S:Pro uchazeče « SPŠ a VOŠ Písek

S:Pro uchazeče

uchazeci_ilu_export

Obory vzdělávání

Dále by vás mohlo zajímat

Informace pro veřejnost

Zaměstnanci školy přejí krásné prázdniny

29.6.2018

Zaměstnanci2018

Úřední den o hlavních prázdninách

28.6.2018

Každá středa, od 9 do 11 hod. Dne 29. 8. 2018 bude úřední den i v odpoledních hodinách od 13 – 15 hod. V ostatních dnech bude škola pro veřejnost uzavřena.

Informační schůzky pro rodiče žáků budoucího 1. ročníku

30.5.2018

V pondělí 4. 6. 2018 od 15:00 se uskuteční třídní schůzky učitelů a rodičů budoucích žáků prvního ročníku. Parkování bude umožněno na školním hřišti (spodním vjezdem do školy). Rozpis učeben bude vyvěšen na informační tabuli.

Přijímací řízení na Vyšší odbornou školu

29.5.2018

Zájemci o studium na Vyšší odborné škole ve vzdělávacím programu Přenos a zpracování informací podávejte přihlášky ke studiu, ve 2 kole přijímacího řízení, do 27. 8. 2018. V případě zájmu o prohlídku školy nás kontaktujte a domluvte si termín.

Burza práce v KD Písek

23.3.2018

V úterý 27. 3. 2018 se žáci třídy B3.I zúčastní v rámci výuky ekonomiky Burzy práce, kterou pořádá v Kulturním domě v Písku Jihočeská hospodářská komora. Svou nabídku pracovních míst zde budou prezentovat nejrůznější firmy z regionu. Žáci budou mít příležitost získat přehled o volných pracovních místech, ale také o dalších možnostech spolupráce s místními zaměstnavateli formou brigád, praxí a ročníkových prací. Začátek akce je po polední pauze ve 14:00 před KD Písek. Ukončení akce v 15:00 před KD Písek.

SPŠ a VOŠ Písek zve na Školní kolo SOČ

22.3.2018

Školní kolo středoškolské odborné činnosti na Střední průmyslové škole a Vyšší odborné škole Písek se koná ve středu 4. dubna 2018 od 9.00 hodin v přednáškovém sále školy. Školní přehlídka prací proběhne formou výstavní, kdy žáci předvedou svoji praktickou tvořivost prostřednictvím vlastního výrobku s přiloženou dokumentací a formou soutěžní, kdy během 15 minutové prezentace budou obhajovat své odborné práce. Registrace výstavních prací na wiki.sps-pi.cz/SOC a soutěžních prací na  www.soc.cz je možná nejpozději do 31. 3. 2018.

Středoškolská odborná činnost je soutěží talentovaných středoškoláků v řešení odborných problémů v 18 vědních oborech, nejúspěšnější řešitelé jsou často vybíráni k účasti na obdobných mezinárodních soutěžích. Cílem této soutěže je vést talentované žáky k samostatnému a tvořivému přístupu při řešení odborných problémů. Soutěž probíhá zpravidla ve třech kolech (školní, krajské a celostátní)a uskutečňuje se formou soutěžních přehlídek nejlepších individuálních nebo kolektivních prací, které žáci osobně obhajují před porotou.

SOČ

Třeťáci písecké průmyslovky navštívili automobilku v Mladé Boleslavi

Součástí výuky odborných předmětů na SPŠ a VOŠ Písek jsou  exkurze do různých firem. Žáci třídy A3.E a C3.E,oboru Elektrotechnika, navštívili začátkem března  výrobní provozy ŠKODA Auto Mladá Boleslav a.s., největšího českého výrobce automobilů a zároveň ŠKODA Muzeum. Měli tak možnost zmapovat historii společnosti Škoda od konce 19. století až do současnosti a zároveň získat představu o moderních technologiích, především automatizaci a robotizaci,  používaných v automobilovém průmyslu. Právě tyto dvě oblasti jsou  významnou  součástí výuky jednotlivých specializací oboru Elektrotechnika.

písecké postřehy

Písecký svět

DOD na Fakultě aplikovaných věd ZČU Plzeň – ve středu 24. 1. 2018

26.1.2018

Ve středu 24. ledna navštívili žáci čtvrtého ročníku a zájemci ze třetího ročníku studijního oboru „Aplikovaná informatika“ Den otevřených dveří pořádaný Fakultou aplikovaných věd Západočeské univerzity Plzeň. Ukázkové prezentace proběhly v sedmi různých oblastí studia, vědy a výzkumu. Žáci byli kromě kvalitního odborného obsahu studia a vybavení na špičkové úrovni motivováni také tzv. „Šancomatem“, který nabízí kromě výsledků testů společnosti SCIO přijetí podle bonifikací určených výsledky studia ve 3. a 4. ročníku na SŠ. Více na www.mojefavka.zcu .

Ing. Břetislav Bakala

DOD1

DOD

Workshopy pro uchazeče o studium

22.12.2017

První část technických workshopů pro uchazeče o studium na SPŠ a VOŠ Písek proběhla minulý týden v odborných učebnách školy. Žáci 9. tříd základních škol se aktivně zapojili do praktických technických činností společně s učiteli odborných předmětů Ing. Jaroslavem Kulandou, Bc. Josefem Pajerem, Mgr. Milanem Průdkem a početnou skupinou našich žáků – asistentů. Každý účastník měl možnost si během dne vyrobit své logo pomocí 3D tisku, sestavit PC na míru a seznámit se s elektrickým obvodem.

W1

W2

Maturitní ples B4.I v pátek 5. 1. 2018

11.12.2017

Hned pár dní po vánočních prázdninách a silvestrovských oslavách nás čeká další maturitní ples SPŠ a VOŠ Písek. Tentokrát ho pořádají žáci ze třídy B 4.I, a to v pátek 5. 1. 2018 od 19:00. Jde o poslední maturák písecké průmyslovky, tak neváhejte a pořiďte si lístky už teď!

Poster

Starší příspěvky »
CEZ
Nahoru Doporučit stránku