S:Pro studenty « SPŠ a VOŠ Písek
RSS kanál Přidat do oblíbených Mapa stránek

SPŠ a VOŠ Písek na Facebooku

Bakaláři

  • SPŠ a VOŠ Písek
  • Karla Čapka 402
  • 397 11 Písek
  • Tel.: +420 382 214 805
  • Email: info@sps-pi.cz
  • ID datové schránky: ny7xq9u

Kde nás najdete?

Karla Čapka 402, Písek 397 01 Počasí Písek - Slunečno.cz

S:Pro studenty

studenti_ilu_export

Mohlo by vás zajímat

Projekty a soutěže

Organizace a předměty

Informace pro studenty

Zaměstnanci školy přejí krásné prázdniny

29.6.2018

Zaměstnanci2018

Úřední den o hlavních prázdninách

28.6.2018

Každá středa, od 9 do 11 hod. Dne 29. 8. 2018 bude úřední den i v odpoledních hodinách od 13 – 15 hod. V ostatních dnech bude škola pro veřejnost uzavřena.

Sportovní den se koná ve středu 27. 6. 2018

26.6.2018

Ve středu 27. 6. 2018 se bude konat Sportovní den, který probíhá na naší škole pravidelně v posledním týdnu školního roku. Všichni žáci se sejdou v 8:00 ve třídách, kde dojde k rozmístění do jednotlivých týmů, a po první vyučovací hodině bude vyhlášeno zahájení sportovního dne. Informace o průběhu a výsledcích přineseme krátce po zakončení sportovního klání.

Aktuální informace po skončení
Sportovní den se velmi vydařil, počasí přálo, všichni soutěžili fair play a plnění veškerých disciplín se obešlo bez zranění. První vítězné místo získali žáci ze třídy C3.E, na druhém postu skončili žáci z A2.E a 3. místo obsadili žáci z C1.E. Oceněným gratulujeme a všem soutěžícím i rozhodčím děkujeme za účast.

sp010 - Sportovní den

Exkurze do firmy ALFA výroba jednoúčelových strojů, s.r.o se zúčastnili žáci z A3.E

V úterý 26. 6. od 1. do 3. vyučovací hodiny se vydali žáci ze třídy A3.E (v rámci předmětu Praxe) na exkurzi do firmy ALFA výroba jednoúčelových strojů, s.r.o., která sídlí v Písku na Hradišti.

Žáci z B2.I navštívili IQ Landii v Liberci

Žáci z B2.I navštívili v úterý 26. 6. 2018 IQ Landii v Liberci. O doprovod se postarala třídní učitelka a paní asistentka.

Výlet třídy B2.I jako dárek od Jihočeské hospodářské komory
Díky velikému úspěchu tří nadějných žáků písecké střední průmyslové školy v soutěži T-PROFI se mohla třída B2.I podívat do IQLandia science centra v Liberci. Konkrétně byla žákům Pavlu Štěpánkovi, Kryštofu Pioreckému a Jakubu Pavelkovi udělena odměna ve formě výletu pro celou jejich třídu za vzornou reprezentaci Jihočeského kraje právě v soutěži T-PROFI.

Za tuto příležitost jsme byli samozřejmě vděční. A proč ji tedy nevyužít? S radostí jsme se v úterý 26. června vydali do Liberce. V sedm hodin ráno nás již čekal u školy autobus, který nás měl na místo přepravit. Cesta trvala tři hodiny. Bylo tedy asi nejlepším řešením si pořádně přispat. Upřímně, ne každému tříhodinová cesta svědčí.
Když jsme dorazili na místo, upoutalo většinu našich očí auto na „páce“. Šlo už vlastně o exponát, kde se jednalo o princip páky v praxi. Jediný žák tedy neměl problém auto zdvihnout nad zem. Velmi zajímavý pocit vyzvednout do výšky tunu a půl vážící osobní auto.
Úplně na začátku nás čekal kurz radioaktivity, což bylo podle mě velice zajímavé. Zkoušeli jsme měřit propustnost částic beta různými materiály, navléci se do ochranného obleku nebo složit model Tokamaku. Tokamak je vlastně pokusný reaktor, ve kterém by měla probíhat jaderná fúze. To je děj probíhající např. ve Slunci. Docela byla i zábava. Naše instruktorky byly veselé. Já se po tomto kurzu nejvíce těšil na oběd! Nějak mi vyhládlo. Šli jsme tedy do jídelny, kde si většina žáků dala řízek. A samozřejmě hranolky!
A už nás čekal rozchod po areálu. Každý se rozdělil do svých vlastních skupin a šlo se. První, co upoutalo moji skupinu, byla expozice Sexmisie. Je to celkem vysvětlitelné. Jsme přece zvídaví a v rozpuku. Nebudu nikomu nic nalhávat, bylo to velmi zajímavé. Pavlovu skupinu zase upoutala expozice Člověk a jeho smysly. Exponáty byly interaktivní , a tudíž dosti zajímavé. Rozhodně jsme se nenudili. Dále tam byla např. expozice Hlavolamy, Vesmír nebo Vodní svět.
Nakonec nás čekaly dva filmy v planetáriu. Byli jsme nadmíru spokojeni, když jsme zjistili, že jsou sedačky polohovatelné. Ale filmy byly taky pěkné. První byl o souhvězdích na letní obloze a ten druhý se jmenoval Výprava ke hvězdám. Film vyprávěl o vzniku, životě a smrti hvězd. Kdo neusnul, ten si oba filmy jistě užil.
Po opuštění planetária jsme se odebrali k hlavnímu vchodu. Před nástupem do autobusu jsme si ještě párkrát zvedli auto nebo poseděli s Einsteinem na lavičce. Následovala cesta domů, kterou většina žáků, unavených z náročného dne, prospala.

Jakub Pavelka ve spolupráci s Pavlem Štěpánkem

iQ3

iQ4

IQ1

Žáci prvního ročníku podnikli exkurzi do Plzeňského Prazdroje a Techmanie

Žáci ze tříd A1.E, B1.I a C1.E se spolu s pedagogickým doprovodem třídních vyučujících vypravili na tradiční exkurzi do plzeňského pivovaru a následně doTechmanie v Plzni.

pl1

Pl3

pl5

S blížícím se koncem školního roku nastává na mnoha školách čas školních výletů a exkurzí. I naše škola využila této možnosti a v úterý  26. 6. 2018 vyrazili všichni studenti prvních ročníků spolu se svými pedagogy do plzeňského pivovaru a do centra Techmania, aby zde pronikli do tajemství vaření zlatavého moku a vyzkoušeli si, jak fungují přírodní zákony v praxi. Během 100 minutové prohlídky pivovaru Prazdroj se studenti dozvěděli spoustu zajímavých informací, obdivovali moderní automatizované linky na plnění lahví, sudů i plechovek, ochutnali suroviny, ze kterých se pivo vaří, a na závěr navštívili i chladné historické podzemí. Jen na ochutnávku konečného produktu si vzhledem k věku budou muset ještě pár let počkat. Dále se skupina přesunula do vědeckého centra Techmania. Zde studenti strávili další dvě hodiny plné her a poznání. Věřím, že všem zúčastněným se příjemně prožitý den líbil a odvezli si spoustu nových poznatků.
Mgr. V. Novotná

Průmyslovácká skupina Rezistence koncertovala v Alzheimercentru Písek

V pondělí 25. 6. se konal v Alzheimercentru Písek koncert skupiny Rezistence, která se zformovala na SPŠ a VOŠ Písek pod vedením Ing. Bakaly a Ing. Kulandy a je složena z již zmiňovaných učitelů a několika žáků naší školy. Rezistence tentokrát vystoupila ve složení – Ing. Břetislav Bakala (piano), Ing. Jaroslav Kulanda (basa), Stanislav Zemek (housle), Barbora Trávníčková (zpěv) a Kryštof Karvánek (bicí).

al1

Setkání studentského parlamentu s vedením školy

Dne 22. 6. od 10:30 se konalo setkání zástupců studentského parlamentu s vedením školy.

Žáci z B1.I a A1.E navštívili firmu BaK Písek

25.6.2018

Dne 25. 6. 2018 se žáci ze třídy B1.I  a A1.E spolu s pedagogickým doprovodem zúčastnili odborné exkurze (v rámci předmětu Praxe) do firmy BaK Písek. Žáci se poučili o výrobě elektrických rozvaděčů i o možnostech strojového zpracování kovových plechů včetně technologií nanášení barev.

B1

Setkání úspěšných žáků se starostkou města Písek

Ve středu 13. 6. od 10:00 se uskutečnilo setkání úspěšných žáků a studentů se starostkou města Písek. Akce se konala v Kostele Nejsvětější Trojice v Písku za účasti žáků, které doprovodil ředitel SPŠ a VOŠ Písek Ing. Jiří Uhlík.
st1

st2

Starší příspěvky » 
CEZ
Nahoru Doporučit stránku
Skupina ČEZ Jihočeská hospodářská komora České vysoké učení technické FEL ZČU Cesnet Cisco UNIV Webarts Studio FC Písek IHC Písek OP VVV