Studium na SPŠ

Vloženo: 20.9.2022 | Zobrazeno: 47262x | Zatím neupraveno

Proč studovat na SPŠ Písek

Jasné důvody, proč studovat na SPŠ Písek

• perspektivní technické obory žádané v praxi
  • jistota dobrého uplatnění v praxi
  • kvalitní základ pro další studium na vysoké škole
  • moderní vybavení a zázemí školy
  • individuální a partnerský přístup učitelů k žákům
  • průběžná příprava na maturitní zkoušky
  • spolupráce s významnými partnery a firmami
  • různé soutěže a projekty
  • výběr software zdarma
  • možnost získat významné firemní certifikáty
  • internát a školní jídelna kousek od školy
  • významná škola s úspěšnou 80 letou tradici

Proč si vybrat Písek jako místo svých středoškolských studií

• Písek je krásné historické město na řece Otavě
  • má zde sídlo mnoho dalších středních škol a najdeš tady i bohatý studentský život
  • je to bezpečné a čisté město s pestrou nabídkou kultury a sportu
  • v Písku a okolí najdeš i zajímavé pracovní příležitosti

Jaké obory můžeš u nás studovat

Elektrotechnika - čtyřletý maturitní obor, přijímá se 60 uchazečů

Co všechno se u nás naučíš

Zajímá tě elektronika, chceš umět programovat mikropočítače a naučit se řídit třeba robotickou ruku? Tak to jsi zde na správné adrese. Kromě toho, že získáš kvalitní všeobecné vzdělání, se naučíš hodně zajímavého z těchto perspektivních technických oblastí:

• elektrotechnika, elektronika, mikroprocesorová technika, mikropočítače
  • průmyslové a domácí datové sítě, průmyslová automatizace a robotizace
  • projektování v elektrotechnice, inteligentní instalace budov
  • regulace obnovitelných zdrojů energie, elektronické zabezpečovací systémy
  • informační technologie, rádiové a satelitní komunikační a datové systémy
  • programování ve vyšším programovacím jazyce

Od 3. ročníku můžeš studovat jednu z těchto specializací:

• Elektronické řídicí systémy – zaměřené hlavně na průmyslovou automatizaci, řídicí systémy na bázi mikropočítačů a průmyslových počítačů
  • Komerční elektrotechnika – zaměřeno hlavně na inteligentní instalace budov a obnovitelné zdroje energie

Kde najdeš uplatnění po maturitě

Pokud půjdeš rovnou do praxe nebo začneš podnikat, najdeš uplatnění např. při návrhu a montáži řídicích systémů průmyslové výroby, při budování datových sítí, v internetových službách, v elektromontážních a projekčních firmách, v oblasti inteligentní instalace budov, využití obnovitelných zdrojů energie. Samozřejmě ale můžeš i dále studovat na různých vysokých školách a univerzitách.

Další podrobnosti k oboru 26-41-M/01 Elektrotechnika, včetně školního vzdělávacího programu, najdeš tady.

Počítačové projektování - čtyřletý maturitní obor, přijímá se 30 uchazečů

Co se všechno se u nás naučíš

Pokud je už teď tvým vzdáleným cílem vysoká škola a zároveň jsi i technický typ, pak je tento obor právě pro tebe. Má posílenou výuku matematiky, fyziky a cizích jazyků a formou studia se blíží technickému lyceu. Naučíš se také hodně zajímavého z těchto perspektivních oblastí:

• projekční systémy CAD/CAE používané ve strojíren­ství a elektrotechnice
  • programování CNC zařízení, 3D tisk a skenování
  • elektrotechnika, elektronika
  • informační a komunikační technologie
  • programování ve vyšších programovacích jazycích
  • datové sítě, moderní způsoby přenosu infor­mací
  • programování ve vyšším programovacím jazyce

Kde najdeš uplatnění po maturitě

Budeš dobře připravený ke studiu na technických vysokých školách a univerzitách. Pokud ale zvolíš cestu rovnou do praxe, najdeš uplatnění zejména v oblasti projektování a návrhu elektrotechnických systémů, programování CNC zařízení, při budování datových sítí, v oblasti praktických aplikací informačních
a komunikačních technologií.

Další podrobnosti k oboru 26-41-M/01 Počítačové projektování, včetně školního vzdělávacího programu, najdeš tady.

Informační technologie - čtyřletý maturitní obor, přijímá se 30 uchazečů

Co se všechno se u nás naučíš

Pokud tě zajímá programování, počítačové sítě a internet, tak je to obor přesně pro tebe. Naučíš se také hodně zajímavého z těchto perspektivních oblastí:

Kde najdeš uplatnění po maturitě

Výborně se uplatníš jako programátor nebo správce počítačové sítě. Můžeš také zastávat různé technické i manažerské pozice ve firmách, které využívají informační a komunikační technologie.  Budeš dobře připravený ke studiu
na technických vysokých školách a univerzitách zaměřených na informatiku.

Další podrobnosti k oboru 18-20-M/01 Informační technologie, včetně školního vzdělávacího programu, najdeš tady.

Dny otevřených dveří, workshopy, prezentace školy

Dlouhou a úspěšnou tradici mají naše Dny otevřených dveří (DOD) a oblíbené praktické workshopy pro žáky základních škol. Nabízíme ti možnost podívat se k nám do školy i virtuálně – virtuální prohlídka odborných učeben pro praktická cvičení (dílny)

1. Virtuální den otevřených dveří na SPŠ Písek – úvod
  2. Virtuální den otevřených dveří na SPŠ Písek - učebna průmyslové elektroinstalace