Dnes, 27. 4. 2018, se v Českých Budějovicích konalo krajské kolo již 8. ročníku soutěže školních časopisů. Jako minulý rok, tak i letos jsme s naším časopisem Průmkařiny obhájili krásné druhé místo! Porazili jsme tak i časopis písecké lesnické školy, který se dlouho držel na první příčce. Letos jeho místo zaujal časopis ze Střední zdravotnické školy v Českých Budějovicích.

Průmkařiny se svým 2. místem tak postupují do kola celostátního, které by se mělo konat na podzim v Brně tohoto roku, a jako další odměnou nám bylo přiděleno několik dárků a drobností od sponzorů a pořadatelů a samozřejmě fakt, že si se svým časopisem vedeme dobře a jednou se třeba ocitneme na první příčce. Pořád máme co zlepšovat!

Vyhlášení mělo svůj doprovodný program na celé dopoledne. Hostem byl reportér Tomáš Poláček, který vyprávěl o svých cestách, o své práci a jak se k různým námětům na články dostává, co ho baví a co by měl správný žurnalista vědět, když chce psát. Protože umět psát v této branži není opravdu všechno, co se od novináře očekává.

Jako v pořadí druhá byla přednáška paní Pavly Slípkové, která nám představovala soutěž, kde si středoškoláci mohou navrhnout projekt, který by chtěli zrealizovat, vypracují jeho předlohu, vypočítají náklady a poté je odesílají do EUROCENTRA, kde se vyberou ty nejlepší, nejoriginálnější a nejlépe realizovatelné, které postoupí do dalšího kola, kde účastníci mohou vyhrát hodnotné ceny jako notebooky, kamery, externí disky a další. Některé z projektů mohou být také touto cestou zrealizované.

Na závěr nás čekal už jen film Planeta Česko od Mariána Poláka, která ukazuje krásy české přírody, na které mnohdy i my sami zapomínáme.

Barbora Chválová, studentka V1, SPŠ a VOŠ Písek, Průmkařiny

Pr