Ve dnech 25. 4. až 27. 4. 2018 se konala odborná stáž „Jaderná maturita“ v JE Temelín, které se zúčastnili vybraní žáci SPŠ a VOŠ Písek. Tuto akci pořádá JE Temelín pro žáky středních škol z České republiky, kteří jsou technicky zaměřeni, zajímá je energetika a fyzika. Naši školu reprezentovali žáci druhého a třetího ročníku: Matyáš Havel, Jan Kříž, Josef Losos a Filip Vošahlík. Společně se svými vrstevníky absolvovali zajímavé přednášky o energetice a dozvěděli se, jak funguje jaderná elektrárna. Zajímali se o jadernou bezpečnost a ukládání radioaktivních odpadů. Žáci měli také možnost prohlédnout si informační centrum, simulátor, řídící a havarijní středisko, okolí chladících věží i strojovnu. Odborná stáž byla zakončena vědomostním testem. Jaderná maturita je skvělou příležitostí pro další možnou kariéru našich žáků.
Děkuji našim žákům za příkladnou reprezentaci naší školy.
Mgr. Luboš Vejvoda – učitel fyziky na SPŠ a VOŠ Písek

temelín_2018