RSS kanál Přidat do oblíbených Mapa stránek

SPŠ a VOŠ Písek na Facebooku

Bakaláři

  • SPŠ a VOŠ Písek
  • Karla Čapka 402
  • 397 11 Písek
  • Tel.: +420 382 214 805
  • Email: info@sps-pi.cz
  • ID datové schránky: ny7xq9u

Kde nás najdete?

Karla Čapka 402, Písek 397 01 Počasí Písek - Slunečno.cz

S:Pro studenty

studenti_ilu_export

Mohlo by vás zajímat

Projekty a soutěže

Organizace a předměty

Informace pro studenty

Školní štáb SPŠ a VOŠ Písek navštívil Jihočeskou televizi

25.5.2018
Náš školní štáb, který natáčel reklamní školní spoty do rádia a také videospoty pro prezentaci naší školy, se nedávno vydal do Jihočeské televize v Českých Budějovicích. Součástí exkurze byla také prohlídka tiskárny Inpress. Cílem bylo dozvědět se něco více o běžném pracovním dni v televizi. Začínali jsme v zasedací místnosti, kde se každé ráno konají porady o natáčení, setkáním s obchodním ředitelem televize Radkem Šubou a kameramanem Stanislavem Novotným. Každá naše otázka nám byla velmi poutavě zodpovězena a nové informace určitě použijeme při příští tvorbě. Pokračovali jsme v redakci, kde jsme nahlíželi jak do denního vysílacího rozpisu, tak do podrobného scénáře a pak do studia, kde nám byly dokonce zapůjčeny i kamery. Každý ze štábu si mohl vyzkoušet vlastně všechno – práci s kamerou, se čtecím zařízením i práci redaktora. S natočeným materiálem jsme se přesunuli do střižny. Tam jsme se pomocí počítače dostali už do samotného zprávařského studia.
Jakub Pavelka, SPŠ a VOŠ Písek, třída B2.I, obor Informační technologie

Studenti písecké Vyšší odborné školy navštívili vzdělávací a technologické centrum v Českých Budějovicích

22.5.2018

Studenti písecké Vyšší odborné školy SPŠ a VOŠ, vzdělávacího programu „Přenos a zpracování informací,“ navštívili koncem dubna vzdělávací a technologické centrum firmy Kuboušek, s.r.o. v Českých Budějovicích.
Seznámili se s ukázkami hydraulických lisů používaných v plastikářském průmyslu, průmyslovými roboty a manipulátory, včetně jejich řídicích systémů, které v dnešní době umožňují sledování dějů a řízení procesů přes vzdálenou správu pomocí webových aplikací. Pracovník technologického centra studentům zároveň ukázal způsob programování řídicího systému stroje a měrové středisko. Studenti byli seznámeni s možností konat praxi ve firmě s perspektivou možného zaměstnání.
Ing. Miroslav Paul, SPŠ a VOŠ Písek, zástupce ředitele pro VOŠ

ku1

ku4

Sportovně-turistický kurz pro žáky 2. ročníku

21.5.2018

Termín: B2: 11. – 15. 6, 2018; A2 + C2: 18. – 22. 6. 2018

Místo: RZ Štědronín na Orlické přehradě nedaleko Zvíkova

Sraz: 9:00 na hřišti SPŠ a VOŠ PÍSEK

Odjezd: pondělí 10:00 – školní hřiště

Příjezd: pátek 10:30 – 12:00 hod – školní hřiště

Doprava: společně na kolech cca 23 km, zavazadla automobilem

Ubytování: čtyřlůžkové chatky s elektřinou a lůžkovinami, případně pokoj ve zděné budově

Strava: 4x denně, 1. jídlo – pondělní oběd, poslední jídlo – páteční snídaně

Podmínky účasti: kolo schopné provozu na veřejných komunikacích, potvrzení o seřízení kola odborným servisem či místopřísežné prohlášení rodičů, že kolo bylo tímto servisem seřízeno, cyklistická helma, potvrzení o zdravotní způsobilosti účastníka (od rodičů), zdravotní karta pojištěnce

Cena: 1400,- Kč (bude placeno na místě)

S sebou: oblečení na sportovní aktivity – cyklo, sportovní hry, vodácký výcvik, pěší turistiku, sportovní obuv – min. 2 páry, pracovní rukavice, peněžní hotovost, psací potřeby, náhradní cykloduše příslušného rozměru, lepení na duše

Doporučujeme: osobní léky (na alergii), opalovací krém, sluneční brýle, pláštěnku, cyklonářadí, cyklistické rukavice, repelent, hudební nástroj, baterku,…

Za kabinet TEV

Luděk Štěpán

Zdravá mysl opět bodovala a získala 2. místo v závodu dračích lodí

14.5.2018

Dračí lodě se opět po roce proháněly po řece Otavě v rámci Pískoviště 2018 a letošní již 5. ročník závodu dračích lodí píseckých základních a středních škol byl zahájen v pátek 11. 5. 2018 v 8:00 a soutěžilo se do 12 hodin. Kombinovaný tým SZŠ Písek a SPŠ a VOŠ Písek s názvem ZDRAVÁ MYSL se i v letošním roce závodu Draci mezi mosty zúčastnil a po velmi napínavé podívané nakonec naprosto těsně podlehl Gymnáziu Písek a obsadil stříbrnou příčku. Za vzornou reprezentaci děkujeme všem našim zúčastněným žákům a kapitánům týmu panu L. Štěpánovi a Mgr. M. Kouďové a ke skvělému výsledku gratulujeme!

drdr3

dr1

diplom a po1

Praktická MZ – 10. 5. v A4.E, 14. 5. v B4.I, 15. 5. v C4.E

9.5.2018

PRAKTICKÁ MATURITNÍ ZKOUŠKA se koná vždy od 8:00, a to ve čtvrtek 10. 5. pro žáky z A4.E, v pondělí 14. 5. pro žáky z B4.I a v úterý 15. 5. pro žáky z C4.E.
Pro žáky platí následující pokyny
- žák se dostaví na zahájení praktické maturitní zkoušky včas (nejdéle v 7:50- 7:55) před svou učebnu (třída A4.E) slušně oblečen (oblek, sako)
- losování témat začíná v 8:00
- žák se chová ukázněně v souladu se školním řádem
- žák se po ukončení losování dostaví s nealkoholickým nápojem a svačinou/obědem do určené odborné učebny
k vykonání zkoušky
- v případě, že má s sebou mobilní telefon, tablet či jiný prostředek umožňující elektronickou komunikaci, odevzdá jej na dobu konání zkoušky na určeném místě k úschově (sekretariát školy, u zkoušejícího v odborné učebně)
- žák má právo na 7 h (420 min) čistého času na konání zkoušky. Čas se počítá:
- začátek zkoušky od odsouhlasení seznámení se se zadáním
- končí odevzdáním vypracování práce k tisku zkoušejícímu (učiteli pověřenému dozorem)
- žák má právo na přestávku na oběd (30 min), kterou tráví na pracovišti a během které nepracuje; žák nesmí opustit učebnu
- žák má právo na odchod na nejbližší WC – odchody a příchody se zapisují do protokolu
- žák je hodnocen za průběh zkoušky a odevzdané písemně zpracované dokumenty dle zadání
MATURANTŮM PŘEJEME HODNĚ ŠTĚSTÍ!

Jaderná maturita 2018

8.5.2018

Ve dnech 25. 4. až 27. 4. 2018 se konala odborná stáž „Jaderná maturita“ v JE Temelín, které se zúčastnili vybraní žáci SPŠ a VOŠ Písek. Tuto akci pořádá JE Temelín pro žáky středních škol z České republiky, kteří jsou technicky zaměřeni, zajímá je energetika a fyzika. Naši školu reprezentovali žáci druhého a třetího ročníku: Matyáš Havel, Jan Kříž, Josef Losos a Filip Vošahlík. Společně se svými vrstevníky absolvovali zajímavé přednášky o energetice a dozvěděli se, jak funguje jaderná elektrárna. Zajímali se o jadernou bezpečnost a ukládání radioaktivních odpadů. Žáci měli také možnost prohlédnout si informační centrum, simulátor, řídící a havarijní středisko, okolí chladících věží i strojovnu. Odborná stáž byla zakončena vědomostním testem. Jaderná maturita je skvělou příležitostí pro další možnou kariéru našich žáků.
Děkuji našim žákům za příkladnou reprezentaci naší školy.
Mgr. Luboš Vejvoda – učitel fyziky na SPŠ a VOŠ Písek

temelín_2018

Maturitní tabla v centru města

2.5.2018

Písemné části MZ jsou v plném proudu a všechny naše maturanty můžete najít na maturitních tablech vystavených ve výlohách obchodů v centru města – A4.E v Coccodrillu vedle cukrárny u Volfů, B4.I v Timeoutu v Heydukově ulici a C4.E v obchodě vedle Komerční banky na Velkém náměstí v Písku.

Průmkařiny získaly 2. místo v krajském kole soutěže školních časopisů a postupují do celostátního kola

27.4.2018

Dnes, 27. 4. 2018, se v Českých Budějovicích konalo krajské kolo již 8. ročníku soutěže školních časopisů. Jako minulý rok, tak i letos jsme s naším časopisem Průmkařiny obhájili krásné druhé místo! Porazili jsme tak i časopis písecké lesnické školy, který se dlouho držel na první příčce. Letos jeho místo zaujal časopis ze Střední zdravotnické školy v Českých Budějovicích.

Průmkařiny se svým 2. místem tak postupují do kola celostátního, které by se mělo konat na podzim v Brně tohoto roku, a jako další odměnou nám bylo přiděleno několik dárků a drobností od sponzorů a pořadatelů a samozřejmě fakt, že si se svým časopisem vedeme dobře a jednou se třeba ocitneme na první příčce. Pořád máme co zlepšovat!

Vyhlášení mělo svůj doprovodný program na celé dopoledne. Hostem byl reportér Tomáš Poláček, který vyprávěl o svých cestách, o své práci a jak se k různým námětům na články dostává, co ho baví a co by měl správný žurnalista vědět, když chce psát. Protože umět psát v této branži není opravdu všechno, co se od novináře očekává.

Jako v pořadí druhá byla přednáška paní Pavly Slípkové, která nám představovala soutěž, kde si středoškoláci mohou navrhnout projekt, který by chtěli zrealizovat, vypracují jeho předlohu, vypočítají náklady a poté je odesílají do EUROCENTRA, kde se vyberou ty nejlepší, nejoriginálnější a nejlépe realizovatelné, které postoupí do dalšího kola, kde účastníci mohou vyhrát hodnotné ceny jako notebooky, kamery, externí disky a další. Některé z projektů mohou být také touto cestou zrealizované.

Na závěr nás čekal už jen film Planeta Česko od Mariána Poláka, která ukazuje krásy české přírody, na které mnohdy i my sami zapomínáme.

Barbora Chválová, studentka V1, SPŠ a VOŠ Písek, Průmkařiny

Pr

Důležité upozornění pro maturanty

Na našich webových stránkách je v odkazu Maturita 2018 velmi dúležitý odkaz JEDNOTNÉ ZKUŠEBNÍ SCHÉMA PÍSEMNÝCH ZKOUŠEK SPOLEČNÉ ČÁSTI MZ – JARNÍ ZKUŠEBNÍ OBDOBÍ 2018, kde jsou přehledně v tabulce informace o termínech společné části MZ. Nejdůležitější informace k příštímu týdnu přinášíme i zde:
1) Čas zahájení přípravy v učebně je nejzazším termínem přítomnosti žáků ve zkušebních učebnách. Pokud se žák dostaví do učebny po tomto termínu, je zadavatel oprávněn žáka z konání zkoušky vyloučit.
2) Přesný čas ukončení zkoušky je závislý na čase jejího zahájení.
3) Na zkoušky se dostavte vždy včas, ve společenském oděvu (oblek) a s platným občanským průkazem. popř. cestovním pasem.
4) Termíny
Ve středu 2. 5. 2018 se koná zkouška z matematiky v podobě DT z MAT. V 8:00 se žáci dostaví do tříd k zahájení přípravy a administraci a v 8:15 je zahájen čas na zpracování DT, který bude přesně v 10:00 ukončen a test bude vybrán, v 10:05 žáci budou odcházet ze třídy.
Ve středu 2. 5. se žáci dostaví k PP z ANJ, k administraci nastupují přesně ve 12:15 a začínají psát úderem 12:30. Přesně po 60 minutách ve 13:30 budou PP ukončeny a ve 13:35 žáci odcházejí z učebny.
Ve čtvrtek 3. 5. 2018 je zadáván DT z ČJL a žáci se k administraci dostaví přesně v 8:00, v 8:15 se začíná psát a píše se přesně do 9:15, v 9:20 je plánován odchod z učeben.
Ve čtvrtek 3. 5. se také píše PP z NEJ, v 11:00 je zahájení přípravy, od 11:15 do 12:15 je vyměřen čas a ve 12:20 se odchází.
V pátek 4. 5. 2018 se píše DT z ANJ, v 8:00 začíná administrace, v 8:15 se zahajuje DT a přesně v 10:05 se skončí a v 10:10 žáci opouštějí učebny.
V pátek 4. 5. se píše také DT z NEJ, ve 12:15 je zahájení, ve 12:30 je test zadán a píše se do 14:20, ve 14:25 se odchází z učebny.
MATURANTŮM PŘEJEME HODNĚ ŠTĚSTÍ A ÚSPĚCHŮ A PEVNÉ NERVY!

Skvělý úspěch našich žáků v soutěži Talenty pro firmy – v celostátním kole obsadili 2. místo!

25.4.2018

T-Profi

Ve čtvrtek 19. dubna proběhlo v Praze v hotelu Aquapalace Praha národní finále soutěže Talenty pro firmy. Tým SPŠ a VOŠ Písek si postup do finále vybojoval podzimním vítězstvím v krajském kole a v kole celostátním obsadil skvělé 2. místo!
Soutěž měla tři části:
- Stavba funkčního stroje ze stavebnice Merkur
- Programování Micro:bitu
- Vypracování matematicko-fyzikálních úloh
Začínalo se fotografováním týmů a přípravou, což zahrnuje obsazování stolů, vybalování výbavy a organizace v jednotlivých týmech. Následně v 11:00 byla soutěž slavnostně odstartována zmáčknutím stopek nastavených na čas
2 hodiny a 30 minut.
První věc, která nás po odstartování zajímala, bylo zadání (překvapivě J ).
„Co vůbec budeme stavět? Kolik je tam programování?“ Na tyto otázky jsme nalezli odpověď v návodu. Pro zbytek soutěže jsme se rozdělili následovně: Čtyři z nás se věnovali stavbě lanovky (tu jsme měli postavit) a další dva programování Micro:bitu, což se ukázalo jako velmi jednoduché, protože víceméně stačilo opsat program z návodu.
Během stavby jsme se museli potýkat s několika problémy. Nejprve jsme se domnívali, že nesvítí ledky, načež jsme zjistili, že svítí, ale jen velmi slabě. Následně nám chyběly nějaké součástky, také došly šroubky, a dokonce jsme odhalili i chybu v návodu. I přes všechna tato úskalí se nám podařilo lanovku úspěšně sestavit, obsahy a objemy v úlohách dopočítat a hotový výrobek odevzdat porotě. Jako jediný tým jsme to stihli před koncem oněch 150 minut.
Po odevzdání výrobku jsme šli na oběd, kam se později postupně trousily i další týmy. Následně jsme se odebrali zpět do sálu, abychom poklidili stůl, dali si kávu a několikrát složili Rubikovu kostku. O něco později nám bylo oznámeno, že zanedlouho proběhne vyhlášení. S utíkajícími minutami v nás rostla nedočkavost a napětí.
Vyhlašovali pouze první tři místa. Jak jsme se po několika dramatických odmlkách dozvěděli, obsadili jsme druhé místo. První se umístil Středočeský kraj.
Po vyhlášení jsme se sbalili, nasedli do již čekajícího autobusu a zhruba v 16:00 jsme opouštěli Prahu. Zbytek cesty domů se nesl v duchu veselých vzpomínek na soutěž, sdílení fotografií, pořizování nových fotografií a rozsypávání TicTaců.

Pavel Štěpánek, B2.I

fotky1

fofotky2

Starší příspěvky » 
CEZ
Nahoru Doporučit stránku
Skupina ČEZ Jihočeská hospodářská komora České vysoké učení technické FEL ZČU Cesnet Cisco UNIV Webarts Studio FC Písek IHC Písek OP VVV