RSS kanál Přidat do oblíbených Mapa stránek

SPŠ a VOŠ Písek na Facebooku

Bakaláři

  • SPŠ a VOŠ Písek
  • Karla Čapka 402
  • 397 11 Písek
  • Tel.: +420 382 214 805
  • Email: info@sps-pi.cz
  • ID datové schránky: ny7xq9u

Kde nás najdete?

Karla Čapka 402, Písek 397 01 Počasí Písek - Slunečno.cz

S:Pro rodiče

rodice_ilu_export

Obory vzdělávání

Přijímací řízení

Dále by vás mohlo zajímat

Informace pro rodiče

Školní štáb SPŠ a VOŠ Písek navštívil Jihočeskou televizi

25.5.2018
Náš školní štáb, který natáčel reklamní školní spoty do rádia a také videospoty pro prezentaci naší školy, se nedávno vydal do Jihočeské televize v Českých Budějovicích. Součástí exkurze byla také prohlídka tiskárny Inpress. Cílem bylo dozvědět se něco více o běžném pracovním dni v televizi. Začínali jsme v zasedací místnosti, kde se každé ráno konají porady o natáčení, setkáním s obchodním ředitelem televize Radkem Šubou a kameramanem Stanislavem Novotným. Každá naše otázka nám byla velmi poutavě zodpovězena a nové informace určitě použijeme při příští tvorbě. Pokračovali jsme v redakci, kde jsme nahlíželi jak do denního vysílacího rozpisu, tak do podrobného scénáře a pak do studia, kde nám byly dokonce zapůjčeny i kamery. Každý ze štábu si mohl vyzkoušet vlastně všechno – práci s kamerou, se čtecím zařízením i práci redaktora. S natočeným materiálem jsme se přesunuli do střižny. Tam jsme se pomocí počítače dostali už do samotného zprávařského studia.
Jakub Pavelka, SPŠ a VOŠ Písek, třída B2.I, obor Informační technologie

23.5.2018

Výsledky 2. kola přijímacího řízení

Studenti písecké Vyšší odborné školy navštívili vzdělávací a technologické centrum v Českých Budějovicích

22.5.2018

Studenti písecké Vyšší odborné školy SPŠ a VOŠ, vzdělávacího programu „Přenos a zpracování informací,“ navštívili koncem dubna vzdělávací a technologické centrum firmy Kuboušek, s.r.o. v Českých Budějovicích.
Seznámili se s ukázkami hydraulických lisů používaných v plastikářském průmyslu, průmyslovými roboty a manipulátory, včetně jejich řídicích systémů, které v dnešní době umožňují sledování dějů a řízení procesů přes vzdálenou správu pomocí webových aplikací. Pracovník technologického centra studentům zároveň ukázal způsob programování řídicího systému stroje a měrové středisko. Studenti byli seznámeni s možností konat praxi ve firmě s perspektivou možného zaměstnání.
Ing. Miroslav Paul, SPŠ a VOŠ Písek, zástupce ředitele pro VOŠ

ku1

ku4

Sportovně-turistický kurz pro žáky 2. ročníku

21.5.2018

Termín: B2: 11. – 15. 6, 2018; A2 + C2: 18. – 22. 6. 2018

Místo: RZ Štědronín na Orlické přehradě nedaleko Zvíkova

Sraz: 9:00 na hřišti SPŠ a VOŠ PÍSEK

Odjezd: pondělí 10:00 – školní hřiště

Příjezd: pátek 10:30 – 12:00 hod – školní hřiště

Doprava: společně na kolech cca 23 km, zavazadla automobilem

Ubytování: čtyřlůžkové chatky s elektřinou a lůžkovinami, případně pokoj ve zděné budově

Strava: 4x denně, 1. jídlo – pondělní oběd, poslední jídlo – páteční snídaně

Podmínky účasti: kolo schopné provozu na veřejných komunikacích, potvrzení o seřízení kola odborným servisem či místopřísežné prohlášení rodičů, že kolo bylo tímto servisem seřízeno, cyklistická helma, potvrzení o zdravotní způsobilosti účastníka (od rodičů), zdravotní karta pojištěnce

Cena: 1400,- Kč (bude placeno na místě)

S sebou: oblečení na sportovní aktivity – cyklo, sportovní hry, vodácký výcvik, pěší turistiku, sportovní obuv – min. 2 páry, pracovní rukavice, peněžní hotovost, psací potřeby, náhradní cykloduše příslušného rozměru, lepení na duše

Doporučujeme: osobní léky (na alergii), opalovací krém, sluneční brýle, pláštěnku, cyklonářadí, cyklistické rukavice, repelent, hudební nástroj, baterku,…

Za kabinet TEV

Luděk Štěpán

Zdravá mysl opět bodovala a získala 2. místo v závodu dračích lodí

14.5.2018

Dračí lodě se opět po roce proháněly po řece Otavě v rámci Pískoviště 2018 a letošní již 5. ročník závodu dračích lodí píseckých základních a středních škol byl zahájen v pátek 11. 5. 2018 v 8:00 a soutěžilo se do 12 hodin. Kombinovaný tým SZŠ Písek a SPŠ a VOŠ Písek s názvem ZDRAVÁ MYSL se i v letošním roce závodu Draci mezi mosty zúčastnil a po velmi napínavé podívané nakonec naprosto těsně podlehl Gymnáziu Písek a obsadil stříbrnou příčku. Za vzornou reprezentaci děkujeme všem našim zúčastněným žákům a kapitánům týmu panu L. Štěpánovi a Mgr. M. Kouďové a ke skvělému výsledku gratulujeme!

drdr3

dr1

diplom a po1

Praktická MZ – 10. 5. v A4.E, 14. 5. v B4.I, 15. 5. v C4.E

9.5.2018

PRAKTICKÁ MATURITNÍ ZKOUŠKA se koná vždy od 8:00, a to ve čtvrtek 10. 5. pro žáky z A4.E, v pondělí 14. 5. pro žáky z B4.I a v úterý 15. 5. pro žáky z C4.E.
Pro žáky platí následující pokyny
- žák se dostaví na zahájení praktické maturitní zkoušky včas (nejdéle v 7:50- 7:55) před svou učebnu (třída A4.E) slušně oblečen (oblek, sako)
- losování témat začíná v 8:00
- žák se chová ukázněně v souladu se školním řádem
- žák se po ukončení losování dostaví s nealkoholickým nápojem a svačinou/obědem do určené odborné učebny
k vykonání zkoušky
- v případě, že má s sebou mobilní telefon, tablet či jiný prostředek umožňující elektronickou komunikaci, odevzdá jej na dobu konání zkoušky na určeném místě k úschově (sekretariát školy, u zkoušejícího v odborné učebně)
- žák má právo na 7 h (420 min) čistého času na konání zkoušky. Čas se počítá:
- začátek zkoušky od odsouhlasení seznámení se se zadáním
- končí odevzdáním vypracování práce k tisku zkoušejícímu (učiteli pověřenému dozorem)
- žák má právo na přestávku na oběd (30 min), kterou tráví na pracovišti a během které nepracuje; žák nesmí opustit učebnu
- žák má právo na odchod na nejbližší WC – odchody a příchody se zapisují do protokolu
- žák je hodnocen za průběh zkoušky a odevzdané písemně zpracované dokumenty dle zadání
MATURANTŮM PŘEJEME HODNĚ ŠTĚSTÍ!

Jaderná maturita 2018

8.5.2018

Ve dnech 25. 4. až 27. 4. 2018 se konala odborná stáž „Jaderná maturita“ v JE Temelín, které se zúčastnili vybraní žáci SPŠ a VOŠ Písek. Tuto akci pořádá JE Temelín pro žáky středních škol z České republiky, kteří jsou technicky zaměřeni, zajímá je energetika a fyzika. Naši školu reprezentovali žáci druhého a třetího ročníku: Matyáš Havel, Jan Kříž, Josef Losos a Filip Vošahlík. Společně se svými vrstevníky absolvovali zajímavé přednášky o energetice a dozvěděli se, jak funguje jaderná elektrárna. Zajímali se o jadernou bezpečnost a ukládání radioaktivních odpadů. Žáci měli také možnost prohlédnout si informační centrum, simulátor, řídící a havarijní středisko, okolí chladících věží i strojovnu. Odborná stáž byla zakončena vědomostním testem. Jaderná maturita je skvělou příležitostí pro další možnou kariéru našich žáků.
Děkuji našim žákům za příkladnou reprezentaci naší školy.
Mgr. Luboš Vejvoda – učitel fyziky na SPŠ a VOŠ Písek

temelín_2018

Maturitní tabla v centru města

2.5.2018

Písemné části MZ jsou v plném proudu a všechny naše maturanty můžete najít na maturitních tablech vystavených ve výlohách obchodů v centru města – A4.E v Coccodrillu vedle cukrárny u Volfů, B4.I v Timeoutu v Heydukově ulici a C4.E v obchodě vedle Komerční banky na Velkém náměstí v Písku.

Průmkařiny získaly 2. místo v krajském kole soutěže školních časopisů a postupují do celostátního kola

27.4.2018

Dnes, 27. 4. 2018, se v Českých Budějovicích konalo krajské kolo již 8. ročníku soutěže školních časopisů. Jako minulý rok, tak i letos jsme s naším časopisem Průmkařiny obhájili krásné druhé místo! Porazili jsme tak i časopis písecké lesnické školy, který se dlouho držel na první příčce. Letos jeho místo zaujal časopis ze Střední zdravotnické školy v Českých Budějovicích.

Průmkařiny se svým 2. místem tak postupují do kola celostátního, které by se mělo konat na podzim v Brně tohoto roku, a jako další odměnou nám bylo přiděleno několik dárků a drobností od sponzorů a pořadatelů a samozřejmě fakt, že si se svým časopisem vedeme dobře a jednou se třeba ocitneme na první příčce. Pořád máme co zlepšovat!

Vyhlášení mělo svůj doprovodný program na celé dopoledne. Hostem byl reportér Tomáš Poláček, který vyprávěl o svých cestách, o své práci a jak se k různým námětům na články dostává, co ho baví a co by měl správný žurnalista vědět, když chce psát. Protože umět psát v této branži není opravdu všechno, co se od novináře očekává.

Jako v pořadí druhá byla přednáška paní Pavly Slípkové, která nám představovala soutěž, kde si středoškoláci mohou navrhnout projekt, který by chtěli zrealizovat, vypracují jeho předlohu, vypočítají náklady a poté je odesílají do EUROCENTRA, kde se vyberou ty nejlepší, nejoriginálnější a nejlépe realizovatelné, které postoupí do dalšího kola, kde účastníci mohou vyhrát hodnotné ceny jako notebooky, kamery, externí disky a další. Některé z projektů mohou být také touto cestou zrealizované.

Na závěr nás čekal už jen film Planeta Česko od Mariána Poláka, která ukazuje krásy české přírody, na které mnohdy i my sami zapomínáme.

Barbora Chválová, studentka V1, SPŠ a VOŠ Písek, Průmkařiny

Pr

Důležité upozornění pro maturanty

Na našich webových stránkách je v odkazu Maturita 2018 velmi dúležitý odkaz JEDNOTNÉ ZKUŠEBNÍ SCHÉMA PÍSEMNÝCH ZKOUŠEK SPOLEČNÉ ČÁSTI MZ – JARNÍ ZKUŠEBNÍ OBDOBÍ 2018, kde jsou přehledně v tabulce informace o termínech společné části MZ. Nejdůležitější informace k příštímu týdnu přinášíme i zde:
1) Čas zahájení přípravy v učebně je nejzazším termínem přítomnosti žáků ve zkušebních učebnách. Pokud se žák dostaví do učebny po tomto termínu, je zadavatel oprávněn žáka z konání zkoušky vyloučit.
2) Přesný čas ukončení zkoušky je závislý na čase jejího zahájení.
3) Na zkoušky se dostavte vždy včas, ve společenském oděvu (oblek) a s platným občanským průkazem. popř. cestovním pasem.
4) Termíny
Ve středu 2. 5. 2018 se koná zkouška z matematiky v podobě DT z MAT. V 8:00 se žáci dostaví do tříd k zahájení přípravy a administraci a v 8:15 je zahájen čas na zpracování DT, který bude přesně v 10:00 ukončen a test bude vybrán, v 10:05 žáci budou odcházet ze třídy.
Ve středu 2. 5. se žáci dostaví k PP z ANJ, k administraci nastupují přesně ve 12:15 a začínají psát úderem 12:30. Přesně po 60 minutách ve 13:30 budou PP ukončeny a ve 13:35 žáci odcházejí z učebny.
Ve čtvrtek 3. 5. 2018 je zadáván DT z ČJL a žáci se k administraci dostaví přesně v 8:00, v 8:15 se začíná psát a píše se přesně do 9:15, v 9:20 je plánován odchod z učeben.
Ve čtvrtek 3. 5. se také píše PP z NEJ, v 11:00 je zahájení přípravy, od 11:15 do 12:15 je vyměřen čas a ve 12:20 se odchází.
V pátek 4. 5. 2018 se píše DT z ANJ, v 8:00 začíná administrace, v 8:15 se zahajuje DT a přesně v 10:05 se skončí a v 10:10 žáci opouštějí učebny.
V pátek 4. 5. se píše také DT z NEJ, ve 12:15 je zahájení, ve 12:30 je test zadán a píše se do 14:20, ve 14:25 se odchází z učebny.
MATURANTŮM PŘEJEME HODNĚ ŠTĚSTÍ A ÚSPĚCHŮ A PEVNÉ NERVY!
Starší příspěvky » 
CEZ
Nahoru Doporučit stránku
Skupina ČEZ Jihočeská hospodářská komora České vysoké učení technické FEL ZČU Cesnet Cisco UNIV Webarts Studio FC Písek IHC Písek OP VVV