Aktivity studentů « SPŠ a VOŠ Písek
RSS kanál Přidat do oblíbených Mapa stránek

SPŠ a VOŠ Písek na Facebooku

Bakaláři

  • SPŠ a VOŠ Písek
  • Karla Čapka 402
  • 397 11 Písek
  • Tel.: +420 382 214 805
  • Email: info@sps-pi.cz
  • ID datové schránky: ny7xq9u

Kde nás najdete?

Karla Čapka 402, Písek 397 01 Počasí Písek - Slunečno.cz

Aktivity studentů

Sportovní den se koná ve středu 27. 6. 2018

26.6.2018

Ve středu 27. 6. 2018 se bude konat Sportovní den, který probíhá na naší škole pravidelně v posledním týdnu školního roku. Všichni žáci se sejdou v 8:00 ve třídách, kde dojde k rozmístění do jednotlivých týmů, a po první vyučovací hodině bude vyhlášeno zahájení sportovního dne. Informace o průběhu a výsledcích přineseme krátce po zakončení sportovního klání.

Aktuální informace po skončení
Sportovní den se velmi vydařil, počasí přálo, všichni soutěžili fair play a plnění veškerých disciplín se obešlo bez zranění. První vítězné místo získali žáci ze třídy C3.E, na druhém postu skončili žáci z A2.E a 3. místo obsadili žáci z C1.E. Oceněným gratulujeme a všem soutěžícím i rozhodčím děkujeme za účast.

sp010 - Sportovní den

Exkurze do firmy ALFA výroba jednoúčelových strojů, s.r.o se zúčastnili žáci z A3.E

V úterý 26. 6. od 1. do 3. vyučovací hodiny se vydali žáci ze třídy A3.E (v rámci předmětu Praxe) na exkurzi do firmy ALFA výroba jednoúčelových strojů, s.r.o., která sídlí v Písku na Hradišti.

Žáci prvního ročníku podnikli exkurzi do Plzeňského Prazdroje a Techmanie

Žáci ze tříd A1.E, B1.I a C1.E se spolu s pedagogickým doprovodem třídních vyučujících vypravili na tradiční exkurzi do plzeňského pivovaru a následně doTechmanie v Plzni.

pl1

Pl3

pl5

S blížícím se koncem školního roku nastává na mnoha školách čas školních výletů a exkurzí. I naše škola využila této možnosti a v úterý  26. 6. 2018 vyrazili všichni studenti prvních ročníků spolu se svými pedagogy do plzeňského pivovaru a do centra Techmania, aby zde pronikli do tajemství vaření zlatavého moku a vyzkoušeli si, jak fungují přírodní zákony v praxi. Během 100 minutové prohlídky pivovaru Prazdroj se studenti dozvěděli spoustu zajímavých informací, obdivovali moderní automatizované linky na plnění lahví, sudů i plechovek, ochutnali suroviny, ze kterých se pivo vaří, a na závěr navštívili i chladné historické podzemí. Jen na ochutnávku konečného produktu si vzhledem k věku budou muset ještě pár let počkat. Dále se skupina přesunula do vědeckého centra Techmania. Zde studenti strávili další dvě hodiny plné her a poznání. Věřím, že všem zúčastněným se příjemně prožitý den líbil a odvezli si spoustu nových poznatků.
Mgr. V. Novotná

Průmyslovácká skupina Rezistence koncertovala v Alzheimercentru Písek

V pondělí 25. 6. se konal v Alzheimercentru Písek koncert skupiny Rezistence, která se zformovala na SPŠ a VOŠ Písek pod vedením Ing. Bakaly a Ing. Kulandy a je složena z již zmiňovaných učitelů a několika žáků naší školy. Rezistence tentokrát vystoupila ve složení – Ing. Břetislav Bakala (piano), Ing. Jaroslav Kulanda (basa), Stanislav Zemek (housle), Barbora Trávníčková (zpěv) a Kryštof Karvánek (bicí).

al1

Žáci z B1.I a A1.E navštívili firmu BaK Písek

25.6.2018

Dne 25. 6. 2018 se žáci ze třídy B1.I  a A1.E spolu s pedagogickým doprovodem zúčastnili odborné exkurze (v rámci předmětu Praxe) do firmy BaK Písek. Žáci se poučili o výrobě elektrických rozvaděčů i o možnostech strojového zpracování kovových plechů včetně technologií nanášení barev.

B1

Sraz abiturientů po 60 letech

21.6.2018

V sobotu 16. 6. 2018 od 17:00 se v Café Restaurantu U Kamenného mostu v Písku konal sraz abiturientů po 60 letech. Absolventů třídy 4. C z maturitního ročníku 1957/1958, jejichž třídním učitelem byl Ing. Jiří Zeis, se na setkání dostavilo celkem 16 a fotografie celé 4. C, 0501 – Strojírenská technologie (včetně kamarádů z jiných tříd 4. ročníku tehdejší Vyšší průmyslové školy strojnické) byly vystaveny na maturitním tablu v budově České spořitelny v Písku. Netradiční a originální tablo maturantů po 60 letech od maturity vytvořil pan Jiří Bečvář a organizátor akce pan Karel Dura připravil pro ostatní přitomné ještě překvapení v podobě slavnostního stužkování, což vyvolalo obrovskou vlnu dojetí a nadšení.

ab1

ab3

ab2

Žáci ze tříd A2.E a C2.E se vydali do Prahy

20.6.2018

Dne 6. 6. 2018 se žáci ze tříd A2.E a C2.E vypravili pod dohledem Mgr. Procházkové a PhDr. Šimůnka do Prahy a navštívili zde areál Pražského hradu. Druhým bodem programu byla návštěva Parlamentu ČR, kde se o žáky postarala průvodkyně společně s asistentem pana poslance Veselého, se kterým prohlídku domluvil ředitel SPŠ a VOŠ Písek Ing. Uhlík. Ve večerních hodinách se žáci zúčastnili divadelního představení Maryša v Národním divadle.

pr1

pr2

Školní štáb SPŠ a VOŠ Písek navštívil Jihočeskou televizi

25.5.2018
Náš školní štáb, který natáčel reklamní školní spoty do rádia a také videospoty pro prezentaci naší školy, se nedávno vydal do Jihočeské televize v Českých Budějovicích. Součástí exkurze byla také prohlídka tiskárny Inpress. Cílem bylo dozvědět se něco více o běžném pracovním dni v televizi. Začínali jsme v zasedací místnosti, kde se každé ráno konají porady o natáčení, setkáním s obchodním ředitelem televize Radkem Šubou a kameramanem Stanislavem Novotným. Každá naše otázka nám byla velmi poutavě zodpovězena a nové informace určitě použijeme při příští tvorbě. Pokračovali jsme v redakci, kde jsme nahlíželi jak do denního vysílacího rozpisu, tak do podrobného scénáře a pak do studia, kde nám byly dokonce zapůjčeny i kamery. Každý ze štábu si mohl vyzkoušet vlastně všechno – práci s kamerou, se čtecím zařízením i práci redaktora. S natočeným materiálem jsme se přesunuli do střižny. Tam jsme se pomocí počítače dostali už do samotného zprávařského studia.
Jakub Pavelka, SPŠ a VOŠ Písek, třída B2.I, obor Informační technologie

Studenti písecké Vyšší odborné školy navštívili vzdělávací a technologické centrum v Českých Budějovicích

22.5.2018

Studenti písecké Vyšší odborné školy SPŠ a VOŠ, vzdělávacího programu „Přenos a zpracování informací,“ navštívili koncem dubna vzdělávací a technologické centrum firmy Kuboušek, s.r.o. v Českých Budějovicích.
Seznámili se s ukázkami hydraulických lisů používaných v plastikářském průmyslu, průmyslovými roboty a manipulátory, včetně jejich řídicích systémů, které v dnešní době umožňují sledování dějů a řízení procesů přes vzdálenou správu pomocí webových aplikací. Pracovník technologického centra studentům zároveň ukázal způsob programování řídicího systému stroje a měrové středisko. Studenti byli seznámeni s možností konat praxi ve firmě s perspektivou možného zaměstnání.
Ing. Miroslav Paul, SPŠ a VOŠ Písek, zástupce ředitele pro VOŠ

ku1

ku4

Sportovně-turistický kurz pro žáky 2. ročníku

21.5.2018

Termín: B2: 11. – 15. 6, 2018; A2 + C2: 18. – 22. 6. 2018

Místo: RZ Štědronín na Orlické přehradě nedaleko Zvíkova

Sraz: 9:00 na hřišti SPŠ a VOŠ PÍSEK

Odjezd: pondělí 10:00 – školní hřiště

Příjezd: pátek 10:30 – 12:00 hod – školní hřiště

Doprava: společně na kolech cca 23 km, zavazadla automobilem

Ubytování: čtyřlůžkové chatky s elektřinou a lůžkovinami, případně pokoj ve zděné budově

Strava: 4x denně, 1. jídlo – pondělní oběd, poslední jídlo – páteční snídaně

Podmínky účasti: kolo schopné provozu na veřejných komunikacích, potvrzení o seřízení kola odborným servisem či místopřísežné prohlášení rodičů, že kolo bylo tímto servisem seřízeno, cyklistická helma, potvrzení o zdravotní způsobilosti účastníka (od rodičů), zdravotní karta pojištěnce

Cena: 1400,- Kč (bude placeno na místě)

S sebou: oblečení na sportovní aktivity – cyklo, sportovní hry, vodácký výcvik, pěší turistiku, sportovní obuv – min. 2 páry, pracovní rukavice, peněžní hotovost, psací potřeby, náhradní cykloduše příslušného rozměru, lepení na duše

Doporučujeme: osobní léky (na alergii), opalovací krém, sluneční brýle, pláštěnku, cyklonářadí, cyklistické rukavice, repelent, hudební nástroj, baterku,…

Za kabinet TEV

Luděk Štěpán

Starší příspěvky » 
CEZ
Nahoru Doporučit stránku
Skupina ČEZ Jihočeská hospodářská komora České vysoké učení technické FEL ZČU Cesnet Cisco UNIV Webarts Studio FC Písek IHC Písek OP VVV