prohlídka školy bude umožněna vždy v 10:00 a  ve 14:00, v jiný čas po předchozí domluvě.

DOD1

DOD3

DOD2

Literární soutěž o cenu Filipa Venclíka

13.9.2016

Hotelová škola Radlická
vyhlašuje ve školním roce 2016/2017
16. ročník LITERÁRNÍ SOUTĚŽE O CENU FILIPA VENCLÍKA
na téma KYBERŠIKANA KURVA BOLÍ
Kyberšikanu definujeme jako zneužití anonymity virtuálního prostředí k takovým činnostem, které mají někoho záměrně ohrozit, ublížit mu.
Oproti šikaně tváří v tvář má kyberšikana mnohem větší dosah, čímž ještě více zhoršuje prožívání oběti. Pokud je oběť šikanována ve třídě, svědkem pomluv, nadávek a ztrapňování je jen ta třída. Pokud se to dostane na internet, je svědkem stejného chování i několika desítek tisíc lidí. Obrana je nemožná. Proč? Oběť není vždy schopná vystopovat agresora. Útoky se prostřednictvím internetu šíří mnohem rychleji než v realitě. Probíhají bez přestávek, oběť je šikanována 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.
Obětí kyberšikany se často stávají jedinci, kteří jsou na internetu nebo mobilním telefonu závislí. Sociální kontakty navazují především ve virtuálním světě, ve skutečném světě nemají příliš kamarádů.
A jaké jsou nejčastější motivy kyberagresora?
> Snaží se ovládat druhé prostřednictví strachu, touží po moci.
> Je znuděný a hledá zábavu.
> Bere právo do svých rukou.
> Má tendenci odpovídat ve vzteku nebo frustraci. Někdy může být obětí klasické šikany.
> Má sklon vystupovat na internetu jako někdo jiný, neuvědomuje si závažnost svého jednání. Jeho motivem jsou dva hlavní důvody:
* MŮŽU
* JE TO LEGRACE
Smyslem tohoto ročníku Literární soutěže o cenu Filipa Venclíka je posílit empatii mezi námi všemi, hlavně mezi žáky středních škol.
Posíláme vám toto téma, abyste o bolesti, kterou kyberšikana způsobuje, přemýšleli a napsali. Najděte odvahu a umělecké prostředky, kterými uchopíte zadané téma a vyjádříte svůj názor. Přejeme si, abychom mohli ocenit umělecky originální, citově silné a literárně hodnotné příspěvky.
Podmínky soutěže
Soutěž je určena pro studenty všech typů středních škol v ČR ve věku 15 – 20 let.
Téma: Kyberšikana kurva bolí
Kategorie: Vypsány jsou 3 kategorie:
1. kategorie: POVÍDKA
2. kategorie: BÁSEŇ
3. kategorie: ESEJ nebo NOVINOVÝ ČLÁNEK

Úprava prací: Každá práce by měla obsahovat plné jméno autora, telefonické spojení a e-mailovou adresu, adresu jeho školy a zařazení do jedné z výše uvedených kategorií. Rozsah prací
v kategorii povídka a esej nebo novinový článek je omezen – max. 5 stran textu formátu A4.
Kategorie báseň je omezena na 1 až 2 básně. Uvítali bychom práce přepsané na PC.
Prosíme o zaslání 5 kopií dané práce (kopírování příspěvků je pro nás velkou zátěží).
Své literární příspěvky nezasílejte elektronickou poštou.

Začátek soutěže: 30. 9. 2016
Uzávěrka soutěže: do soutěže budou přijaty práce, které budou nejpozději do 5. 1. 2017
zaslány na adresu: Hotelová škola Radlická Radlická 115, 158 00 PRAHA – Jinonice

Kontakt: PhDr. Běla Popovičová – tel. 251172162, 725679954 (bela.popovicova@seznam.cz)

Vyhlášení vítězů soutěže: Vítězové jednotlivých kategorií budou oceněni na slavnostním vyhlášení výsledků Literární soutěže o cenu Filipa Venclíka, na které budou všichni účastníci soutěže pozváni. Pozvánky s programem zašleme na adresu vaší školy či na vaši e-mailovou adresu. Předpokládaný termín slavnostního vyhlášení výsledků je březen 2017.

Žáci 1. ročníku SPŠ absolvovali adaptační kurzy

9.9.2016

Pro žáky 1. ročníku byly v uplynulém týdnu připraveny adaptační kurzy. Akce, při níž se žáci navzájem seznamují, určitě splnila svůj cíl, a naši noví žáci se tak aktivně zapojili do dění na SPŠ a současně poznali prostředí, kde budou trávit následující čtyři roky.
Kurzy probíhaly následovně:
5. – 6. 9. adaptační kurz A1.E (pod dohledem třídní učitelky Mgr. Olgy Procházkové a pana učitele L. Štěpána)
6. – 7. 9. adaptační kurz B1.I (pod dohledem třídní učitelky Mgr. Jindřišky Chudáčkové a Mgr. Milana Průdka)
7. – 8. 9. adaptační kurz C1.E (pod dohledem třídního učitele Mgr. Rádra  a Mgr. Mileny Kouďové).

Ad4

ADB4

ADC5

ADC4

Kolektiv pracovníků SPŠ a VOŠ přeje všem krásné léto!

30.6.2016

Sbor

Sportovní den se vydařil a 1. místo obsadili žáci z A3.E

29.6.2016

Sportovní den na SPŠ a VOŠ Písek proběhl ve středu 29. 6. 2016 v dopoledních hodinách. Žáci měřili síly v deseti disciplínách, mezi kterými nechyběly např. tradiční nohejbal, odbíjená, fotbal, košíková, přetah lanem, šipky, pětiskok a další. Vítězné 1. místo obsadili žáci ze třídy A3.E, skvělé 2. místo patřilo žákům z C1.E, což přineslo vcelku překvapení a mimořádnou situaci, protože prváci tak často nevyhrávají. Krásné 3. místo získala třída C2.E. Gratulujeme všem vítězům a všem žákům i učitelům přejeme krásné letní prázdniny.

SD1

SD2

Starší příspěvky » 
CEZ
Nahoru Doporučit stránku
Skupina ČEZ Jihočeská hospodářská komora České vysoké učení technické FEL ZČU Cesnet Cisco UNIV Webarts Studio FC Písek IHC Písek