RSS kanál Přidat do oblíbených Mapa stránek

SPŠ a VOŠ Písek na Facebooku

Bakaláři

  • SPŠ a VOŠ Písek
  • Karla Čapka 402
  • 397 11 Písek
  • Tel.: +420 382 214 805
  • Email: info@sps-pi.cz
  • ID datové schránky: ny7xq9u

Kde nás najdete?

Karla Čapka 402, Písek 397 01 Počasí Písek - Slunečno.cz

Aktivity studentů

Školní štáb SPŠ a VOŠ Písek navštívil Jihočeskou televizi

25.5.2018
Náš školní štáb, který natáčel reklamní školní spoty do rádia a také videospoty pro prezentaci naší školy, se nedávno vydal do Jihočeské televize v Českých Budějovicích. Součástí exkurze byla také prohlídka tiskárny Inpress. Cílem bylo dozvědět se něco více o běžném pracovním dni v televizi. Začínali jsme v zasedací místnosti, kde se každé ráno konají porady o natáčení, setkáním s obchodním ředitelem televize Radkem Šubou a kameramanem Stanislavem Novotným. Každá naše otázka nám byla velmi poutavě zodpovězena a nové informace určitě použijeme při příští tvorbě. Pokračovali jsme v redakci, kde jsme nahlíželi jak do denního vysílacího rozpisu, tak do podrobného scénáře a pak do studia, kde nám byly dokonce zapůjčeny i kamery. Každý ze štábu si mohl vyzkoušet vlastně všechno – práci s kamerou, se čtecím zařízením i práci redaktora. S natočeným materiálem jsme se přesunuli do střižny. Tam jsme se pomocí počítače dostali už do samotného zprávařského studia.
Jakub Pavelka, SPŠ a VOŠ Písek, třída B2.I, obor Informační technologie

Studenti písecké Vyšší odborné školy navštívili vzdělávací a technologické centrum v Českých Budějovicích

22.5.2018

Studenti písecké Vyšší odborné školy SPŠ a VOŠ, vzdělávacího programu „Přenos a zpracování informací,“ navštívili koncem dubna vzdělávací a technologické centrum firmy Kuboušek, s.r.o. v Českých Budějovicích.
Seznámili se s ukázkami hydraulických lisů používaných v plastikářském průmyslu, průmyslovými roboty a manipulátory, včetně jejich řídicích systémů, které v dnešní době umožňují sledování dějů a řízení procesů přes vzdálenou správu pomocí webových aplikací. Pracovník technologického centra studentům zároveň ukázal způsob programování řídicího systému stroje a měrové středisko. Studenti byli seznámeni s možností konat praxi ve firmě s perspektivou možného zaměstnání.
Ing. Miroslav Paul, SPŠ a VOŠ Písek, zástupce ředitele pro VOŠ

ku1

ku4

Sportovně-turistický kurz pro žáky 2. ročníku

21.5.2018

Termín: B2: 11. – 15. 6, 2018; A2 + C2: 18. – 22. 6. 2018

Místo: RZ Štědronín na Orlické přehradě nedaleko Zvíkova

Sraz: 9:00 na hřišti SPŠ a VOŠ PÍSEK

Odjezd: pondělí 10:00 – školní hřiště

Příjezd: pátek 10:30 – 12:00 hod – školní hřiště

Doprava: společně na kolech cca 23 km, zavazadla automobilem

Ubytování: čtyřlůžkové chatky s elektřinou a lůžkovinami, případně pokoj ve zděné budově

Strava: 4x denně, 1. jídlo – pondělní oběd, poslední jídlo – páteční snídaně

Podmínky účasti: kolo schopné provozu na veřejných komunikacích, potvrzení o seřízení kola odborným servisem či místopřísežné prohlášení rodičů, že kolo bylo tímto servisem seřízeno, cyklistická helma, potvrzení o zdravotní způsobilosti účastníka (od rodičů), zdravotní karta pojištěnce

Cena: 1400,- Kč (bude placeno na místě)

S sebou: oblečení na sportovní aktivity – cyklo, sportovní hry, vodácký výcvik, pěší turistiku, sportovní obuv – min. 2 páry, pracovní rukavice, peněžní hotovost, psací potřeby, náhradní cykloduše příslušného rozměru, lepení na duše

Doporučujeme: osobní léky (na alergii), opalovací krém, sluneční brýle, pláštěnku, cyklonářadí, cyklistické rukavice, repelent, hudební nástroj, baterku,…

Za kabinet TEV

Luděk Štěpán

Zdravá mysl opět bodovala a získala 2. místo v závodu dračích lodí

14.5.2018

Dračí lodě se opět po roce proháněly po řece Otavě v rámci Pískoviště 2018 a letošní již 5. ročník závodu dračích lodí píseckých základních a středních škol byl zahájen v pátek 11. 5. 2018 v 8:00 a soutěžilo se do 12 hodin. Kombinovaný tým SZŠ Písek a SPŠ a VOŠ Písek s názvem ZDRAVÁ MYSL se i v letošním roce závodu Draci mezi mosty zúčastnil a po velmi napínavé podívané nakonec naprosto těsně podlehl Gymnáziu Písek a obsadil stříbrnou příčku. Za vzornou reprezentaci děkujeme všem našim zúčastněným žákům a kapitánům týmu panu L. Štěpánovi a Mgr. M. Kouďové a ke skvělému výsledku gratulujeme!

drdr3

dr1

diplom a po1

Kapela Rezistence ze SPŠ a VOŠ Písek vzorně prezentovala svoji školu v Brně

23.4.2018

Ve středu 18. dubna 2018 znovu koncertovala hudební skupina Rezistence ze SPŠ a VOŠ Písek a tentokrát sklidila úspěch při vystoupení v Brně, kam její členové přijali pozvání na prestižní konferenci programu Erasmus, pořádanou Domem zahraniční spolupráce MŠMT. Kapela s názvem Rezistence je složená ze žáků a učitelů Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy Písek a žáci Barbora Trávníčková (zpěv), Stanislav Zemek (housle), Jan Boček (kytara), Kryštof Karvánek (bicí) hrají společně s učiteli Ing. Břetislavem Bakalou (piano) a Ing. Jaroslavem Kulandou (basa) a s repertoárem sestaveným jak z klasické, tak i populární hudby se příležitostně objevují na charitativních či společenských akcích.
Ing. B. Bakala, ICT metodik a učitel odborných předmětů na SPŠ a VOŠ Písek

RezistenceHra

RezistenceBobycentrum

Rezistence-SPSaVOSPisek

kv

Divadelní představení pro žáky 1., 2. a 3. ročníku

3.4.2018

Ve čtvrtek 12. dubna od 10:00 se všichni žáci z 1., 2. a 3. ročníku zúčastní v DFŠ Písek divadelního představení Čapkovy hry Bílá nemoc. Drama nastudovali herci pražského Divadla Různých Jmen a povinná školní akce probíhá v píseckém divadle v rámci výuky ČJL. Sraz žáků s pedagogickými dohledy je v 9:40 před budovou divadla, kde bude po skončení představení akce ukončena.

Více informací o repertoáru a hrách DRJ najdete na https://www.i-divadlo.cz/divadlo/divadlo-ruznych-jmen

Bílá nemocKarel Čapek (1:55)
Proslulé drama, ve kterém vedle smrtící pandemie bílé nemoci přivádí společnost ke zkáze obyčejná lidská demagogie, zaslepenost a extremismus

Premiéra: 26. 1. 2011. Výprava: Zuzana Mazáčová. Hudba: Pavel Trojan jr. Úprava a režie: Pavel Ondruch.

Průmyslovka opět na Ampéru

28.3.2018

V rámci dalšího vzdělávání učitelů odborných předmětů Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy, Písek proběhla ve středu 21. března 2018 návštěva elektrotechnického veletrhu Ampér, který byl pořádaný ve třech pavilonech výstaviště v Brně.  Návštěva veletrhu se skládala ze dvou částí. První tvořila účast na přednáškách doprovodných programů: Aplikace inteligentních instalací a Využití a regulace obnovitelných zdrojů energií, druhou pak prohlídka vybraných stánků firem. Potěšitelné bylo, že u řady výrobců elektrotechnických zařízení, systémů inteligentních instalací a průmyslové automatizace nám novinky výrobních programů firem předváděli a principy vysvětlovali bývalí žáci naší školy.

Elektromobil

SchneiderEl

SPŠ a VOŠ Písek zve na Školní kolo SOČ

22.3.2018

Školní kolo středoškolské odborné činnosti na Střední průmyslové škole a Vyšší odborné škole Písek se koná ve středu 4. dubna 2018 od 9.00 hodin v přednáškovém sále školy. Školní přehlídka prací proběhne formou výstavní, kdy žáci předvedou svoji praktickou tvořivost prostřednictvím vlastního výrobku s přiloženou dokumentací a formou soutěžní, kdy během 15 minutové prezentace budou obhajovat své odborné práce. Registrace výstavních prací na wiki.sps-pi.cz/SOC a soutěžních prací na  www.soc.cz je možná nejpozději do 31. 3. 2018.

Středoškolská odborná činnost je soutěží talentovaných středoškoláků v řešení odborných problémů v 18 vědních oborech, nejúspěšnější řešitelé jsou často vybíráni k účasti na obdobných mezinárodních soutěžích. Cílem této soutěže je vést talentované žáky k samostatnému a tvořivému přístupu při řešení odborných problémů. Soutěž probíhá zpravidla ve třech kolech (školní, krajské a celostátní)a uskutečňuje se formou soutěžních přehlídek nejlepších individuálních nebo kolektivních prací, které žáci osobně obhajují před porotou.

SOČ

Třeťáci písecké průmyslovky navštívili automobilku v Mladé Boleslavi

Součástí výuky odborných předmětů na SPŠ a VOŠ Písek jsou  exkurze do různých firem. Žáci třídy A3.E a C3.E,oboru Elektrotechnika, navštívili začátkem března  výrobní provozy ŠKODA Auto Mladá Boleslav a.s., největšího českého výrobce automobilů a zároveň ŠKODA Muzeum. Měli tak možnost zmapovat historii společnosti Škoda od konce 19. století až do současnosti a zároveň získat představu o moderních technologiích, především automatizaci a robotizaci,  používaných v automobilovém průmyslu. Právě tyto dvě oblasti jsou  významnou  součástí výuky jednotlivých specializací oboru Elektrotechnika.

písecké postřehy

DSC03309

Písecký svět

Žáci z B1.I navštíví Městskou knihovnu v Písku

29.1.2018

V úterý 30. 1. 2018 se žáci ze třídy B1.I vypraví do Městské knihovny Písek. Akce proběhne v rámci výuky ČJL, sraz žáků je ve 13:45 před knihovnou, kde akce také skončí. O dohled v knihovně se postará Mgr. Hana Maříková.

Starší příspěvky » 
CEZ
Nahoru Doporučit stránku
Skupina ČEZ Jihočeská hospodářská komora České vysoké učení technické FEL ZČU Cesnet Cisco UNIV Webarts Studio FC Písek IHC Písek OP VVV